تاخیر یک ستاره

تا حالا  واژه اسگل رو شنیدین؟ خب الان نمیدونم دکترهای محترم من رو اسگل فرض کردن یا خودشون هستن و خبر ندارن!

بعد ازتاریخ سزارینی که بهم دادن، یک حس غریبی بهم میگفت یک جای کار میلنگه، مخصوصا که خانم دکتری که قرار بود باهاش زایمان کنم، علی رغم شهرت فراوان و تعداد فراوان تر مریض هاش ، خودش چیزی رو چک نمیکرد و مامایی که باهاش کار میکنه پرونده رو پر میکرد و به خانم دکترگزارش میداد و خانم دکتر فقط گوش میکردو  لبخند میزد. خداییش از حق نگذریم اخلاقش هم بیست ، مهارتش هم همه خیلی تعریف میکردن، تجربه اش هم زیاد! ولی خرِ من از کُرگی دم نداشت و نداره . با همچین دکتری هم که چک میشم باز باید یک جای کار بلنگه و مشکل داشته باشه .

حسم بهم میگفت الان وقت دنیا آمدنش نیست ، مخصوصا که گفتن سونوی سه ماهه سوم و ماه آخر هم لازم نیست و بچه خیلی خوبه و به همون سونوی بیمارستان که واسه سنگ کلیه بستری بودم بسنده کردن.

خوشبختانه تجربه بهم ثابت کرده که وقتی به حسم احترام نمیگذارم و به غریزه ام ، چوبش رو میخورم و وقتی بر اساس اون عمل میکنم - جایی که دیگه ابزاری واسه تصمیم گیری ندارم - به نتیجه خوب میرسم . به دکترها هم که کلا اعتمادم رو از دست دادم. این شد که از همون هفته پیش وقت گرفتم برای آقای دکتری که اون هم خیلی معروف و سرشناسه و کار بلده گویا ، و صبح پیشش بودم. دونه دونه آزمایشات و سونوها و تمام پرونده من رو خوند. بعد گفت کی گفته تو سی و هفت هفته و سه روزته ؟ الان سی و پنج هفته و یک روزی! توضیح هم داد که تو به خاطر وضعیتت بدنیت و شرایط هورمونیت نمیشه به LMPایت اعتماد کرد و اون EDD که توی سونو هفته 15 مشخص شده -مخصوصا که دکتر سونوگراف رو میشناخت و گفت یکی از بهترین هاست - برای ما ملاکه و اون تاریخ رو 7.6.91 زده . بعد تازه کلی شاکی شد وقتی فهمید من تالاسمی مینور دارم و تا حالا تست فریتین ندادم و هموگلوبینم چک نشده و آمپول  B 12 نزدم . یعنی داغ کرده بودها! خب البته من هم گناهی نداشتم.

گفت  دکترهایی که اینجا درس میخونن فقط یک سیستم تعیین تاریخ زایمان دارن ، در صورتیکه که شرایط بدنی آدم ها با هم فرق میکنه . و گفت که چرا انقدر درصد نوزادهایی که بعد از تولد نیاز به NICU دارن توی ایران زیاده .

خلاصه که الان خوشحالم. خیلی خوشحالم. واقعا به لحاظ روحی آمادگی جدا شدن ازش رو نداشتم و میدونستم همین بعدا برام مساله ساز میشه . خوشحالم که به حسم اعتماد کردم و گوش به حرف بقیه نکردم که هی میگن تو خودت رو مسخره کردی و عشق ویزیت دادن داری که هی این دکتر اون دکتر میری.

