ای عشق همه بهانه از توست

وقتی توی یک روز دو تا کامنت خصوصی با موضوع " عشق " برات میذارن ، وقتی خانم ِ جلسه ء دیروز توی دعاهاش میگفت " خدایا به حق ِ زندگی حضرت فاطمه و علی  ، جوون های ما رو عاشق نکن " و " عشق از ایدز بدتره !!!!!!" میفهمی که گویا توی جامعه دچارِ بحرانی به اسمِ "  بحرانِ  عشق " شدیم.

آدم ها از هرچیزی توقعی دارن ، معمولا از عشق توقع دارن که به وصال برسن و وقتی هم که ازدواج میکنن توقع دارن عاشق بمونن و اگر سنتی ازدواج کردن ، توقع دارن عاشق بشن. نمیخوام ناامیدتون کنم ، ولی خیلی متوقعین! در نود درصد مواقع این اتفاق رخ نمیده. من کاری به استثناها ندارم ، ولی واقعیت ِ زندگی با اون چیزی که توی رویاهای ماست فرق میکنه و این فرق الزاما بد نیست، اما باید پذیرفت یک شکل ِ دیگه ای از زندگی رو به شما میده که منتظرش نبودین .

از اون بدتر اینه که آدم ها انتظار داشته باشن عشقشون طی ِ سالیان ِ سال تغییر نکنه و کم نشه و بلکه زیادتر هم بشه . معمولا این اتفاق نمی افته ، چون مردها مثل زن ها به عشق نگاه نمیکنن. چون مردها براشون عشق یک پروژه است که باید تموم بشه و برن سراغ پروژه بعدی. حالا این پروژه یا با ازدواج بسته میشه و یا با کات کردن .

دوست خوبی که نوشتی" سلام فندق جون من همیشه معتقدم تو خیلی با هوش و عاقلی....حالا احتیاج به کمکت دارم....من 24 سالمه.6 ساله با یه پسر دوستم.البته خانوادهامون میدونستن..قرار بود واسه عید بیان خواستگاری.عید که شد گفت بابا بزرگم مریضه نمیشه بیایم....بابا بزرگش خوب شد گفتم حالا بیاین ولی گفت اخلاقه تو رو دوس ندارم و باید باز فکر کنم....گفتم پس فقط 1 ماه وقت داری فکر کنی....حالا امروز به خاطر یه موضوع مسخره کات کرده....اینم بگم که خیلی دوسش دارم جدایی ازش واسم مرگه....حالا موندم چیکار کنم....؟؟؟؟ تو رو خدا کمکم کن"

ضمن تشکر از حسن ِ نظرت و گوشزد کردن ِ این نکته که اگر من خیلی باهوش و عاقل بودم ، الان اینجا نبودم ، باید بهت بگم که خدا رو شکر کن. خدا رو شکر کن که الان رفته ، که الان به یک بهانه ء مسخره کات کرده و رفته . که اگر فردا که رفتین زیرِ یک سقف و اسمش میامد توی شناسنامت میخواست بره ، خیلی بدتر بود و ضربه اش کاری تر و سنگین تر و جبران ناپذیرتر. آدمی که مال ِ تو باشه احتیاج به گفتن نداره که بگی بیا و بخوای براش دِد لاین بذاری ، خودش میاد و آدمی که مال ِ تو نباشه ، حتی اگر به زور به دستش بیاری، یک روز میره . پس بذار الان بره .

اگر هم واقعا دوستش داری ، از ته قلبت و به خاطر خودش ، نباید ناراحت باشی از رفتنش. باید خوشبختیش رو بخوای. حتی اگر بدونی بدون ِ تو خوشبخت تره ، نباید ناراحت بشی. آخرش هم اینکه تا حالا کسی از غم ِ عاشقی نمرده . میدونم سخته، میدونم زجر اوره ، میدونم که نصف شهر برات میشن خاطره های اون و تا مدت ها عزادارِِ روزهای خوش ِ با هم بودنتون میشی ، اما نمیمیری. قول میدم . بهترین کار اینه که به خودت زمان بدی برای فراموش کردنش و تلاش کنی که بپذیری یک روزی اون رو نمیشناختی ، و زندگی میکردی ، پس حالا بدون ِ اون هم میتونی دوباره خودت باشی و زندگی کنی.

برای تو دوست خوبم آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم این مرحله رو به سلامت پشت سر بگذاری.

