دنیای این روزهای من

پسرکم امروز 20 روزه شد. دیشب براش تولد گرفتیم. توی ذهنم این بود که تا روز هفتم هر روز براش تولد بگیریم ، بعد هفته ای یکبارتا یکماهگی  ، بعدماهی یکبار تا یکسالگی و بعدش هم مثل همه ، همون تولد سالانه اش. اما تا الان فقط شده 2 روزگی، هفت روزگی، دوازده روزگی، هفده روزگی و 20 روزگیش رو بگیریم که رسما هیچ ربطی به برنامه من نداره! خوبی تولد به سبک نوزادان هم اینه که یک شمع میذاری روش و بچه رو بغل میکنی و به جای اون فوت میکنی و همه کیک میخورن . هیچ خرج و دردسری هم نداره . فقط چاق میشی به مرحمت کیک های هر روزه!

امروز هم از صبح تب داره و من دکترهاش رو بیچاره کردم از بس دم به دقیقه زنگ زدم و گزارش دادم و هی سوال پرسیدم. هرچی هم میگن خانم طبیعیه و باید تا فردا صبر کنی دلم طاقت نمیاره . الان خوابه و من محض رفرش شدن خودم کله کشیدم توی نت. از صبح چمباتمه زده بودم کنارش و موهای مشکی رنگش رو نوازش میکردم و باهاش حرف میزدم، و هیچ چیز توی دنیا لذت بخش تر از این نیست که یک عروسک بیست روزه ، با شنیدن صدای تو یک چشمش رو باز کنه ، یک کم نگاهت کنه ، یک لبخند شیییییییییرییییین تحویلت بده و دل تو رو ببره و باز بخوابه . از اون لذت بخش تر البته اینه که با دیدن تو ، دهن کوچولوش رو مثل دهن ماهی قرمز باز و بسته کنه و به تو بفهمونه که گرسنه است - البته این مرحله اول گرسنگیشه، اگر به مراحل بعدی برسه چنان کولی بازی در میاره و آبرو میبره که بیا و ببین ! .

*در مرود پست غمگنانه هم فکر میکردم لازم نیست توضیح بدم که خط اول و آخرش به هم مربوط نیست . یعنی اون آرزوی کمی احمقانه هیییییچ ارتباطی به گلها نداره . فقط زمان نوشتن این پست با اون اتفاق همزمان شد. اگر نه ، نه گل انقدر ارزشمنده  و نه جون ِ آدمیزاد انقدر بی ارزش! این نتیجه ء سنگدلانه ، ثمره ء یک پروسه طولانی و دردناک و فرساینده بود و هست که دلم نمیخواد بنویسم ، اما انقدر بود که شب احیا به مامانش گفتم : من پسر شما رو از حضرت علی گرفتم ، امسال اما میخوام پسش بدم. و تمام سه شب قدر با تمام وجود از خدا خواستم که سال دیگه کنار هم نباشیم، میخواد من بمیرم، میخواد اون و یا اینکه جدا شده باشیم. چون دیگه به معنای واقعی کلمه کم اوردم و بریدم. خیلی احمقانه است که بچه دار شدن به خیلی زوج های مشکل دار کمک میکنه کنار هم بمونن، اما ما که تقریبا بی مشکل بودیم و بجز خونه و مامانش بحث دیگه ای توی زندگیمون نبود، بعد از بارداری من ، تبدیل شدیم به آدم هایی که یک حرف راه و رسمی ِ سادهء همدیگه رو نمیتونن تحمل کنن . سلاح من این طور وقت ها سکوته و نگاه هایی که به قول الف پر از نفرته .چند شب قبل از نوشتن این پست گفت فکر کنم انقدر از من بدت میاد که دلت میخواد بمیرم ؟ و خب من هم تایید کردم. الان هم که هستیم ، فقط بهانه اش موجود کوچولوییه که به وجود هردومون نیاز داره . باید چند ماه بگذره و یک کمی جون بگیره تا بشه یک تصمیم اساسی گرفت و چقدر متنفرم از این تصمیم گیری های سخت.

