اتمام حجت

همیشه از یک سری آدم ها در عجب بودم ، کسایی که مثل " گلام " توی " گالیور" بلدن فقط مخالفت کنن و ساز منفی بزنن. آدم های بیکاری که انقدر وقت و حوصله دارن که بنشینن توی زندگی این و اون انگشت کنن و یک چیزی پیدا کنن که پرچم عثمون بکنن.

زمانی که من در باره دکتر آموزگار نوشتم کسی از دانشجویان محترم پزشکی و دکترهای نازنین نگفت دستت درد نکنه ، اما حالا هی مدعی سینه چاک پیدا شده که تو دروغ میگی و تو فلان .

آره من دروغ میگم. دکتری که به یک زن دو ماهه باردار میگه " نازا " دروغ! دکتری که داماد عمه پدر من رو  به خاطر من یک آپاندیس ساده به کشتن داد و دیروز ختمش بود دروغ! دختر همین پدر که زمان زایمان به خاطر اینکه خانم دکتر از پا کشیدش بیرون و پاهاش ماهیچه نداره و نمیتونه راه بره دروغ ! پسر 28 روزه دوست من که هفته پیش که من بیمارستان بودم فوت کرده ، چون کیسه آب مادرش پاره شده و وقتی رفتن بیمارستان دکتر ها گفتن مورد نداره و یک هفته بعد که زایمان کرده ، بچه دچار مشکل مغزی بوده و 28 روز مراقب های ویژه اطفال بوده و فوت شد هم دروغ . به چی راست میگین شما ؟

میدونین من آپاندیسم رو که عمل کردم چجوری بهوش امدم ؟ از درد برخورد به آهن ! درد کوبیده شدن به برانکارد زمان جابجایی از تخت اتاق عمل به برانکارد. میدونین من یکماه و نیم مسکن های قوی استخون و مسکن مصرف میکردم تا ضرب دیدگی کتفم و دنده هام خوب بشه؟ که دو ماه تمام سمت راست تن من ، یعنی همون سمت عمل شده ، کبود بود از این برخورد و من اصلا چیزی از دردهای بعد از عمل یادم نیست انقدر که تنم و استخون هام درد میکرد!

دوست خوبی که رگ غیرتت برجسته شده و میای یک آدم مریض و واقعا بی حوصله رو متهم میکنی به دروغ گویی ، من برای تک تک حرفام سند دارم. نظر تک تک دکترهایی که رفتم رو میگم بهت. نسخه هاشون رو دارم و پرونده دارم پیششون . بیخود هم پز بهترین دانشگاه پزشکی رو نده که من حالم بهم میخوره از این دانشگاه ها بعد از تصفیه اساتید. احمقی که من امروز پیشش بودم یکی از بهترین اساتید تخصص در دانشگاه تهرانه ، زنک اسم عمل من رو نمیدونست و یک ساعت توضیح دادم چکار کردم ، میگه مثانه ات پایین بود؟

همین امروز بعد از ظهر پیش دو تا دکتر زنان دیگه رفتم که یکیشون خیلی محترمانه گفت ده تومن میگیره غیر قانونی سقط میکنه که یک بیلاخ نصیبش شد و اون یکی که بسیار دکتر نازنین و محترم و کار بلدی بود و از قبل قرار گذاشتیم که حرفش برامون حجت باشه ، عذرخواهی کرد و گفت من نه میتونم کاری برات بکنم و نه میتونم تجویزی کنم. چون انقدر اوضاع تو بغرنجه که من میترسم بهت دست بزنم. گفت چه بخوای بچه رو نگه داری و چه بندازی برای خودت با حالی که داری های ریسکه و من این ریسک رو نمیکنم و توصیه کرد دکتر جراحم خودش دکتر معرفی کنه با مسئولیت خودش که گفتم ماجرای اون رو . میدونی یک آدم توی ده روز 7کیلو وزن کم کنه و فشارش 9 روی 6 باشه یعنی چه شکلی و چه رنگی و چه حالیه ؟ یا اینم دروغه خانم دکتر؟

به اون دکترهایی که باهاشون مشورت کردین هم بفرمایید که مامان من که خودش تازه عمل کرده بود، از استرس حال من زونا شدن ، یا اینم عیر واقعیه ؟

توو جواب دوستی که گفت اگر اینجا خواننده داره چون از غمهات مینویسی، گفتم که اونی که مینویسم سر ریز پیمانه ء منه . اگر این پیمانه خالی بشه ، خود شما خون گریه میکنی.

