خسته ام. بیشتر از جسمم ، روحم خسته است . خیلی . پدر و پسر قصه خوبن ، مادر اما...!

همیشه معتقد بودم یک سری کارهای زیبا سازی مال بعد از چهل سالگیه که اون زمان که آدم یک کم افتاده میشه و چهره اش شکسته میشه ، یک تنوعی بشه . معتقد بودم طراوت جوونی خودش بهترین زیبایی یک زنه . اما خب وقتی روحت طراوت نداشته باشه و شاد نباشی مستقیما روی ظاهر اثر میذاره .

یکی از اون کارهایی که زیرچهل سال اصلا بهش فکر نمیکردم تتو بود. بعد از عروسیم خیلی ها ، از جمله مامان و شوهرجان ، گیر سه پیچ داده بودن که بیا و برو و همین مدل عروسیت تتو کن که زیر بار نرفتم. اما الان و بعد از توالی مریضی های جسمی و استرس های روحی، یک ماهی هست که هم ابروهام خیلی میریزه و در واقع در نیامده ، هم مژه هام. مژه که چاره نداره ظاهرا ، اما یک جای خوب رو لطفا بهم معرفی کنید برای هاشور زدن ابرو که با دستگاه میکرو پیگمنتیشن باشه ، و کارش خوب باشه و قیمتش هم منصفانه باشه . بی زحمت " ن.ی.ک.ا مه+دوی رو هم معرفی نکنین! خودم میشناسمش!ممنونم.

** گاگا= آقا، ماشین ، غذا

به به = وقتی یک چیزی خوشمزه است ، وقتی چیزی روی میزه و دستش نمیرسه

بابا= پدر جانش

ماما= بنده

بای با= بای بای

بَگا= بغل ( همراه با دستهای باز شده )

شششش= وقتی خراب کاری میکنه و به چیزی دست میزنه  و میخواد دعواش نکنیم

نانا= بعنی اهنگ بذارین من برقصم

لازمه بگم این دیکشنری صحبت با کیه یا مشخصه ؟

راستی طاعات و عباداتتون قبول. اونهایی که توفیق روزه دارن بی زحمت این حقیر بی توفیق رو از دعای خیرشون محروم نفرمایند. به شدت محتاجم.

 

 

/ 63 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ف

پس کجایی فندق جان؟هرروز دارم میام وبت به امید اینکه آپ کرده باشی ولی زهی خیال باطل

نیکادل

دوسال قبل میخواستی برای اون همه آدم دلمه درست کنی...درست گفتم؟نمی نویسی ریحانه جان..

سمیه دوست جونی

من همش یاد شما ومراسم شب قدری ام که پسرک چند روز بعدش به دنیا اومد التماس دعا

کارهای خوب

سلام دوستم.هی با خودم گفتم بگم یا نگم این موضوعی که می خوام بنویسم رو.اما گفتم شاید اگر بگم خیلی بهتر باشه.افطاری دادن خیلی ثواب داره فرقی هم نمی کنه به چه کسی افطاری بدی اما برای بیشتر شدن ثوابش اگر خواستی به آدم های فقیر هم این روزها نذری بده.خصوصا اینکه ماه رمضون هم هست و شیرینی هایی مثل زولبیا بامیه یا غذاهایی مثل حلیم و آش و شعله زرد و امثالش که در این ماه بیرون خیلی به چشم می خوره خیلی از آدمهایی که بضائت مالی ندارند با حسرت از کنار مغازه ها رد میشند و چشم انتظارند.من خودم چون شاغل نیستم و پدر خرج رو بر عهده داره و می خوام همه کارهاش رو هم خودم انجام بدم پول توجیبیهام رو جمع می کنم و نون و خرما می خرم.و بعد چهارده لقمه به نیت چهارده معصوم درست می کنم و میدم به آدم های فقیر.وقتی هم میرم بیرون میرم می گردم فقرا رو پیدا می کنم و اول به اونها میدم و وقتی دیدم دیگه فقیری پیدا نکردم اضافه اش رو به آدم های دیگه میدم.سر جمع ده هزار تومان هم نمیشه خریدی که می کنم اما اثرش رو توی زندگیم می بینم و تهش حس خوبی دارم.می دونم خودت هم آدم رئوفی هستی و حتما دست یاری برای دیگران داری.توی این روزهای خاص هم به یادشون باش.

کارهای خوب

من مخصوصا این نظر رو برای شما گذاشتم چون دیدم بازدیدتون هم بالاست و اگر این مسئله و دعوت دیگران برای انجام کارهای خوب در حد توانشون انجام بگیره خیلی بیشتر دیده بشه و مطلبتون خونده بشه و دیگران هم در وبلاگ خودشون در این مورد پستی بنویسند و همین کار باعث بشه دست نیازمندی گرفته بشه و دلی توی این روزها شاد بشه.من خودم در مواقع دیگه هم به طرق مختلف به نیازمندان در حد توانم کمک می کنم و این رو گفتم که بگم فقط در مواقع خاصی نباید به کسی کمک کرد اما در این مواقع خاص شاید خیلی بیشتر چشم انتظار باشند. و یک مسئله دیگه اینکه اگر خواستید مطرحش کنید ترجیحا عنوان کنید که فقط کمکها به یک صورت نباشه.مثلا اگر توانش رو دارند گاهی کمک مادی گاهی کمک پوشاک گاهی موارد دیگه.و فقط هم به یک موسسه و یک محله ی خاص کمک نکنند.مثلا همه وقتی حرف از کمک میاد یاد شیرخوارگاه آمنه و سایر جاهای معروف می افتند که حتی اگر ما و شما هم کمکی نکنیم خیلی ها پشتشون هستند در صورتی که جاهای دیگه ای هم هست که شناخته شده نیست.شهرستانها رو هم فراموش نکنند و اینکه نگیم حتما باید خیلی پولدار باشم تا کمک کنیم.

