سوتفاهم!

مامان اینها امروز رفتن و هفته دیگه میان. از همین الان حوصله ام سر رفت . مضافا که نگران حال مامانم هم هستم. ولی خب دوست داشت دیگه. دیشب به شوشو گفتم که کادو زایمان نری واسه من طلا و ساعت و از این کوفت ها بخری. خیلی دلت خواست خوشحالم کنی، آخر شهریور یا اول پاییز منو ببر سفر. گفت کجا دوست داری ؟گفتم یک جایی که قشنگ باشه . دلم میخواد برم توی یک اِترنیتی پولeternity pool  شنا کنم. میگه : خونه بابات خیلی که حال میکردین فوقش  توو پول غلت میزدی، به من که رسید  ، میخوای شنا کنی؟ اونم با این اوضاع مالی؟ !!! من این شکلی بودمتعجبیولمنتظرکلافهیک کلاس زبان سراغ ندارین از abc یاد بده ؟

*یکی از قابلیت های کشف نشده من ،تولید انرژی زغالیه . این که پنج کیلو میوهء تازه و خوشگل رو بذارم توی میوه خشک کن و شوهرجان خواب بمونه و یادش بره سر ساعت 5 صبح خاموش کنه و من ساعت 12 ظهر پنجاه گرم کربن ِ خالص استخراج کنم! این ها رو گذاشتم جلوم هی نگاه میکنم و افسوس میخورم. میشه ساییدشون و به جای سرمه استفاده کرد؟ حالا به جای بادوم سوخته ، هلو و شلیل و زردآلوی سوخته است دیگه! گاوچران

** بعضی دعاها خیلی سختن... هم برای خواستن و هم برای استجابت . خدایا میدونم برای تو کار نشد نداره و سخت،  بی معناست  .اما ماها بنده های بد قلقی هستیم. این " خدایا, به من آرامشی عطا فرما تا بپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم و شهامتی تا تغییر دهم آنچه را می توانم و دانشی تا بدانم تفاوت این دو را"  از اون دعاهای سخته . خیلی سخت. و اگر کسی این دعا رو کرد و خدا مستجاب کرد، بدونه که خیلی عزیزه . التماس دعا توی این روزها و شب ها، مخصوصا وقت افطار و سحر.

 

 

/ 19 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سبزه

کربن از نوع میه در خور توجه و با قیمت مناسب میوه انرژی مقرون به صرفه ای[قهقهه] دعای قشنگی بود. و واقعا سخت. برای یه نی نی کوچولو هم دعا کنید که مامانش هم وبلاگ نویسه. طفلی بیمارستان بستری هست.

کودک فهیم

ریحانه ازت می خوام هر وقت داری دعا می کنی من رو هم فراموش نکنی.دعا کن که دلم آروم باشه و واقعا بخندم... فراموشم نکن.

سارا

آقا ما هم بی سوادیم! این که گفتی چیه؟؟؟؟؟

سحر

خانومي چرا هر چي دكتره بده گير تو ميفته اينقد كه گفتي شانس نداري فكر كنم استفاده از قانون جذبت بالاست

فاطمه

سلام عزیزم!یه دوره‌ای خیلی سختی کشیدم.با وجودی که در خانواده مذهبی بودم هیچوقت درست‌و حسابی به مفهوم"توحید"فکر نکرده‌بودم.با یکی از بنده‌های خوب خدا حرف زدم,کم‌کم با راهنماییهاش منو برد تو دنیایی که تازه فهمیدم چرارسول‌خدا گفت تشخیص شرک مثل تشخیص یه مورچه سیاه در یک شب تاریک روی سنگ سیاه است.و خدا می‌دونه که با همین تلاش به حرکت در مسیری که فقط رضایت خدا برام مطرح باشه نه رضایت دیگران و نه رضایت دل خودم به چه آرامشی رسیده‌ام.اگرچه آسون نیست و خیلی وقتا می‌خوام با نسخه‌های قبلیم زندگیم رو به جلو ببرم,چون انگیزه‌های من و اهدافم اونطوری تعریف شده‌بود و حالا با انتخاب زندگی توحیدی باید تعاریف جدیدی از زندگی و المانهاش پیدا می‌کردم ولی می‌ارزه.

مارال

چه زخم زبونايي ميزنه سخته تحملش

خانم خونه

توباید شیمی دان میشدی عزیزم

لیلی سا

آخیییییییییی...تو این اوضاع گرونی میوه جزغاله می کنین؟!!!! شوشو رو به جای میوه ها خشک کن تا یاد بگیره خواب نمونه[نیشخند][ابله] یه کتاب برای شوشو هدیه بخر یکم زبانش بهتر شه خب!!!! و این دعا......فک می کنم گاهی خدا چشمامو باز کرده براش...و خوشحالم که می تونم .....همین دعاهه دیگه....تغییر دهم آنچه را که می توانم و بپذیرم آنچه را که نمی توانم.... به یادتم..به یادمون باش این شب ها و روزها