اگر کسی به کلمه ای از این حرف ها شک داره ، که خب حق مسلم همه است که به همه چیز شک کنن ، خواهش میکنم به من نگه ، یک ضربدر اون بغل هست ، کلیک کنه روش و آدرس رو هم از کوکی و آدرس بار پاک کنه . خواهش میکنم. من واقعا سرریزم و لبریز.

 

/ 88 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیکادل

[ناراحت]

مریم

ریحانه ی عزیز ... توی این مدت حتی پیامی برات نگذاشتم چون گفتم ممکنه حتی یک درصد با دلداریه من غم هات یادت بیاد ... واقعا نمی فهمم این آدمهای احمق بجای اینکه توی وضعیت مرهم باشن روی درد هات چرا نشستن و دنبال سوژه میگردن .. آقا جان سوژه اگه میخواین برین این همه سوژه .. برین گیر بدین مثلا به گلشیفته فراهانی با این فضاحتش .. برین ... نمی دونم ... آخه چی از جونه یک زنه بیمار که از این راه دور هم همه میفهمن چه غمی روی شونه هاشه دارین ... آخه اینهایی که ریحانه میگه حتی اگه یه داستان یا رمان هم بود که از خودش ساخته بود بازم آدم دلش ریش می شد برای شخصیت اون داستان چه به برسه به واقعیتش دیگه !!!!! .. آخه شماها دیگه چه جور آدمهایی هستین ... شما جوجه دکتر ها از الان اگه بخواین پز مدرکتون رو بدین دیگه وای به حال جامعه ی پزشکی آیندمون که در دستای شماست ! بدبخت ماها که دلمون باید به امثال شماها خوش باشه ! ریحانه جان تو هم ناراحت نباش .. بلاخره یه دکتر عاقل پیدا می شه که آدم بخواد به اعتمادش چشماشو ببنده و بره جلو ... صبور باش ...

مریم مامان باران

ریحانه جون یه دوست دارم تو سازمان نظام پزشکی گفت که اگر شکایت کنی دیه نینی رو از دکتر میگیری به علاوه اینکه سابقه طرف هم خراب میشه و احتمالاً نمیتونه دیگه مجوزش رو تمدید کنه. لطفاً برام پیغام بزار اگر خواستی تا شمارشو بدم گفت خودشم میتونه کمکت کنه. میدونم شاید شرایط خوبی برای این حرف نباشه ولی حداقل تو حال طرف رو بگیری دیگه نمیتونه با جون کس دیگه ای بازی کنه. اگر خواستی خبرم کن.

هانیه

اینا چیه اون پایین نوشتی ریحانه؟!! چی داری میگی؟ مگه میشه؟؟ تو حامله بودی؟!! حالا چی میشه یعنی؟ یه سر به ساختمون پزشکان دی بزن ؛ وزیری و میرزایی خوبن. خبر بده از حالت[ناراحت] وای خدا باورم نمیشه اصلا

مارال

مسئله ای که فقط باید بهش دقت کنی اینه که من هم همیشه دنبال بهترین پزشکان هستم (البته منظورم فقط دستمزدهای کلان نیست) این خانم نه تخصص بالا داره و نه مطب اش تو بالاشهره... اماااااا روشهای درمانی اش حرف نداره... توضیح اش شاید طول بکشه.. اگه خواستی حتی باهاش مشورت کنی بگو که شماره اش رو برات بذارم... متأسفانه شماره اش تو موبایل ایرانم ذخیره شده است و الان در دسترسم نیست... اگه خواستی حتماً برات پیدا می کنم و می ذارم امیدوارم هرچه زودتر خبر سلامتی ات بشنوم... راستی الان فقط خودت مهمی نه دیگران... مراقب خودت باش.

