ادامه ء پست قبل

یادم رفت بگم ، دیشب ما دیرتر رسیدیم و من رفتم سر میزی که مامان شوشو و خواهرش نشسته بودن. خواهر شوهرجان دو سه روز پیش امده تهران و به من هم نه زنگ زدن و نه چیزی گفتن و نه گفتن مثلا بیاین بالا دور هم باشیم ، من هم هرچی مامانم گفت برو خوش امد بگو بهش، گفتم باشه ، ولی نرفتم.

دیگه اونجا توی عروسی دیدمش. روبوسی و حال و احوال. قبلش پذیرایی شده بودن و هنوز لیوان های شربتشون بود. سه رنگ هم شربت داشتن ، زرد و نارنجی و قرمز. اناناس و پرتقال و آلبالو . بعد برای من شربت آوردن،توی سینی هر سه تاش بود ، من یک دونه پرتقال برداشتم و خانمه میخواست بره که مامانش سریع دست برد و اون دوتای دیگه رو هم برداشت و گفت عروس من حامله است ، شاید دلش بخواد. خیال باطل منو میگین ... گفتم ای ول. چه عجب این یادش افتاد من حامله ام ! و بروی خودش آورد. هنوز از هپروت در نیامده بودم که اولیش رو خورد. خنده ام گرفت ، ولی خودم رو نگه داشتم. ده دقیقه ای گذشت و من هنوز شربت خودم نصفه هم نشده بود، ذره ذره چیزی میخورم، که دومی رو هم یک نفس سر کشید ، بعد که رفت پایین و خیالش راحت شد دیگه امکانش نیست از حلقومش بیرون کشید، گفت شما که نمیخواستی ؟ یک لبخند ملییییییییح که عمرا بفهمه عمقِ ملاحتش رو ، زدم و گفتم نه ممنون، من هنوز مال خودم رو نخوردم.

گذشت و رسید موقع شام. غذا هم چلوکباب کوبیده بود و جوجه . نفری یک سیخ از هرکدوم که من رویهم یک سوم سیخ تونستم بخورم. یک ذره از جوجه ، یک ذره از کوبیده، سالاد و برنج هم لب نزدم. بعد یک خانمی ژله آورد و کرم کارامل، گفت کدوم رو بگذارم سر میز؟ مامانش گفت من عروسم حامله است ، لطفا هر دوش رو بگذارین.

من هم که دیگه گوشی دستم بود این جوش من رو نمیزنه و خودش میخواد بخوره و من هم که نمیتونم بخورم و حالم بد میشه ، گفتم ممنون خانم. کرم رو ببرین ، ژله کافیه . قیافه مامانش دیدنی بود!منتظر

نکته جالب آخر قصه است که چون من غذام رو نخوردم، زن عموش یک ظرف یک بار مصرف گرفت و دو تا سیخ کباب من رو گذاشت توش. از هر کدومش دو سه سانت خورده بودم و همه اش مونده بود رسما. گفت ببر فردا بخور حامله ای. من هم چون امروز کلاس داشتم و بعدش میخواستم بیام بخوابم ، قبول کردم. موقع امدن ، مامانش گفت ظرف غذات رو بذار من برات بیارم تو خسته نشی.

من ِ خر هم یک لحظه گوشهام مخملی شد و گفتم ای ول مادرشوهر مهربون! باشه . بعد امروز که از دانشگاه آمدم ، زنگ زدم که غذام رو بگیرم دیدم جواب نمیده . رفتم دم در دیدم کفش هاشون هست ، در زدم باز نکرد. امدم پست قبلی رو نوشتم و خوابیدم. یک ساعت پیش بیدار شدم و داشتم میمردم از گشنگی. دیدم صدای تق تق صندلی ها از آشپزخونه میاد. خوشحال زنگ زدم ، جواب نداد. رفتم بالا مجدد، چند بار در زدم تا بالاخره درو باز کرد. سراغ غذام رو گرفتم ، گفت : من فکر کردم شما نمیای دیگه ، با هلاهل خوردیمش!!!!خنثی رسما شاخ در اوردم. یعنی غذا آوردن و رسیدگی بهم ، پیشکش، ولی خداییش اینکه یکی غذای زن حامله رو بخوره دیگه نووووووووبره! بعد من دیشب مولودی بودم دو تا غذا بهم داد خانم دوستمون برای خودم و شوشو. باباش به خاطر برادرزاده اش که فوت شده نیامد، من یک غذا و ماست و نوشابه دادم شوشو ببره برای باباش . گفتم بنده خدا تنهاست توی خونه اقلا یک غذای خوب بخوره . اون یکی رو هم تا وقتی داشتم لباس عوض میکردم و آرایشم رو مرتب میکردم شوشو خورد. نتیجه اخلاقی اینکه وایستادم دم گاز و واسه خودم یک کم ماکارونی درست کردم ! جای شما خالی ... و کلا یک همچین مادرشوهری دارم من !

