یک روز عادی

*زن خونه بودن یعنی زن خونه. حامله و مریض و دوران نقاهت و استراحت مطلق هم معنا نداره . بعد از چند روز که میای، سهمت لباس های چرکه و ردیف لیوان های نشسته .

به قول خانم یکی از دوستهای شوشو ، انگار این مردها عاریتی توی خونه زندگی میکنن  و مهمونن . بابای من تا همین الان خودش گوشت و مرغ و ماهی رو میشوره و خرد میکنه و تمیز میکنه و میذاره تا فقط بسته بندیش بنا به نیاز به عهده مامان باشه . هیچ وقت یادم نمیاد جای جوراب بابا عوض شده باشه و جوراب ولو باشه . از راه میاد کیفش جا داره ، لباس هاش توی کمد. هم آشپزی بلده هم مامان سفر باشه کار خونه میکنه و هم لباس میشوره . بعد من گیر یک نابغه ای افتادم که هنوز با مایکروفر مشکل داره و یا ظرف سوراخ میشه و یا غذا میسوزه و یا گرم نمیشه !!! شلختگیش هم که شهره شهر شده ! خونه به اون نازنینی تحویلش دادم یک خونه در حد خونه دانشجویی ، اونم خونه ای که توش 7 تا پسر دانشجو زندگی میکنن تحویلم داده !یکی یک راهکار بده برای منظم کردن یک مرد شلخته !

**این روزها خبرهای اقتصادی رو که میشنوم دلم هری میریزه پایین . اینجور وقت هاست که میگن ندونستن نعمته . روزهای سختی پیش روی همه است . خیلی سخت.

*** یکی پرسیده بود چطور میخوای جواب محبت دوستهای مجازی رو بدی؟ واقعیتش اینه که هیچ جور نمیشه این همه محبت و این همه عشق رو جبران کرد. من تا ته دنیا مدیون تمام اشک ها و لبخندها و دعاهای دوستانی هستم که ندیدمشون ، اما واقعی تر از هر دوست واقعی هستن. من همیشه زیر این دِین میمونم ، و فقط میتونم از خدا بخوام که هیچ کدوم از دوستانم رنج نبینن و سختی نکشن و بخوام که خودش خیر کثیر بهشون عنایت کنه .

**** مامان و بابای شوشو آمدن خونه ما دیدنی، باباش به وضوح روی فضا بود و خوشحال بود و هی بغلم کرد و هی بوسم کرد، و مامانش بوضوح ناراحت بود و هی تلاش میکرد الکی لبخندبزنه که موفق هم نمیشد.

 

/ 57 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ماهنوش

فندق جان دیگه سعی کن به چیزهای کوچیک اهمیت ندی و نادیده بگیریشون . خیلی مراقب خودت باش . اگه خدا بخواد شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد .. من خودم از اون بچه هام که تو 8 ماهگی و با شرایط خیلی بد دنیا اومدم در حالیکه کیسه اب مادرم پاره شده بودو شانس زنده موندم خیلی کم بود و داشتم خفه میشدم و خیلی چیزهای دیگه و کلی تو دسنگاه و مریضی های دیگه .. اما الان ماشاله هزار ماشاله!! سر و مر و گنده دارم برات کامنت میذارم و از نظر هوشی از بقیه خواهرامم بالاترم در حالیکه عکس این رو پیش بینی میکردن! در کل امید داشته باش در عین مراقبتهای زیاد .

ماهنوش

راستی بچه ات پسره . میدونم مهم سالم بودنشه! اما خواستم اولین پیش بینی رو کرده باشم و باز هم تست حس ششمم! [زبان]

مزیم (بیان)

این زن و شوهر (مامان شوشو و بابا شوشو)چه تفاهم دارند باهم.[اضطراب]

خاتون

عزیزم خودت رو بسپار به دست خدا.هر چی پیش اومد خداازش آگاهه. همه دعا می کنیم برات.تو هم برای ما دعا کن.

