این انتخاب سخت

اول میخوام از " دکتر روحانی " بپرسم که جان دل  ، شما چرا این مدت از پشت صحنه به روی صحنه ، نیامده بودی؟ تا حالا کجا بودی؟ و دارم میفهمم که آدم های بزرگ ، دشمنان بیشتری دارن . و خب ، فارغ از جناح سیاسی من ، و جایگاه و جناح سیاسی ایشون ، به نظرم بین 8 نامزد، اصلح و بهترینه . یک سیاستمدار کهنه کار و کار بلد، با سابقه اجرایی خوب و سنگین و با نگاهی باز و برنامه های مدون . الف میگه این چرا تا حالا انقدر گمنام بوده ؟ این که خیلی آدم حسابیه . و وسوسه شدیم که بریم و رای بدیم بهش. نمیدونم. کار سختیه تصمیم گیری راجع به شرکت در انتخابات  .

نفر بعدی دکتر عارف ، دانش خوبی داره ، برنامه های خوب ، و سابقه اجرایی موفق. مشکل اینجاست که نه میگذارن رییس جمهور بشه ، و نه اگه رییس جمهور بشه میذارن که کار کنه .

دکتر رضایی ،به نظرم آدم خوبیه برای کار کردن اگر دستش باز باشه ، اما نه در مقام رییس جمهور. به نظرم وزیر خوبتری میشه . یعنی وزارت براش خوبه ولی قبای  ریاست جمهوریه یک کم براش گشاده . هرچند که "ا.ن" فعلی ، آستین این قبا هم از سرش زیاده ، ولی 8 ساله که تنشه و همه جاش رو گ.ه.ی کرده .

از بین اصول گراها، به نظرم نامزد مناسب ، مهندس غرضیه . هرچند که با این حجم هیجانی که داره ، امیدی نیست که به چهار سال بکشه ، و وسط های راه ، یک جا دور از جونش سکته میکنه . برنامه هاش شعاری نیست و قابل اجراست .

دکتر حداد عادل که گویا مشاعره میکنه و واقعا واقعا مناسب نیست . کلا مرد ادب و هنره و توانایی اداره یک مملکت رو نداره .

دکتر ولایتی آدم خوبیه ، ولی توان اجراییش مناسب نیست و بیشتر بله فربان گویه و شخصیت مغلوبی داره ، هرچند که بی نهایت محترم و دوست داشتنیه .

دکتر جلیلی ورژن خوش قیافه تر و خوش صداتر ا.ن ئه و با مدارکی که آورده بود، مشخصا معلوم بود که نیامده تا برنامه های خودش رو ارائه بده . فقط بگم بگم نکرد. و متاسفانه شایعات قوی ای پیرامونش وجود داره و این منو نگران میکنه که نکنه دوباره 8 سال نظام طالبانی ای بدتر از ا.ن در کشور توسط اون حاکم بشه . بسی نگران کننده است . آدمیه که بقیه نمیتونن راجع بهش حرف بزنن ، چون توی این 8 سالی که یکهو مثل قارچ رشد کرده و سر از میدون سیاست در آورده ، هیچ پیشینه ای نداره . دیکته ء نانوشته غلط نداره .

و اما دکتر قالیباف که امروز بابت رای هشت سال پیشم کلی تاسف خوردم. هدف وسیله رو توجیه میکنه . رفتار امروزش مصداق بارز این جمله بود. و متاسفانه هدفش نه شیفتگی خدمت ، که تشنگی ِ قدرته . آدمی که بی نهایت خرمرده رنده ، و باز هم متاسفانه فهمیدم که دروغ و پیچوندن حرف ها رو خوب بلده . منی که دانشجوی سال 78 دانشگاه تهران بودم هنوز یادمه زخم هایی که روی روح و جسم دوستانم بود. قالیباف در مقام رییس پلیس  ، یکی از بزرگترین خیانت ها رو کرد به دانشجوهای جوان و پرشوری که آینده رو روشن تر از اینی که هست میخواستن و حالا خیلی راحت توی چشم دیگران مسئولیت کارها و حرفاش رو به گردن دیگران میندازه. بابت رایی که هشت سال پیش بهش دادم، از همه و از خودم عذرخواهی میکنم.

 

 

 

 

/ 76 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیکادل

فقط نیم نگاهی به طرفداران داداش سعید[سبز] باعث میشه که من ترغیب بشم که رای بدم...واقعا ظرفیت تحمل قیافه ی یک احم دی ن دیگه رو ندارم

دم از ادب میزنی ولی جواب کامنت ها رو خودت یه بار دیگه بخون!!! قبلا میخوندمت حتی تو ریدر ادت کرده بودم.اما این اواخر و بعد از بارداریت نمیدونم چرا اینجوری شدی.تو مثلا تحصیل کرده ی مملکتی وای به حال بقیه.البته سواد که شخصیت نمیاره. . .حق با شماست!!!!

آرین ایمان نژاد

عزیزم چرا حرف منو تکرار میکنی؟؟؟؟ من دارم مثل خودت باهات حرف میزنم نه تو!!! جنابالی میای از ان و گه میگی بعد میگی دیگران بی ادبی کردن و من جوابشونو دادم؟؟؟ یعنی اینقدر دودوزه باز و دروغگو هستی؟؟؟ واقعا که متاسفم برای دانشگاه مملکتم که ادب دانشجوی فووووووووق لیسانسش در حد ان و گه هست و نه بیشتر!!! چرا کامنت قبلی مو تایید نکردی؟؟ البته معلومه که برای حرف حق جواب نداری!

یه رهگذر که مشتری شده :)

برعکس تو من فکر میکنم عارف خیلی بهتر از روحانیه به نظر من روحانی مرد رنده و کمی روباه صفت با نظرت در مورد رضایی و حداد موافقم و در نهایت با اینکه تو مناظره اول غرضی رو مسخره کردم اما به نظرم از همه بهتره. با اینکه میدونم رای نمیاره چون اصلا ستاد و تبلیغات نداره :(

فاطمه

الهی دلمم برات میسوزه اخه کی بهت گفته باهوشو زرنگی؟داشته باهات شوخی میکرده.سیاست مداراش اینقد توهم برشون نداشته ک تو توهمی شدی

admin

تحلیلت رو قبول دارم به جز شخصیت روح انی هرچی باشه اخونده و به اخوند جماعت نمیشه اعتماد کرد اینو انگاری یادت رفته فندق جان

admin

تو اخوندها فقط میتونم خاتمی رو جدا کنم هنوز نتونستم به روح انی اعتماد کنم

شبنم

فندق جان، تحليل هات رو قبول دارم، ولي قاليباف سال 78 فرمانده نيرو انتظامي نبود،بلكه سال 79 منصوب شد.

زهرا.الف

اینطوری که من دارم بین مردم و تو سایتا می بینم احتمال اینکه آقای قالیباف انتخاب بشه خیلی زیاده. البته یکی از مشکلاتی که ما داریم اینه که در قضاوت هامون در مورد این که کی رئیس جمهور می شه نقش مردم شهرهای کوچک و روستاها رو که مشارکت بالایی هم دارند ( به خصوص در انتخابات قبلی ) نادیده می گیریم .... و این طوری هست که اگر اون کسی که انتخاب می شه فردی باشه که تو شهر بزرگ ما خیلی طرفدار نداشته پس حتما تقلب شده ... به نظرم اونقدر راحت نمی شه در مورد این مقوله قضاوت و پیش بینی کرد ....[متفکر]

فرناز

کامنت من کوش؟؟؟[ناراحت]