 

 

 

/ 96 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زیبا

آخه چرا آقای الف اینطوری میکنه؟ ینی زندگیش و تو براش مهم نیسی؟ ینی حاضر نیس برا بچه اش هم که شده یخورده تغییر کنه؟

حسین

خیلی کوته فکر و کوته بینی . در حیرتم از حکمت خدا که چطور به هر ابلهی لیاقت مادر شدن میده . یا نفهمیدی منظورم چیه یا خودتو زدی به نفهمی . اینهمه آدم دارن تو کامتهای پست خودت داد می زنند که اشکال رو در خودت ببین اونوقت تو حرفهای بچگانه تحویل میدی . نگران نباش خواهرتم که اولی دلش رو زد با دومی ازدواج می کنه یه بچه پس میندازه بعدش میگه اینهم دلمو زده دعا می کنم بمیره چون بابام پولدارتره . یعنی ممکنه اینهمه حماقت خونوادگی هم وجود داشته باشه؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

مامان ماهان عشـــــــــ❤ــق

فندق جون عزیز اینقدر ناراحت و نا امید نباش.تو هم یه زن هستی مث همه زنای دیگه.و این کاملا طبیعیه که از زمان بارداری تا حدود دو سالگی بچه حس و حالت اصلا قابل مقایسه با قبل نباشه.یه وقتایی ممکنه آدم یه نفرت شدید داشته باشه.درهمین حد که گفتی.حالا یه عده به روی خودشون نمیارن.اما بهتره تو این مدت تصمیم عجولانه نگیری.یه کاری کن حالت بهتر بشه.این حسی که الان داری طبیعیه و برای عاشق ترین زوجها هم اتفاق میفته.فقط سعی کن حرفی نزنی یا چیزی نگی که حالت رو بدتر کنه و حس همسرت رو هم خیلی بدتر کنه.این روزا میگذرن.برای همه گذشته.برای تو هم همینطور.اینکه چطور بگذره دست خودته.رسما بشین و با الف در این مورد و حالت زنانه صحبت کن.نه خودخوری.تازه افسردگی بعذ از زایمان مختص خانما نیست و آقایون هم به علت تغییر شرایط زندگی دچارش میشن.مطمئنا الف هم دچارشه.کمکش کن.

حورا

احساس نمیکنم مشکل زندگی مشترکتون غیر قابل حل باشه. اگر بتونید به یک مشاور خانواده مراجعه کنید شاید زندگیتون برگرده به روزهای خوش اولش. حیف نیست پتانسیل زندگی سه نفره شیرین رو از دست بدی؟

مامان به موقع

وا این نظرا چیه تایید میکنی؟ البته منظورم اون قضیه دست دوم بودنه ها! یعنی چی مگه آدم لباسه دست دوم باشه نیلوفربانو! شما که خودت هم زنی، از شما بعیده! ما می تونیم به دیگری کمک کنیم زندگیش بهتر شه و تصمیم بهتری بگیره! توهین های ما به شخصیت کسی و قضاوتهامون نه تنها کمکی به اون نمی کنه بلکه ضعف های شخصیتی خودمون رو نشون میده.

سپیده

چشمت کردیم خفن مامانی کجایی دو روزه غیبت داری فکر نکنی حواسمون نیست ؟

ویراستار

بانو به جای نوشتن مشکلاتت اینجا بهتر نیست با یک مشاور یا روانشناس خوب مشورت کنی؟ شما که برای مشکلات جسمی دهها دکتر رو می بینی چرا برای مسائل روحی و خانوادگی خوددرمانی می کنی؟ این کار مثل اینه که خودت خودت رو جراحی کنی

خواننده خاموش

خانمی سلام. منم تیر ماه سال پارسال زایمان کردو مثل شما در دوران بارداری و بعد زایمان فقط به طلاق فکر میکردم و بعد طلاق و سرنوشت بچه و ...فکر میکنم اینها به خاطر ضعف جسمی در این دوران و حساس بودن روحیه است .که البته همسرا هم درک نمیکنن و.به عشق کوچولو این دورانم سپری میشه

هانیه

جواب نیلوفر بانو رو خوب دادی[ماچ]حالم از همچین آدمای حسودی بهم میخوره[عصبانی]

sanaz

I have just recently found your blog, and went through almost all of it in the past few days. I feel really sorry for a life that started with love and got to where it is today. Many of the problems you experienced throughout your pregnancy might have been related to hormonal changes. I believe if you go through some of your own posts, and read them as a bystander, you will admit that your behavior was probably not the best either. I suggest you see a psychiatrist. Unlike what general belief is, back in Iran, it does not mean you are crazy or anything. One's soul, just like one's body, needs to be taken care of. I hope by seeing a therapist/psychiatrist, many of your problems may seem much less important. My best wishes for you, your husband, and your son.