*دوست نازنینی که گفتی انقدر به گودال مادرشوهرم نگاه کردم که دارم داخلش سقوط میکنم ! باور کن من پوستین رو ول کردم  ، پوستین من رو ول نمیکنه!

 

/ 43 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
***مریم***

فندق مگه غذات دهنی نبود چطور دلشون اومد بخورن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آرزو

چرا همه اینقد به مادرشوهرت بد و بیراه می گن. شوهرت که بدتره. اونم بشقاب غذا را گذاشته جلوش تا تو لباس عوض کنی همه را خورده. خب این یعنی چی؟ بعد این چیزها از قبل معلومه. تو دوران شناخت و نامزدی اگه رفتارهای شوهرت را دقت می کردی می فهمیدی که ...

گیتا

خدا بهت صبر بده عزیزمممممممممممممم مادر شوهر من که ماه البته یه موقع هایی مادر شوهر میشه ها اما خداییش ماههههههههههههههههههههههه[قلب]

زیبا

من موندم این مادر وهر تو جنسش چیه؟؟؟؟ آخه آدم یه زن باردار حامله رو می بینه هی می خواد هواشو داشته باشه این مادرشوهرت دلش از چیه واقعن؟؟؟؟ چطو دلش میاد آخه چطو می خواد جواب خدا رو بده آخه؟؟؟؟ عجب نمی دونم چی بیاد بگم چشام بعد خوندن این دو پستت شده بود قد نلبکی!!!! وای خدایااااا[تعجب]

memol

سلام فندقی جونم....کامنت من کو پس؟[ناراحت]

ماندانا

فندق جان شربت و کباب که نوش جونش. حالا بگو ببینم از غذایی که پختی برای مادرشوهر عزیز بردی یا نه؟ آخه حامله است و ممکنه دلش بخواد.

ماندانا

الان یاد یکی از دوستانم افتادم. شوهرش بیکار شده بود و وضع مالییشون خیلی بد بود. شوهرش تک پسره با چند تا خواهر. هیچ وقت هم پدرشوهر و مادرشوهرش که با هم توی یه ساختمون و طبقات مختلف زندگی میکردن به روی مبارکشون نیوردن که حالا که پسرمون بیکاره شما از کجا میارید میخورید و اصلا پول دارید یا نه. این دوستم هم از اونا بود که همیشه صورتش رو با سیلی سرخ نگه میداشت و نمیذاشت که حتی پدر و مادرش چیزی از زندگیشون بدونن. بعد از چند سال اینا رو برام تعریف کرد اون هم بخاطر اینکه خیلی صمیمی بودیم. زمان حاملگیش و بیکاری شوهرش یه بار مادرشوهرش اینا گوسفند کشته بودن و میخواستن کباب درست کنن. مادرشوهره اومده بود از عروسش سیخ کباب قرض گرفته بود. بوی کباب توی حیات راه انداخته بودن و کباب خورده بودن بعد هم سیخها رو شسته بود و اورده بود تحویل داده بود. دریغ از یک ذره کباب که برای عروس حامله اش بیاره.

لیلا

اه اه عجب آدمای بیخودین. تو م محل نذار برای چی غذا براشون می فرستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[عصبانی][عصبانی]

ری را

ای خدا بگم چه کارت نکنه فندقی یعنی جیگر ما رو آتیش می زنی با این پستات که دختر [گریه]