و خوشحالم که وقت بیشتری رو با پسرک میگذرونم. تازه به طرز غریبی باهاش مانوس شده بودم و دستم آمده بود که چطور باهاش کنار بیام. علی رغم سختی هاش که نمیشه منکرش شد، اما آرامش عجیبی بهم میده حضورش. دو هفته بیشتر هم دو هفته است . هم اون ، سر جاشه و امن و امانه و هم من به کارهام میرسم و استرسم کمتر میشه و هم بهرحال باز مامان دو هفته بیشتر به نقاهتش اضافه میشه و میتونه استراحت کنه . حالا اینکه سه هفته دیگه باید دنیا بیاد و یا چهار هفته - یعنی هفته سی و هشت یا سی و نه  - رو هفته ء دیگه بهم میگه .

×بابت تعریف ها و انرژی مثبت های پست قبلی هم یک دنیا ممنون. بغلماچ

×× کل برنامه های من رو بهم ریختن اینها. من بهوای 27 مرداد بودم، بعد یکهو شد 12 مرداد و با چک و چونه 17 مرداد. پریروز اس ام اس دادم به استاد راهنمام که استاد ببخشید تاریخ زایمان من جلو افتاده یک کم گرفتارم و جلسه ای که قرار بود فردا باشه رو کنسل کردم. حالا باید برم بگم چی؟ بگم نخیر میمونه همون توو؟ تازه استاده کلی ذوق کرد و گفت این پدرسوخته زود بیاد ببینم عرضه داشته مثل مامانش زشت بشه یا نه!

*** یک خانمی توی مطب بود داشت صحبت میکرد ، برای آمنیوسنتز آمده بود. 36 سالش بود و زایمان اولش. گفت من به خاطر ادامه تحصیل و درس دیر بچه دار شدم. ولی اشتباه کردم. گفتم تا چه مقطعی خوندین ؟ رشته تون چی بود؟ گفت فوق دیپلم خیاطی دارم!!!!تعجبیولهیپنوتیزم

 

 

 

/ 86 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آلما

آخییییییییییی به سلامتی

کودک فهیم

پسر جان تمام سعیت رو بکن که شهریور به دنیا بیای. تعریف از خود نباشه ولی تو نمی دونی این شهریوری ها چقدر بچه های خوبی هستند.همه با کمالات.ماه.دوست داشتنی.کدبانو.جیگر.با مزه.پایبند به آرمان های امـ.ـام راحـ.ـل.خیلی مفیدند.مایه ی افتخار جامعه اند.[خجالت][نیشخند]

الهه ی خاموشی

کل افاضاتی که می خواستم بکنم با خوندن پی نوشت سوم از تو ذهنم پرید!! [قهقهه]

سارا یه فنجون...

آخی دو هفته بیشتر باهاشی و لذت ببر .... تا میتونی براش حرف بزن و نازش و بکش [قلب] ++ خوب خانمه واقعا مشغولیت داشته دیگه ...اونهم از نوع بدجورش[نیشخند]

عاطی

سلام خوبی خانومی ؟ چه بهتر که این آقا پسر شهریور به دنیا میاد به نظرم بهتر از مرداده , دکتر خانومت احیانا خانم اشرف معین نبوده همون برادر محسن معینی ؟ فردا دارم میرم پیشش هنوز مشکل من پابرجاست ازت خانومی التماس دعا دارم توی این ماه زیبا [ماچ]

مریم مامان باران

وای ریحانه خودت اون اسم دکتر رو سانسور کن خدا رو شکر داشتم از اونم نا امید میشدم.......اخه بگو مگه هر گردی گردوئه.....گفتی ماماهاش انجام میدادن فککردم اونه اخه اونم خیل یخوش اخلاقه و ماههه....... اسمشو پاک کن اگه میدونی بده..

عسل چشم

درست هم زمان منی!!!عجیبه!

هدی32

مگه خیاطی فوق دیپلم داره . اگه گفته بود شوهر گیرش نیمده بهتر بود

هانیه

ریحانه جان تست فریتین چیه ؟؟؟ آمپول ب12 ؟؟ من هم مینور هستم .. ماه پنج .. ولی دکترم از فریتین و آمپول حرفی نزده !! [ناراحت] چیکار کنم ؟