یک سوال بی جواب

فکر کنم تاریخ دو تا سوالِ بی جواب داره  . یکی اینکه اول مرغ بود یا تخم مرغ؟ و دوم اینکه خوشبختی چیه ؟ و خوشبخت کیه؟

چند وفت پیشترها، از یک مجله آمدن مصاحبه با من و الف، به عنوان زوج خوشبخت و نمونه . حالا اینکه کی ما رو معرفی کرد و چرا به نظرش رسیده بود ما خوشبختیم یک قصه است خودش. اما در اثبات عشق ما همین بس که تا سه دقیقه قبل از رسیدن عکاس و خبرنگارشون داشتیم دعوا میکردیم و خواهر کوچیکه هم خونه ما بود و میخندید و میگفت شما به درد برنامه ء آیینه عبرت بیشتر میخورین ها!

من خوشبخت نیستم ، یعنی هروقت خدای نکرده میخواد همچین حسی بهم دست بده، چنان ضدحال میخورم که تا یکماه احساس بدبخت ترین آدم کره ء زمین بودن رو دارم!

حالا میخوام بدونم چه اِشِل و متر و مقیاسی واسه اندازه گیری ِ خوشبختی وجود داره که به نظر خیلی ها با اون مقیاس من خوشبخت محسوب میشم ؟ آدم ها خوشبختی ِ خودشون رو با چی تعریف میکنن؟ با چی میسنجن ؟ اونهایی که حس خوشبختی دارن از کجا آوردن این حس رو ؟ داشتن ِ چی یا کی بهشون این حس رو داده ؟

* وقتی مامان و باباتون و خواهراتون هیچ کدوم پیشتون نیستن و در سفرن و حتی مادرشوهرو پدرشوهرتون هم نیستن و دوست صمیمیتون هم سفره و حالا حالاها نمیاد و وقتی هیچ کس رو ندارین که بهتون زنگ بزنه و هپی برث دی بگه بهتون ، انقدر سیاست داشته باشین که اقلا شوهره رو پَر ندین ! حتی اگر تقصیر اون باشه و حتی اگر سخت ترین و بدترین دعوای عمرتون رو داشتین ، وقتی میگه چی میخوای؟ نفرمایین خبرمرگت رو ! بهرحال این احتمال وجود داره که بهش بربخوره و وقتی قهر می کنین معذرت خواهی نکنه و تنها احتمال بالقوه برای تبریک هم دود بشه بره هوا !

امیدوارم این دفعه عقلش برسه و بدونه کاری که کرده با هدیه جبران نمیشه و باز نره آشغال بخره ، چون اگر بقیه هدیه هاش ته ِ کمد و کشو بی مصرف رها شدن، این یکی باز نشده میره توی سطل آشغال. اونی که به مردها گفته دلِ زن ها با هدیه نرم میشه و آشتی میکنن ، نگفته که زن ها حس ترحمشون گُل میکنه و زود نرم میشن ، اگر نه هیچ کس محتاج دو تا تیکه آشغال و خرت و پرت نیست که به عنوان منت کشی میگیرن.

 

/ 76 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی

خانوم تو یه زن بی لیاقتی.واقعا قدر نشناسی.شوهرت همه کار برات کرد تا دلتو به دست بیاری تو اینقدر پرمدعا هستی که خوبیهاشو ندیدی و بارها وبارها شخصیتش خورد کردی حالا حقته که مثه اشغال پرتت کنه بیرون بچه اتم ازت بگیره بدبختی بکشی وبفهمی چه گوهری رو ازدست دادی .هیچی توروشاد نمیکنه بیش از حد انتظار داری ازدیکران مشکل از نگاه توئه مشکل از تربیتته که بلدنیستی جه جوری شوهرداری کنی حالابکش بدبخت

غزال

عزیزم تولدت مبارک با ارزوی بهترینها امیدوارم به هر جی که فکر میکنی بهت ارامش میده برسی

پروانه

تولدت مبارک [لبخند]

سیما

واقعا دروغگویی و بیشرمیه ادم وقتی احساس خوشبختی نمیکنه با یک مجله به عنوان زوج خوشبخت مصاحبه کنه ... همین ریاکاری و دروغهای پنهانه که اینجور بدبخت شدی... کلی هم حتما خرکیف شدی که اومدن باهاتون مصاحبه کردن ... تو که انقد ادعای اصالت و باکلاس بودن داری اینی وای به حال اونی که ادعایی نداره ...

سحر

تولدت مبارک [گل]

ترنج ... ام

کاش که ما ادما ...همه رو از روی چهارتا کلمه و یا از روی ظاهر بیرونیشون قضاوت نمی کردیم...هیچکس انقدر احمق نیست که بیخود احساس یاس و غم کنه و تو یه فضای مجازی غر بزنه .... بعضی وقتا معیار ما از خوشبختی میتونه فقط یه کلمه باشه تو زمانی که فقط خودمون میدونیم کیه و دقیقا همون کسایییکه می دونن و به روی خودشون نمیارن ... با همون یه کلمه و یا یه نگاه و یا حرکت درست ادم میتونه گرسنگی رو تحمل کنه ... چادر خوابی رو تحمل کنه و کوه بیستون و هم جابه جا کنه ... و گاهی داشتن یه قصر و خیلی چیزایی که به نظر بقیه همه زندگیه چیزی جز یه قفس برنزی نیست ...

مهرگان

تولدت مبارک

حسام

ميدوني ..فكر مي كنم كسي كه سرمايه ي مادي و ذخيره ي مادي نداره و راحت شبا سرش رو روي بالش ميذاره و مي خوابه ، بي هيچ دغدغه..اون سردار خوشبختيه.

بانو

من آرزومه که شوهرم همون آشغالها رو هم برام بخره جز چند بار تو نامزدی الان 4 ساله که عروسی کردیم هیچ موقع برام چیزی نخرید نه سالگرد ازدواجی نه تولدی نه روز زنی نه همینجوری[دلشکسته]