لیلی

سلام عزیزم. خیلی خوشحالم که عمر بچه ات هنوز به دنیا هست. اصلا غصه نخور فقط به خدا توکل کن. از ته دل بگو خدایا فرزند سالم و صالح میخوام. خود من تو حاملگیم ماه هشت آبله مرغان گرفتم. روزی 16 تا قرص میخوردم که بچه نگیره. تازه دو هفته زودتر سزارین شدم در حالی که دکتر وقتی جراحیم کرده بوده فهمیده بوده کیسه آبم خشک شده و حسابی تعجب کرده اما شکر خدا بچم سالم بود یه دختر 5ساله شیرین زبون. راستی من 40 روز تو حاملگیم ختم عاشورا با علقمه هم خوندم. خواستم بگم فقط به او توکل کن. ایشاا... هر دو تون صحیح و سالم باشین.[لبخند]

کمالی

1ویژپی که برای پدرت گفتی به گمانم بیشترمردانی که دختردارن دارن چون منم که پدرم فقط2تادخترداره دقیفا خیلی ازین کارا روانجام میده حتی الان برای بچه هام هم خیلی ازکارهایی که مادربزرگای دیگه انجام نمیدن به عنوان پدربزرگ انجام میده اما پدرشوهرم امکان نداره یک ساعت تنها توخونه باشه آشپزخونه منهدم نشه اما جریان من ازینم باحال تره قبل ازبارداری همسرم معقول کمک میکرد لباس توماشین میریخت وازین کارا بعدازآمدن بچها تو5-6ماه اول خیلی تودردسربودیم کلی کمکم کرد الانم خیلی کمک میکنه اما ازون طرف بهم ایراد میگیره توچرا پرف زیادکثیف میکنی چرا موقع شیرینی پزی میکسروتوماشین میزاری چرا رویه گازوکثیف میکنی و...اما من مجبورم تحمل کنم خیلی دست وپام بسته شده اما ازون طرف اگه اعتراض زیادکنم ممکنه کمکاشوازدست بدم وبا2تا بچه خیلی سخته امیدوارباش که بعدازنی نی بهتربشه نظم همسرت ببینم سوال :دوست نداری جواب کامنتاموبدی؟خب دوست دارم یک چیزی بگی!!!!1تازه پیشم نیومدی نکنه ناراحتت کردم ازون سوالا بودا!!!!!!!!!!!!!!

معجزه گر

مامانم میگفت یه خانومی رو میشناخته که خعلی شوهرش شلخته و بی انظباطو اصن کلا کثافت بوده بعد زنه حامله میشه و دکتر شرایطش رو استراحت مطلق تشخیص میده زنه یک هفته استراحت میکنه خونه میشه آشالدونی و زنه که شدید وسواس داشته و تر و تمیز بوده به شوهرش میگه من میخوام بچه رو سقط کنم و کسی نباید بفهمه ! حالیت شد ؟! مرده هاج و واج و التماس کنان و داد و بیداد که یعنی چه با اون بی گناه چه کار داری زنه میگه من یک هفته افتادم تو جا خونه شده مستراح !(بلا نسبت) اگه استراحتم 9 ماه بشه که دیگه من به ماه 5 ام نرسیده دغ میکنم از کثیفی و خلاصه برای آقاهه شرط میزارهکه بچه رو نگه میدارم به شرطی که هر هفته خونه تمیز باشه و روزای جمعه خونه کاملا رفته روب شه ! مرده کثیف و شلخته هم قبول میکه و یک روز به شدت خونه رو طبق دستور خانومه میریزه بیرون و هی خانومه میگفته و اون انجام میداده و ... دو یا سه روز طول میکشه خونه کامل تمیز شه اما بعدش هر کس میخواسته دست به هر چیزی بزنه شوهرش میدویده دنبالش و اون وسیله رو بعد از استفاده میزاشته سر جاش و هر لباسی اگه میافتاد زمین فوری میزاشت رو چوب رخت و خلاصه تا یکی میخواست شلختگی کنه داد و بیداد

معجزه گر

داد و بیداد که من تازه خونه رو تمیز کردم و نباید خوه کثیف شه چون واقعا تازه میفهمیده خونه تمیز کردم چقدر سخته و چقدر بده که یکی زحمتت رو هدر بده و دائم به زنش میگفته چقد بده که خونه رو تمیز کنی و یکی کثیف کنه خلاصه که حاملگی به سلامتی تموم میشه و نی نی دنیا میاد اما اون مرد شلخته شده بود یه پدر تمیز و نمونه که دائم توی خونه در حال تمیز کردن خونه بوده [نیشخند] گمونم با شراطی که برات پیش اومده بهترین کار باشه که این راهکار رو استفاده کنی از دستش نده [پلک]

خاطره

از قول من به اون یکی بگو .. مگه ما واسه جبران محبت کردیم .... ؟! ما خودت و دوت داشتیم :) اتفاقا من دوستی های مجاز رو دوست دارم به خاطر قیافه و پول و موقعیت و .. نیست. به خاطره خوده خودته :* از اون سوال کلیشه ایی ها ... اسمش رو چی میخوای بزاری ابجی جونم؟