عشق های من

گاهی باید دل سپرد به آب و به معجزه ایمان آورد. احساسم و صد البته حرفهای شوشو بهم میگفت قیافه های غمبار ما حال مامان رو بدتر میکرد و میکنه . تلاش کردم یک کم به خودم مسلط تر باشم و بگردم دنبال انگیزه . دو سه روزی بود که دلم درد میکرد و تکون های بی بی کم تر شده بود. خوشبختانه دکتر من هم توی همون بیمارستانه . دیروز صبح رفتم پیشش و وقتی فهمید مامان هنوز بستری ان ، یک عکس از نیمرخ و نیم تنه بی بی گرفت و گفت ببر به مامانت نشون بده حالش خوب میشه. باورم نمیشد اون عکس کوچولوی سیاه و سفید بتونه کاری کنه ، اما کرد. خدا رو شکر حال مامان بهتره . شوشو از روی عکس ِ سونو عکس گرفت و برای مامان بلوتوث کرد. هر دقیقه یکبار مامان عکس رو نگاه میکنه و قربون صدقه اش میره . هنوز هم کشف نکردم که دقیقا چی میبینه که منی که مادرشم نمیبینم که هی از لب های کوچولو و دماغ قشنگ و پیشونی ِ بلند و خوشگلش تعریف میکنه!

امروز هم توی راه برگشت از دانشگاه یک آلبوم کودک گرفتم و یک سرهمی و یک کلاه بامزه و بردم بیمارستان و کلی با هم ذوق کردیم و حرف زدیم و خندیدیم. بگذریم که مامان مرتب بغض میکرد و اشکاش میامد و میگفت که من کاری نکردم و نشد این دوران مراقبت باشم.

ممنون از تمام انرژی هاتون ، دعاهاتون ، امضاهاتون ، ختم هاتون و هر یادی که از من و ما کردید. من به قدرت این همه عشق ایمان دارم. یکی بهم گفت "بیخودی پیش خدا خودت رو کوچیک نکن برای سلامتی مادرت . مرگ واسه همه هست ، اگر قرار بود دعا اثر کنه ، خدا امام خمینی - به قول ایشون خمینی! - رو این همه مردم براش دعا کردن نگه میداشت" . اول اینکه شاید دعاهای مردم اثر کرده باشه و اون آدم 50 سال بیشتر به خاطر اون دعاها از خدا عمر گرفته باشه . دوم اینکه آدم هرکاری بتونه میکنه ، اگر قرار باشه به این فلسفه معتقد باشیم ، که حتی دکتر هم نباید بریم. دعا ، دکتر، درمان ، دارو ، همه وسیله ان . شفا دست ِ طبیب ِ اصلیه . اما آدم هرکاری رو میکنه ، که وقتی روزی قضا جاری شد، تهِ دلش نمونه که کاش فلان دکتر هم بود و کاش فلان دارو و کاش فلان دعا. هیچ چیزی توی زندگی بدتر از حسرتِ کارهایی که میشده بکنیم و نکردیم نیست. این روزها به در و دیوار میزنیم که دچارِ اون حسرت نشیم.

*برای موجودِ کوچکی که این روزها صبورانه و محجوب، پابه پای من همه جا هست، بی اینکه باری باشه و آزاری داشته باشه : سلام عزیز ِ دلم ، سلام پسر کوچولوی آروم و صبورم،میخوام ازت عذرخواهی کنم که انقدر ازت غافل شدم و حواسم نیست به بارِ شیشه ای ِ ترد و شکننده ام. ممنونم ازت که درک میکنی من و حال و احوالم رو . ممنون که هر روز صبح دقیقا دم ِ اذان آروم آروم با تکون هات منو بیدار میکنی که از دست ندم ِ حالِ مناجات ِ سحرگاهی رو . ممنونم که هستی . که بودنت انگیزه بهم میده برای زندگی و بودن . ممنونم کوچولوی من .

/ 56 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رز

خوشحالم که خوشحالی مواظب خودت و کوچولوت باش[لبخند][گل]

zahra-z

فندق خوبم سلام خیلی خوشحالم که وضع روحیت بهتره.به خدا واسه مامانت دارم کلی دعا می کنم.ایشالا که خیلیزود خوب میشن.مواظب پسر کوچولوی قهرمان باش.

لیلی

سلام عزیزم چقدر خوشحال شدم که حال تو و مامانت بهتر شده. واقعا دعا معجزه میکنه حتی تقدیر رو هم عوض میکنه. ایشاا... علی کوچولوی نازت صحیح و سالم باشه و به سلامتی دنیا بیاد و همیشه سالم و صالح باشه. وای چقدر حرفیدم[لبخند]

memol

خوشحالم که مامانت بهتره...خدا رو شکر...روزت مبارک مامان فندقی ناز...[ماچ]

fifi

فرستادم برات عزیزم. مامانت بهتره ریحان جان؟ [گل]

ثنا

سلام بيبي ما هم همسن بيبي شماس و پسره ! خيلي وقته ميخونمت اين ايام خيلي واسه مامانت دعا كردم آخه واقعا شرايطه سختي مادر هميشه عزيزه ولي آدم تو اين ايام هم نيازش به مادر بيشتره هم تازه داره ميفهمه مادر يعني چي انشالله زود زود مامانت در كنارت باشه بدون غصه و با كلي شادي در انتظار پسر گوگولوت

الهام

فندق عزیز روز مادر مبارک[گل]امسال اولین ساله که مامان شدی.

زن تنها

روزتمبارک عزیزم[گل]