ضدحال

دیدین یک وقت ها آدم میخواد حال یکی رو بگیره ، خودش میره توو قوطی؟ من الان توو قوطی ام!

این شوشو یک پسرخاله داره که من عجیب به زنش ارادت دارم! منشاء ارادتم هم مال اولین باریه که دیدمش. آمده بودن تهران ، بعد خواستن بیان دیدن ما که من شام دعوتشون کردم. کی ؟ زمانی که وزنم تازه به هم ریخته بود و حدود 65-6 کیلو بودم ، اما هنوز نمیدونستم مشکل هورمونی دارم و ورمم زیاد بود و بیشتر از این نشون میداد. بعد از شام چایی و میوه آورده بودم و داشتیم حرف میزدیم که شوهرش یک چیزی راجع به چاقی و لاغری گفت و حرف به وزن رسید. حالا این خانم هم قدش کوتاهتر از من بود و هم به نظر من هیکلش دو برابر من آمد. دیگه حرف به اینجا رسید که کی چند کیلوئه و اینها که من گفتم 65 کیلوام ، که خانمه بُراق در آمد که امکاااااااااااااااااان نداره ! من 74 کیلوام ! بعد شما این همه از من چاقتری چطور 65 کیلویی؟ تازه همقد هم که هستیم! تعجب قبل از شام هم آلبوم عروسی من رو داشتن میدیدن با جاریش - زن اون یکی پسرخاله - و هی میگفتن چه آرایشگاه خوبی رفتین. چقدر خوشگلتون کرده ! چقدررررر کارش خوب بوده ! اصلا معلوم نیست خودتی! و هی میگفتن و هی من حرص میخوردم. دیگه این رو که برای وزن گفت من کفرم در آمد، رفتم ترازو آوردم و گفتم کاری نداره که وزن میکنیم همه رو. خلاصه رفتیم روی ترازو و من 66 بودم و ایشون 78! ولی کینه ء حرفش موند توی دل من و این چند سال ندیدمش و کلا هم دلم نمیخواست تاابد ببینمش!

دیروز میخواستم برم دانشگاه ، داشتم حاضر میشدم و بی بی رو دادم الف برد گذاشت بالا ، وقتی آمد گفت آره فلانی - پسرخاله اش - و بچه هاش هم بالان! گفتم هاااااا! بدو برو بچه ام رو بیار. هرچی گفت دانشگاهت ... گفتم یک روز دیرتر هیچ فرقی به حال من نمیکنه ، بدو برو بچه ام رو بیار. بچه رو آورد و من هم دانشگاه نرفتم و اون ها هم با مامانش رفتن قم و جمکران و اخر شب برگشتن. امروز صبح بلند شدم ، تریپ و تروپ کردم و گفتم میخوام برم بالا دیدنشون! شیطانالف گفت خوبه ، بنده خدا خانمش هم مریض بوده. گفتم اون بادمجون بم چی شده ؟ گفت سرطان سینه گرفته ، سینه هاش رو در اوردن !!تعجبمنو میگین یخ کردم... گفتم هااااا! دروغ میگی ... رفته کوچیک کرده ، الکی گفته به همه . گفت همه خبر دار شدن. الکی چیه . گفتم نهههههه! بعد لباس هام رو در آوردم ... دیدم خب بده که ... باز لباس پوشیدم و رفتم بالا، ولی دیگه زره پوش و گارد پوشیده نبودم. دوتا بچه داشت که من اولیش رو همون سال وقتی نوزاد بود دیده بودم ، یک پسر پنج ساله و یک دختر سه ساله . یک کم از بچه و بچه داری حرف زدیم و با بچه هاش بازی کردم، که گفت خاله - مادرشوهر- خیلی از اتاق نی نی تعریف کرده و بچه ها دوست دارن ببینن اتاقش رو.