کارهای خوب

اگر کسی توانش رو داره که بیشتر کمک کنه که هیچ اما اگر وضعیت مالیش در حد معمولی هست نباید حتما نذری پلو و خورشت و یا غذا و اجناس گرون قیمت بده.می تونه مثلا مثل من پول توجیبی هاش رو جمع کنه و با همون مقدار پول برای تعداد زیادی از افراد چیزی بخره و بهشون بده و دلشون رو شاد کنه.مثلا اگر پولش کمه چیزهای ارزون تری بخره اما با خودش بگه حتی اگر چیزهایی که خریدم ارزونه اما قراره برای تعداد بیشتری بخرم و دلهای بیشتری رو شاد کنم تا اینکه مثلا همون پول رو بده و چیزهای گرون بخره و به چند نفر بیشتر نتونه بده و زودی تموم بشه.و خواهشا کمکها و نذری هاتون رو اول به افراد نیازمند بدید.مثلا فقیرهای خیابون،کسانی که سر چهار راهها می ایستند،دستفروش ها،یتیمها،معلولین و غیره که فکر می کنید می تونید گره ی کوچیکی ازشون باز کنید و بعد حالا اگر واقعا دیگه کسی رو پیدا نکردید اولویت رو بدید به سالمندین و بچه ها و سایر مردم.

کارهای خوب

یکسری از این توصیه ها رو می کنم چون می بینم خیلی ها به این جزئیات توجه نمی کنند و کاری که می کنند به دست نیازمندش نمیرسه.یا در موارد خیلی بدتر برای چشم و هم چشمی و خودنمایی اینکار رو انجام میدند و مثلا نذریشون رو بین در و همسایه ای که زیاد هم مشکل مالی ندارند پخش می کنند.یا مثلا ماه محرم خیلی از آدمها با دیگ میاند که نذری بگیرند و توجیهشون اینه که نذری امام حسین ثواب داره.بله،ثواب داره.اما یک دیگ؟همون یک دیگ شاید چندین نیازمند رو بتونه سیر کنه.در کل ایام سال هم که نذری پخش کردن خیلی شایع نیست و یک ماه رمضونه و یک ماه محرم.اگر نذری دیگه ای هم پخش بشه اکثرا به در و همسایه و آشناهای خودشون میدند و در موارد محدودی به نیازمندها کمک می کنند.خود من حتی یک لقمه از این نذری هایی که درست کردم رو نه خودم خوردم و نه به بابا و مامانم دادم.

کارهای خوب

اسمم رو نمی نویسم چون هدفم از نوشتن این کامنتها این بود که توسط وبلاگ پر بازدید شما این ایده مطرح بشه و شاید اگر یک وقتی کسی یادش رفته یک تلنگری بهش وارد بشه و یک فرهنگ سازی هم هست.و در صورت تمایلتون برای مطرح کردن این موضوع ممنون میشم از بازدید کننده هاتون بخواهید که در بخش کامنتهای پست پیشنهادهای خودشون برای نحوه ی کمک کردن به افراد نیازمند،چگونگی پیدا کردن محله هایی که نیازمند دارند و نا شناخته هستند،یا موسسااتی که وظیفه جمع کردن کمک ها رو بر عهده دارند اطلاعات بدند و این یک مرجعی بشه برای افرادی که می خواهند کمک کنند و تشویق بشند به انجام کارهای خوب. و در نهایت باز هم تاکید می کنم که بطن عمل و نیت قلبی آدم ها مهمه نه مقدار پولی که قراره خرج کنند.و مطمئن باشند همونطوری که خودشون دل کسی رو شاد کردند خدا هم روزی دستشون رو می گیره و شادی به خودشون هم بر می گرده.خیلی خیلی ممنونم.التماس دعا.

کارهای خوب

راستی اگر خودتون هم برای وبلاگی که فکر می کنید اگر این مطالب در وبلاگش قرار بگیره می تونه بازده خوبی داشته باشه و افراد بیشتری رو به انجام این کارهای خوب تشویق کنه همین کامنتهای من رو براشون بگذارید و یا اصلا بهشون بگید که در صورت تمایلشون پستی در این خصوص بگذارند یا پست شما رو به اشتراک بگذارند من به شدت استقبال می کنم و رضایت کامل دارم و فقط برام مهمه که این مسئله برای مردم جا بیافته.خود من هم از بازدیدکنندگان دائمی وبلاگتون هستم. [گل]

کارهای خوب

الان چند روزیه دارم فکر می کنم به حرف خودم که گفته بودم یکسری از موسسات معروفند مثل محک و اگر ماها هم کمک نکنیم افراد زیادی پشتش هستند.الان که فکر می کنم می بینم برخی موسسات بایستی بهشون کمک زیادی بشه چون با زندگی و مرگ طرف ارتباط داره و از طرفی درمان سرطان خیلی هزینه بر هستش.پس حرفم رو اصلاح می کنم و میگم کلا برای موسساتی مثل محک کمک کنیم اما در کنارش به موسسات دیگه که معروف نیستند(خصوصا در شهرستان ها)هم کمک کنیم.