بدشانس ِ سال

دیشب در امتدادِ سریال ِ خونه تکونی به شوشو گفتم بنشین یک سر و سامونی به این کشوی مدارک کنسول بده . یک کشویی که من هرچی کاغذ و کارت و قبض و تلفن و حتی دکمه و گیره میاد دم دستم میندازم توش که گم نشه و معمولا هم هرچی میره اون توو دیگه پیدا نمیشه ، مخصوصا وقتی لازمش داری.

قبلش هم رفته بودیم بیرون و خرید و سر راه دیدم نونوایی بازه گفتم 4 تا دونه نون لواش بگیر، این هم محض محکم کاری که تا سال دیگه نخواد نون بخره یکهو 60 تا نون گرفت . من هم نشستم بغل دستش به نون تا کردن ، اون هم کشو رو خالی کرد و شروع کرد دسته بندی کاغذها . یک بخش عمده ء کاغذها کارتها و تلفن هایی بود که روی کاغذهای مختلف نوشتیم . اونهایی که خط خودش بود و میدونست چکار کنه که هیچ ، اونهایی  که به خط من بود رو اول اسمش رو میخوند و بعد کاغذ رو نشون میداد و من میگفتم نگه دار یا بنداز دور.

در حال نون تا کردن و غرولند کردن بودم که  یک کاغذ برداشت و گفت " ننه اش " گفتم ها؟ کاغذ رو گرفت جلوی چشمم، یک شماره موبایل بود و جلوش به جای اسم خورده بود" ننه اش" . پرسید این کیه ؟ من هرچی فکر کردم یادم نیامد کی بوده که با این همه عشق و محبت ازش یاد کردم.  مامان من همیشه میگه "قبل از اینکه حرف بزنین دو دور حرف رو توی دهنتون بچرخونین." حالا بماند که من خیلی وقت ها اول حرف میزنم بعد فکر میکنم ، اما وقت هایی که به این نصیحت مادرانه عمل کردم خِیرش رو دیدم. دیشب هم اول آمدم بگم لابد شمارهء یکیه که هم خودش خره هم بچه اش ! بعد یک آن حس کردم که من دارم مادر میشم و اصلا این طرز صحبت صحیح نیست . گفتم " نمیدونم، لابد میخواستم بنویسم مادر محترم فلانی ، حال نداشتم نوشتم ننه اش، شاید شماره مامان مرده شور برده ء اون پسره - شوهر خواهر عوضی - باشه . بندازش دور" .

حالا این مردها وقتی میخوای یک مساله ساده رو بهشون توضیح بدی آی کیوشون به سمت ِ جلبک مِیل میکنه ، اینجور وقت ها واسه من پوآرو میشن و تمام سلولهای خاکستری ِمغزشون با هم فعال میشه .

یک کم شماره رو  نگاه کرد و گفت بذار چِکِش کنیم و شماره رو زد توی موبایلش .... فکر میکنین چی آمد؟؟؟ بله بله بله ... عکس مادرشوهر محترم!!!تعجباسترسقیافه ء جفتمون دیدنی بود. من که هم خنده ام گرفته بود و هم به گمانم تا گوشام  قرمز شده بود. اون هم که خب مشخصه که چه حالی شده بود. هیچی نگفت و کاغذ رو گذاشت روی مدارکی که باید نگه میداشت. من همون طور که تلاش میکردم ریسه نرم از خنده گفتم وا ! شماره رو که داری چرا کاغذ رو نگه میداری؟ گفت واسه شماره اش نیست . واسه اسمشه ! بذار به مامانت نشون بدم ببینه چه دختری تحویل من داده! دیگه ضعف کردم از خنده. گفتم ببین واسه خودت بد میشه ها! مامانم میگه چکار کردین با دختر من که این شکلی شده. بنداز دور اون کاغذ رو ... برگشت گفت : من چطوری با خانواده تو رفتار میکنم ، تو چطوری رفتار میکنی. گفتم عزیزم خانواده من چطور با تو رفتار میکنن و خانواده تو چطور؟

خلاصه که به شوخی و خنده جمعش کردم و تموم شد. ولی خداییش خیلی حس بدی بود، بدتر از اون هم اینکه نه حتی میتونستم ابراز تاءسف کنم و نه عذرخواهی ، چون واقعا حسم همینه ، و نه اینکه هیچ جوره میتونستم از زیرش در برم که بگم خط من نیست و اینها  ! بعد اصلا من نمیدونم کی به مامانش زنگ زدم که شماره اش رو لازم داشته باشم. چون من شماره هیچ کدوم از خاندان شوهر رو ندارم. یعنی الان بذارم برم شماره ء هیچ کس رو ندارم. خونشون رو هم که حفظم مال اون دورانیه که هنوز به وصال !! نرسیده بودیم و از دوازده شب تا شیش صبح روی تلفن میخوابیدیم!

کلی به خودم و شانس نداشته ام لعنت فرستادم که خب خره یک خونه رو تنهایی مرتب کردی یک کشو هم روش. بعد اگر دقیق نگاه کنین متوجه میشین حتی اسم مادرشوهر هم توی زندگی بحران ایجاد میکنه!نیشخندخلاصه که استرسی وارد شد و متاسفانه اون کاغذ هنوز هست ! و سوال شوشو که " مگه مامان من چکارت کرده که انقدر ازش متنفری؟ "منتظر

/ 34 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هدی32

سلام سال نو مبارک من همیشه به وبلاگتون مبارک سر می زنم امیدوارم همیشه خوب و سرحال باشی . واقعا تو بعد موقعیتی گیر کرده بودی اولش خندیدم ولی بعدش داغ کردم

ف.الف

وای وای وای . عجیب خوشمان آمد . چه هم دردیم ما .............

هه

اون که اینجا رو می خونه و کم دری وری و فحش به خاندانش نمی بینه. صد تا بدتر از اینم نوشتی اینجا . چطوری با یه کلمه ننه بهش برخورده ؟ معلوم میشه طبق معمول دروغ گفتی و شوهرت اینجا رو نمی خونه.

هما

[خنده]مردم از خنده ولی بااینکه خنده دار ولی توی موقعیتش باشی وووووووووووووووی[ابله]

مامان آرشیدا قند عسل

با نظرتون کااااااااااااااااااااااااااااااااملاً موافقم که حتی اسم مادرشوهر بحران ایجاد میکنه دیگه چه برسه به حضور کتبی و شفاهی!!!![نیشخند]

هه

معلوم شد هیچ جواب قانع کننده ای نداشتی. این جواب خیلی کلیشه ای شده. مثل همیشه پاک کردن صورت مساله. بهتر نیست به کسی که به راحتی اختلافاتی که حرفات با هم دارن رو می فهمه یه توضیح درست درمون بدی ؟ البته روشت قابل حدس بود.

هه

گفتم که روشت قابل حدسه. در هر صورت اسمم خطابیه به نوشته های تو.

رویا.ت

سلام چندمین باره که اتفاقی از وبلاگ شما سر در میارم. این پستتون رو که خوندم از خنده ولو شدم! جالبه که خودتون هم یادتون نبود!! هنوزم نیشم تا بناگوش بازه![نیشخند] برای شما و نی نی عزیز در کنار همسر سال خوبی رو آرزومندم.[گل]