برای فرشته ای که به زمین آمد و بالهایش را به من بخشید

پسرک ِ شیرین زبان و شیرین ادایم ، امشب مادر میخواهد برایت حرف بزند. میخواهم بگویم که چقدر خوشحالم که تو را دارم ، که تو بزرگترین موهبت خدایی. که تو تنها رنگ ِ درخشان و چشم نواز، در بوم ِ سیاه و سفید زندگی منی . دلبندم ، به یمن قدم های نازنینت ، من مادرشدم ، و امسال روز من است و چه هدیه ای بالاتر از حضور شیرین تو.

بسیار گفته اند و میگویند که تو ، پاداش خوبی های منی . من باور نکردم ، تو هم باور نکن پسرجان . من و این همه خوبی؟ کدام کار ِ خوب من به بودن ِ تو می ارزید. خدا مهربان است و نیکی را ده برابر جواب میدهد. اما تمام کردارِ نیک من از ابتدای بودنم ، به قدر یک تار موی تو نیست . پسرجان ، تو لطف بی منت و دلیل خدایی و بس. با تو خوشبختم میوه ءدلم. مردی را دارم که دوستش دارم و پسرکی که از وجود من است و جانم به جانش وصل است . بس نیست برای خوشبختی؟

نور چشمم ، روزی روزگاری ، برایت خواهم گفت که تو از میان طوفان ها و خیزاب ها ، در آغوش من آمدی ، که آمدنت ، قصه ایست برای خودش . که بودنت افسانه است ، و هر نفست یاد آور معجزه .

روزی برایت از عاشقی خواهم گفت ، با تو خواهم گفت که دنیا بی عشق ، فرقی با جهنم ندارد. که بهشت هم جهنم است اگر در آنجا هم عاشق نباشی . با تو خواهم گفت که عاشقی سخت است ، اما سختی اش شیرین است . با تو الفبای عاشقی را مرور خواهم کرد.

پسرکم ، یک ماه و اندی از اولین نوروز زندگی تو گذشته است و برای من " نو روزی " بود و آغازِ روزگارِ نویی که با تو شروع کرده ام . زیباترین هدیه سال را از زبان ِ شیرین تو گرفتم ، وقتی در مهمانی ، سر چرخاندی ، و چشمت به من که افتاد، دستهای کوچکت و آغوش مهربانت را باز کردی و گفتی  " ماما" . خیلی خودداری کردم که به جیغی اکتفا کردم و دچار سماع میانه ء مهمانی نشدم. " ماما" به فدایت عزیز دل. تا ته دنیا، تا آن زمان که زنده ام ، هر کاری که داشتی و هرجا که نیاز داشتی به من ، فقط صدایم کن ، دوان دوان می آیم. مثل حالا. نه با پا ، که با سر می آیم. اگر روزی صدایم کردی و نیامدم، ببخش عزیزکم ، مادر مرده است از بس که جان ندارد...

 

 

/ 41 نظر / 40 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یاسی

یعنی با این جمله آخرت اشک من در اومد. روزت مبارک عزیزم

memol

اشکمو در آوردی فندق. امیدوارم همیشه کنار گل پسرت و مردی که دوسش داری سالم و شاد باشی. رووززززت مبارک.[گل]

کودک فهیم

روزت مبارک عزیزم.(البته با یک روز تاخیر.) آرزوهای خوب برای تو و خانواده.[گل]

الهه

ریحانه جان تبریک برای اولین کلمه گلت و یه عالمه اشک بابت اون جمله آخر /چقدر هم که دقیق وصف حال بود

خانوم ميم

خيلي سعي كردم كه اشكم نريزه اما ريخت اميدوارم وقتي پسرك زيبايت خواندن ياد گرفت اولين متني كه بتواند كامل بخواند همين نامه زيبا باشد!:)

مامان علیرضا

روز مادر با تاخیر مبارک سایتون رو سر پسرکتون مستدام[قلب]

نانا

سلام ریحانه جان. خیلی زیبا مینویسی. ایشالا خدا همسر و پسر گلتو واست حفظ کنه. به وبلاگ منم بیا. من که لینکت کردم :D

مونا

سلام ریحانه جان...از خواننده های قدیمیتم...همیشه میخونمت اما نظری نذاشتم هیچوقت اما این پست.......... نتونستم جلوی خودمو بگیری....باور کن وقتی داشتم میخوتندم مو به تنم سیخ شد...عالی بوووووووووووود

حمید

خیل قشنگ توصیف کردی

بنده خدا

فندوق جون بهترین ارزو هارو همراه با شادی و سلامتی برای خودت و خانوادت از خدا برات خواستارم[گل] در ضمن با جمله ی اخرت اتیشم زدی و سیل اشکام و جاری کردی عاللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللی بود