اولین سلام سال

بعد از مدت ها سلام. سال نوتون با کمی ! تاخیر مبارک. امیدوارم که به همگی خوش گذشته باشه و ممنون از کامنت های پر مهرتون و تبریکاتتون و نگرانی ها تون. بعد از پست قبلی تا سال تحویل نرسیدم که بخوام هدیه کوچولوم رو بگذارم و بعدش هم زندگی روی دور تند افتاد و تا الان حتی نرسیدم که ایمیل چک کنم و هنوز هم چک نکردم و هنوز حتی یک اس ام اس تبریک هم به کسی ندادم ، چه برسه به هدیه مجازی گذاشتن و وبلاگ آپ کردن. حالا هم نمیدونم که اصلا دیگه مناسبتی داره  شعر تبریک سال نو گذاشتن !!! و یا نه ! به نظرم بیمزه است. ولی تصمیم با شما.اگر دلتون برای صدای ناکوک من تنگ شده بگین !

نمیدونم چی بگم و از چی بگم و از کجا بگم. نوشتن یادم رفته انگار. نوشتن در لحظه ، سبکم میکنه و بار از روی دلم بر میداره ، اما در طولانی مدت اون بار رو روی شونه هام میگذاره و لحظات تلخ و اتفاقات بدی که باید فراموش بشن رو همیشه جلوی چشمم نگه میداره و هر بار که بازخونی میشن انگار سنگین تر میشن و تلخیشون بیشتر میشه . مثل دُرد رسوب کرده ء ته ِ شیشه و مثل لیمو شیرینی که مدت هاست چهار قاچ شده و هر روز که میگذره تلخیش و گندش بیشتر میشه . وقتی نمینویسم ، اگرچه از بزرگترین لذت زندگیم دورم ، اما سبکترم.

نمیدونم ، شاید بابت همین سبکتر شدن و همین فراموش کردن ها و همین بخشیدن هاست که خدا دریچه های خوبی رو روبروم باز کرده . هنوز نمیدونم میتونم رد بشم و به اونور ِ دروازه های موهبت های خدایی برسم یا نه ، اما بابت همین قدرش هم خدا رو شکر. علی الحساب اونی که میشه اینجا گفت اینه که مرحله اول دکترا  با یک رتبه قابل قبولی مجاز شدم به انتخاب رشته . خب از خدا که پنهون نیست ، شما هم که حتما در جریانید که دریغ از سه دقیقه مطالعه ، به سیستم " تکیه بر آموخته های پیشین" یک مداد و پاک کن و خودکار و دو تا کیت کت گذاشتم توی جیبم و رفتم امتحان دادم. قصدم هم فقط این بود که امتحان صبح رو بدم و بعد از ظهر رو بپیچونم و بگیرم بخوابم. اما خب امتحان صبح رو خوب دادم و دلم نیامد نصفه بمونه ، فلذا بعد از ظهر رو هم رفتم ، و اگرچه رتبه ام دو رقمی نیست ، و اگرچه امیدی به روزانه ها ندارم ، ولی همین قدرش در نوع خودش شاهکار محسوب میشه! فکر کنین " فندق دکتر میشود!" خیال باطل

دلم برای این خونه ء یاسی رنگ و دوستهاش تنگ شده بود. خیلیییییییی.

 

/ 0 نظر / 10 بازدید