من هم موندم توی شیش و بش. میدونستم وضع مالی شوهرش خیلی معمولیه و تازه چند ماهه که یک خونه دو خوابه اجاره کردن و تا قبلش خونه یک خوابه داشتن با دو تا بچه و خودش تعریف کرد که تازگی تونستن براشون تخت دو طبقه بخرن . اگر میگفتم نه نمیشه ، میگفت نخواست نشون بده و کلاس گذاشت ، و میدونستم اگر هم ببینن بچه هاش ممکنه دلشون بخواد. گفتم منزل خودتونه هروقت دوست دارین تشریف بیارین، که بچه هاش خوشحال گفتن میشه الان بریم. من هم گفتم باشه ... آمدیم پایین و خب منطقا کلی ذوق کردن و همه چی رو خیلی دقیق نگاه کردن ، مخصوصا پسرش که هم بزرگ تر بود و هم دیدن میز کار بی بی و لباس هاش یک حالیش کرده بود که خیلی ناراحت شدم. رفته بود سر کمد لباس هاش و میگفت وااااای مامان... چقدر لباس و اون چند تا لباسی که بزرگ تر بود رو برداشته بود و میگفت این ها که برای این اندازه نیست ، این ها اندازه منه و مامانش دعوا میکرد. میخواست با ابزارها بازی که مامانش دعواش کرد  ، ولی گفتم عیب نداره ، اگر با یک بار بازی کردن خراب بشه که بدرد نمیخوره ، بذار راحت باشن.

دیگه دیدم دلم یک جوریه ، بردمشون سر کمد اسباب بازی هاش گفتم یک چیزی بردارین ، دخترش یک خرس کوچولو برداشت و پسرش یک آدم آهنی. از اون کیف موبایلی ها که توش شکلات بود هم گذاشتم جلوشون که انتخاب کنن ، چند تا کتاب هم دادم و بالا که بودم دیدم کتاب قصه ها و دفتر نقاشی هاشون رو توی پلاستیک گذاشتن ، یک کیف از این لپ تاپی هایی که توی سمینار ها میدن به پسرش دادم و یک کیف دستی دخترونه مال خودم ، به دخترش . دفتر یادداشت کوچولو و خودکار رنگی و لاک و آینه و کرم دست کوچولو هم بهشون دادم و کیفشون رو پر کردم براشون و جفتشون کلی ذوق کردن و کلا پسرک و اتاقش یادشون رفت و نشستن وسط هال بازی کردن با وسیله هاشون .

بعد مامانش گفت همیشه توی فامیل ما تعریف خوبی و خانمی شماست که چقدر مهربونین و چقدر به همه میرسین و... از این حرف ها ... و من هی به خودم فحش دادم! مخصوصا وقتی گفت هرکی میگه فلانی - یعنی من !- خوشگله ، من میگم مال اخلاق خوبشه ! دیگه رسما دلم میخواست بمیرم... داشتیم حرف میزدیم که پسرش بلند شد و کلا خونه رو وارسی کرد و توی اتاق خواب من که رفت در آمد و گفت اون یکی تخته- تخت پارکش- مال کیه ؟ گفتم مال نی نی دیگه . گفت این چرا دو تا تخت داره ؟ تازه این هم که هست - سبد خوابش - و یک لگد زد به سبدش. گفتم خب آخه نی نی من تنهاست ، خواهر نداره که تخت دو طبقه براش بگیریم ، میترسه شب ها . بعد دوتاییشون رو بغل کردم و براشون خاطره تعریف کردم از زمانی که تخت دوطبقه داشتم با خواهرم و اینکه هرشب می افتادم پایین و این ها غش غش میخندیدن. محض اطمینان رد جراحی ام رو هم نشون دادم و گفتم مال اون موقع است که از روی تخت می افتادم روی میزو  از روی میز قل میخوردم پایین.

دیگه وقت ناهار شد و مادرشوهر جان صدا کرد رفتن و بعدش هم میخواستن برن شمال. هرچند ظاهرا کلی خوشحال رفتن و موقع خداحافظی هی بوسم کردن و هی تشکر کردن بابت همه چی ، اما باز هم حالم بده . مخصوصا وقتی دخترش توی بغلم بود و وقتی حرف میزدم موهام رو ناز میکرد و من تلاش میکردم به مامانش نگاه نکنم که یک روسری رو از جلوی پیشونیش بسته بود و برده بود عقب تا معلوم نشه مو نداره ، ابروهاش هم تاتو بود، ولی مژه!!!خنثی

یک دل سیر گریه کردم ، ولی گریه نه دردی از اون ها دوا میکنه و نه من رو سبک کرد! انقدر از خودم شرمنده شدم که حد نداره . شب از اون عروسی های آنچنانی دعوتیم و من وقت آرایشگاه داشتم ، ولی نرفتم. انقدر که حس همه چیزم پرید. همچنان توی قوطی ام!