آتوسا

فندق جونم [قلب] تو رو خداااااا ... لازم نیس اینا رو جدی بگیری ، خوب اون شخصم فقطططططط نظر ( [سبز] ) خودشو گفته ! که لزومن درست نیس ... اما این که روی تو مهر بدبینی زده ... هی مادر ، این مردم عاشق انگ زدن هستن دیگه ! تو فقط الان در حال گذراندن یه دوره "خیلی بد" تو زندگیت هستی . که ایشالا به بهترین نحو هم تموم می شه !

مريم

سلام منم مشكلات زيادي موقع بارداري داشتم پسرم هم زود به دنيا اومد از ماه 5 به بعد هم مسموميت حاملگي شديد داشتم اما همين دكترهايي كه ميگي هيچ كدوم تشخيص ندادن حتي يك كدومشون نگفت برو يك آزمايش پروتئين بده تازه وقتي هم كه تشخيص داده شد خيلي راحت گفتن مادر و بچه زنده نميمونن و گفتن برو بگرد يه بيمارستان پيدا كن خاتمه بارداري انجام بشه. باورت ميشه به همين راحتي؟ خدا كمكم كرد و با كمك پسر عموم كه رزيدنت جراحي اعصاب هست يكي از استادش منو زايمان كرد و با مراقبت هاي بعد زايمان جون من و بچم رو نجات داد . اسمش خانم دكتر سهيلا اميني مقدم هست مطبش هم شريعتي بالاتر از پل صدره. اگه دوست داشتي برو فوق تخصص زنان و زايمان هست آدم خيلي با خدايي هم هست فقط به خاطر پول حرف الكي نميزنه. 22211688 تلفنشه.

يه رهگذر كه مشتري شده :)

انشاءالله همه چيز حل ميشه. من كه فقط مي تونم برات دعا كنم[ناراحت]

دون ژوان

فندق جان جواب این آدمها رو نباید داد.همیشه یه عده آدم مریض هستند که فقط ساز مخالف می زنند و اینجوری ابراز وجود می کنند. خیلی از پزشکهها هم این روزها مثل باقی اصناف قصاب و دلال شدند و به جز پول به چیز دیگه ای فکر نمی کنند و اصلا برای تشخیص و کمک به بیمار زحمتی به خودشون نمی دن. این ها رو جدی نگیر

هما

زونا از استرس؟!![خنده] تو اصلا می دونی زونا چیه؟![خنده] جو گیر نشون دیگه بابا، تو از کجا می دونی دلیل فلج فلانی زایمانش بوده؟! و مادرزادی نبوده؟ نگه خودت دکتری؟ یا طرفو معاینه کردی؟ تو از کجا می دونی درست برای اون دکتر توضیح دادی که ؟ در جواب بهت توضیح میده مثانه ات پایین بوده؟ لابد انقدر گنگ حرف زدی که به زبون بی سوادی باهات حرف زده دیگه به ما یاد میدن با مریضایی که درست نمی تونن حرف بزنن به زبون بی سوادی حرف بزنیم. مثلا اگه یه اصطلاح گنده پزشکی بهت می گفت که حالیت نشه راضی بودی اونوقت؟ [خنده][خنده] تو دیگه کی هستی. چه می دونی در حین عمل آپاندیس چی پیش اومده که می گی تو عمل آپاندیس کشتش؟! هزار و یک چیز غیر منتظره وسط یه عمل خیلی ساده می تونه پیش بیاد، تو پرونده ای مطالعه کردی؟ سوادی در این زمینه داری؟ یا چی؟