مادرانه -1

هرکس میگه اولین باری که میدن بغلت درد یادت میره، درد نکشیده یا نمیدونه یاد رفتن به چی میگن . دردیه که تا استخون رو له میکنه .

پسرکوچولوی ما روز یک شنبه  ، ساعت 2.34 دقیقه بعد از ظهر، با قد 51 سانت و وزن 3.050 گرم به دنیا آمد. خیلی کوشولوئه . من که نمیفهمم ، ولی بقیه میگن خوشگله . به نظر من یک کم زشت هم آمد. هرکس هم دیده میگه شبیه خودته!خنثی قرار بود چشمهای آبی و موهای طلاییش به مامانش بره ، که فعلا چشم های قهوه ای و موهای مشکیش  رفته گویا! هرچی هم قسم و آیه میخورم که موهای من سیاه نیست ، میگن موقع دنیا آمدن عیییییییییییییین همین بودی. میشه امیدوار بود بزرگ بشه خوشگل بشه!

دیروز بعد از ظهر هم آمدیم خونه. خییییییییییییلی هم درد دارم. انقدر که وقتی بهوش آمدم یادم نمی آمد چرا من رو آوردن اینجا و چی شده . کلی آدم ِ خوشحال و خندان که دیدم، یادم افتاد قرار بود بزایم! و تازه پرسیدم سالمه یا نه !

خدا رو شکر سالمه ، و بی نهایت صبور و مظلوم. مظلومیش و بی صداییش که به خودم رفته  - و همه هم تایید میکنن- دو تا واکسن بهش زدن، الهی بمیرم بچه ام فقط صورتش رو جمع کرد و حتی یک نق هم نزد. روز اول هم شیر نخورد تا حدی که مجبور شدیم با سرنگ بهش شیرخشک بدیم- چون گفتن اگر شیشه بگیره دیگه شیر مادر نمیخوره . این دو روز هم پرستار داشت و با کمک پرستار بهش شیر دادم. بعدش هم پرستارش حمومش کرد و الان پسری ما تر و تمیز خوابه و مامانش قاچاقی آمده پای نت.

مادری حس خوبیه، ولی مطمئنم که دیگه نمیخوام تجربه اش کنم. دردش وحشتناکترین دردی بود که در تمام عمر کشیدم . نیم اپسیلون حدس میزدم انقدر درد داره ، نِور اِور فکر زایمان و بچه رو نمیکردم.

از تبریکاتتون هم بی نهایت ممنون. موقع بیهوش شدن یاد همه ای که گفته بودن ، کردم و حاجت ها رو از خدا خواستم، امیدوارم که خدا روسیاهم نکنه پیش دوستان.

 

/ 153 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مامان دینا و امیر

برای من که قشنگیش به درداش بود که نعمتم رو به سختی به دست اوردم من دو تا زاییدم حتما باز هم بچه خواهم اورد اینقدر که قشنگه........... در مورد پرستار؟

ماهی

به دکتر مربوط میشه.منم یکی از دوستام 2تا سزارین پشت هم داشت و اصلا درد نداشت بعدش.همه مریضهای اون خانوم دکتره همینطور بی درد سزارین شدن

شیوا

خب انشاالله به سلامتی.این بچه پهلوونه واسه خودش ماشاالله.با اینهمه اتفاقات و ماجراهایی که پیش اومد فقط لطف خداست که سالمه.خداروشکرکن مگه از روز اول و دوم خوشگلی و زشتی بچه معلوم میشه؟این تا بزرگ شه چندجور قیافه عوض میکنه. نمی دونم چرا اینقدر درد داری شاید دکترت خوب نبوده.مامان من که 24 سال پیش سزارین کرد مییگه انقده خوب و راحت بود!!و اصلا درد نداشت.الان که باید خیلی راحتتر و بهتر باشه.منم اگه بخوام زایمان کنم حتما سزارین رو انتخاب میکنم و هیچوقت درد زایمان طبیعی رو به جون نمیخرم.

هدی32

سلام مامان فندقی قدم نورسیده مبارک باشه روزی هفت مرتبه ایتون باشه[نیشخند] دوست خوبم می دونی با اینکه ندیدمتون ولی احساس نگرانی داشتم و وقتی برا کسی نگران می شی که دوستش داری .بوس نی نی از طرف من بوس بگو علی جون خوش امدی

بیتا

سلام تبریک عرض میکنم ببخشید من نبودم امیدوارم صحیح وسالم باشد زیر سایه پدر ومادر[قلب][قلب]

یک مادر

مبارک باشه مادر شدنت. منم خیلی درد داشتم.مسکنم رو دیر زدن.آی درد کشیدم.یعنی حتی از شدت درد نمی تونستم بشینم به دخترم شیر بدم.تا چند روز هم درد داشتم.

نازنین‌زینب

فندق جان شیاف استفاده می‌کنی؟ فداکاری نکنی نخوای استفاده کنیا!! من تجربه‌اش رو دارم نخواستم استفاده کنم که مثلا رو شیرم اثر نذاره بعد پدرم دراومد از درد تازه دکترم گفت دلیل این‌که بهت دارو دادیم فقط مسکن نیست برای رفع التهاب هست.

سارا

سلام، تبريک ميگم، خداحفظش کنه:):)

mehman

انقدر از دردش گفتی من ترسیدم خب!!!!!!![اضطراب] اما خب فکر کنم به داشتن یه نی نی می ارزه دیگه! یکی که از وجود خودته! انشاالله زودتر خوب شی مامانیییییییی!!![ماچ]

سارا

سلام عزیزم تبریک میگم مادر شدنت رو.پسر من 3 روز از گل پسر شما کوچکتره. خیلی برام جالبه که پسرم یک همبازی نتی داره[لبخند] ایشالا سایه شما و پدر ش روی سرش باشه و دومادش کنید