*جمیله ء عزیز، ایمیل و آیدی یاهو ِ من که با هم صحبت میکردیم مدت هاست منهدم شده و من تمام کانتکت هام رو یکجا از دست دادم. ممنون میشم اگر دوست داشته باشین دوباره بهم بدین. ایدی من fandoghikhanoom

/ 24 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مارال

دوستي طولاني معمولا به ازدواج نمي رسه چرا نميدونم!

نقش دل

واسه اون دوست عزیز فندق : من هم با نظر فندق موافقم . اگه به خاطر یه مسئله کوچیک رفته همون بهتر که رفته . واقعن اگه باهاش میرفتی زیر یه سقف و با یه بچه ولت میکرد میرفت چکار میخواستی بکنی ؟؟؟؟ الان تو یه مشکل داری که نمیبینیش و فقط ازش خاطره داری ولی اون موقع باید با 1001 مشکل روبرو میشدی . پس خدارو شاکر باش که چیزی از دست ندادی . بچسب به زندگیت . به قول فندق هیچ کس تا حالا از عاشقی نمرده . تو هم نمیمیری فقط پخته تر میشی . احوال فندق جان چطوره ؟؟؟؟ بی بی جان چکار میکنه ؟؟؟ هنوز دست به حرکات آکروباتیک نزده ؟؟؟؟

شبنم

درسته .. کسی که مال تو نیست حتی اگه بدستش هم بیاری میره .. و کسی که متعلق به توئه اگه زمین و زمان هم سنگ اندازی کنن فایده ای نداره .. ریحانه جان من شما رو بذارم تو ادد لیست مسنجرم اشکالی داره؟ نمیدونم درسته یا نه ... اگه دوست ندارین نمیذارم

سلام

من و همسرم قبل از ازدواج دوست بودیم ... مادر و پدرم هم همین طور ... مادربزرگ و پدر بزرگم هم هم چنین. کلاً هم خواستگار اجازه آمدن به خانه ما را نداشت. چون فقط یک نفر مرد غریبه اجازه ورود داشت که آن هم داماد بود. عشق هم با تدبیر و برنامه ریزی هر روز زیاد تر می شه (این رو از تجربه یک دهه می گم). بعد از ازدواج هم می شه عاشق شد (نمونه هاشو زیاد دیدم). کلاً که من هنوز به عشق و انسان امیدوارم و عشق رو تنها مرز تشخیص انسان و حیوان می بینم. البته نصیحت های انجام شده در باره اونی که رفته هم بسیار متین.

پیراشکی عشق

راستی یادم رفت نظر قبلی را خصوصی بگذارم. نیازی به تاییدش نیست چون میخاستم از اول خصوصی بگذارم برایت. ممنون میشم اگه تاییدش نکنی.

؟

بنظرم خیلی حرفات شعاری بود

المیرا خواننده خاموش

فندق جون چی کار کردی لاغر شدی ؟؟؟؟؟ آیا با کم خوردن تونستی لاغر بشی ؟ یا به خاطر بارداریت ؟؟؟

صبا

كاملا با نصايحت به اون دوست عزيز موافقم. ممنون از حرفاي خوبت

جوجو

دوست گلی که واسه فندقی کامنت گذاشتی... دوست دارم بگم که بدونی گاهی بدتر از تو هم پیدا میشه... حرفایی که اینجا میزنم تو وب خودم خصوصیه...ولی بازم حاضرم بگم واسه یه دل شکسته دیگه.. دوست مهربون....من20سالمه...تقریبا 4ساله با یکی هستم که13سال از خودم بزرگتره...دوستش دارم تا حد مرگ...میگم تا حد مرگ چون تا مرگ رفتنم و امدم... خیانت دیم ازش...دیم وقتی با یکی دیگه شب رفت تو خونه...دیدم وقتی لب گذاشت روی لب یکی دیگه...منو با دهن روزه زد....خیلی حرفای نامربوط شنیدم...باردار شدم...باردار شدم و بچه رو سقط کردم در حالی که اون مشهد بود دنبال خوشگذرانی... عزیزم حال الان من میشه اینده تو با این ادم... گذشتن خیلی سخته...من هنوز با اونم...ولی بدون حتی ازدواجم بکنی یه روزی میره... شکستن الانت بهتر از 5سال دیگس... گریه و بی تابی الانت بهتر از چندسال دیگس... عذاب الانت حداقل میشه ارامش فردات... من این حرفا هنوز به گوشم نرفته هنوز دارم خودمو غرق میکنم... ولی تو نکن...به خودت بیا...تباه نکن آیندتو...