*تازه امروز فهمیدم ما دو تا کاملا همسنیم! یعنی نه روز از من کوچیک تره این خانم. دعا کنین خدا به دو تا بچه کوچولوش ببخشه مادرشون و کنارشون باشه .

** موقع رفتن یک تی شرت انگری بیرد که خیلی چشم پسرش رو گرفته بود دادم بهش، و با خودم فکر کردم کو تا این بخواد انقدری بشه . صدتا کاراکتر دیگه خلق میشه . بعد مادرشوهرجان موقع ناهار میگه اگه بی بی بزرگ شه بگه وسایل منو چرا دادی به بقیه چی؟ گفتم اگربه مامانش بره همچین سوالی نمیکنه ، اگر هم به من نره و بپرسه یک توو دهنی میخوره تا توو کار بزرگترها دخالت نکنه! منتظریعنی بساطیه ها!

 

 

/ 115 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
--

کف . سوت اصلا کف و خون قاطی .... واسه اینهمه فداکاری. میگم لیست می گرفتی از هدیه هات میدادی امضا می کردن یه وقت واسه ثبت در تاریخ به مشکل بر نخوری.[خنده][سبز]

camellia

کامنتم کو؟ من زیاد واسه کسی کامنت نمیزارم اما با کلی ذوق واست نوشته بودم:(

camellia

کامنتم کو؟ من زیاد واسه کسی کامنت نمیزارم اما با کلی ذوق واست نوشته بودم:(

سمیه دوست جونی

مهربونی[ماچ]

saye

هعی....[ناراحت] از پاسخی که به مادرشوهر گرام دادید خوشمان آمد! آورین...آورین

camellia

akhe ta kole archive 2 ta bloget tamoom shod cm o gozashtam vase hamin koli zogh zade boodamo ye hese khoobi dashtam:) mikhastam begam kheili etefaghi oomadam inja avalesh az emrooz be aghab mikhondam bad tasmim gereftam ghabliaro peida konam ooonam bekhoonam fandogh joon man vaghan sare chantash gerye kardam sare chantash khandidam kheili ghashang minevisi,rastesh man tasmim dashtam masalan 30 min beshinam pa net bad beram sare darso mashgham ke chan roooz tool keshid beram sare darso mashgham:D ahan inam mikhastam be onvane natije inhame khondan begam bet ke beja inke hame migan beri pishe moshaver khodet az aval shooroo kon bekhondan e archivet,doroste ke zendegite ama yebar bekhooni az aval shayad heset yekam behtar beshe:X

نگاه مبهم

خیلی عزیزی بانو. خیلی[گل]

لیلی سا

خیلی دوست داشتنی و بخشنده ای......خدا بیشترشو به خودت و خانواده و فرزندت می ده عزیزم عزیزم ریحانه تو که خیلی دوست داشتنی هستی...همون یه ذره رخت که توی عکس بی بی بود مشخص بود خوشگلی که... خدا بهشون رحم کنه...خیلی سخته....

ترنج

گاه گاهی میخونمتون، با این پستت هم حسابی بغض گلوم و گرفت هم کلی تو دلم تحسینت کردم[ماچ] نمیدونم احساس خوبم و چه جوری بیان کنم، فوق العاده ای و من آرزو میکنم همپای همین دل مهربون و سخاوتمند زندگیت هم پر بشه از آرامش و زیبایی.

سانی

وقتی یه مدت نمی یام و دارم پستهای قبلیو میخونم هی میگم نظر نذارمم واسه پستهای تاریخ گذشته ولی نمیذاری که... گذشته از حال و هوای پستت ودل مهربونت و فشرده شدن دلم بابت اون مادر و بچه ها... مرده جوابتم به ماردر شوهر دمت گرم