ویارونه

دیشب برای اولین بار با مقوله ای به اسم " ویارونه "‌یا " هوسانه " مواجه شدم. خیلی بامزه بود و کلی خوش گذشت . پریشب خیلی حالم بد بود و هیچی نمیتونستم بخورم. منظور از هیچی همون سوپ صاف شده و آب میوه است دیگه. حالم داشت بهم میخورد از قیافشون . گفتم دلم چیزهای جدید میخواد. شوشو گفت چی مثلا؟ گفتم چمیدونم  ، هندوانه ای ، انگوری، توت فرنگی ای ... میوه های خنک این طوری دلم میخواد.

چون کلا زمستون فصل عزای منه . هیچ کدوم از میوه هاش رو دوست ندارم. بجز پرتقال تامسون شمال و نارنگی سبزهای شمال که اولش میاد. جاست ایت.

بعد دیشب وقتی شوشو آمد دیدم یک کیسه گنده دستشه ، توش هندوانه و یک بسته توت فرنگی و یک ظرف انگور و یک کیسه اناره . ذوق مرگ شدم. پرسیدم از کجا گیر آوردی؟ گفت از جام جم. گفتم حالا من یک چیزی پروندم. لازم نبود بری بخری همین الان. با ذوق میگه خب زنم ویار کرده . نمیشه زن حامله هوس کنه نخوره!

یادم افتاد چند سال پیش قبل از ازدواجم با شوشو،  یکبار سر کوچه رفته بودم خرت و پرت بخرم برای یک سالاد ِ جینگولک ، از این میوه فروشی هایی که همه چی دارن ، بعد یک آقایی آمد و دو سه تا میوه بی ربط خواست ، یک چیزی توو مایه های همین توت فرنگیِ چله زمستون یا آلبالو و گوجه سبز که میوه فروشه تعجب کرد. گفت آقا این ها فقط فصلش پیدا میشه یا یخ زده اش. چه وقت گوجه سبزه الان ؟ که آقاهه گفت آخه خانمم حامله اس هوس کرده . یک عالم خندیدم اونجا. میگفتم مردم چه علافن . خب حالا نخوره چی میشه ! بعد دیشب در حال لمباندن ِ ریز ریز توت فرنگی ها هی یاد اون آقاهه افتادم و خانمش. دیدم خداییش خیلی بد میشه! زبان

امروز وقت گرفتم برای غربالگری. یک شنبه باید برم و گفتن تا آخر هفته جوابش میاد. یعنی تا ده روز دیگه معلوم میشه و از این بلا تکلیفی و سردرگمی در میام. خیلی بده که ندونی حالِت کابوسه یا رویا. که ندونی کابوسیه که باید زودتر تموم بشه یا رویایی که منتظرش بمونی تا وقتش برسه .

صبح پاشدم یک کم سرحال بودم ، تو آینه به شکمم نگاه کردم میگم سلام بزبز قندی. شوشو میگه علیک سلام. گفتم با تو نبودم ، با بچه ام بودم ! خنثیاین شکلی شد!

* در مورد برخی کامنت ها: من الان تصمیم گرفتم بی خیال بشم. برای همین ناراحت نمیشم و کلا به جاییم حساب نمیکنم. فقط با عرض درود به روح و روان مادرِ گرامی کامنت گذار و ادای احترام به اون شیری که خوردن و نتیجه اش این شده، پاک میکنم یا اگر بشه نگه داشت نگه میدارم که بقیه ء دوستان بدانند که ما چه ملتی هستیم و چرا این اوضاعمونه . یکی دو نفری هم گویا با مامان شوشو همدردی کرده بودن که بنده با بند بند وجودم از خدا خواستم یکی لنگه همین - نه حتی بدتر، عین همین- نصیبشون کنه که انشالله حاجت روا بشن و به مراد دلشون برسن .

 

 

/ 34 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لیلی سا

[قهقهه]آخر پست بود یعنی...کلی خندیدم از قسمت هاییش....خدا رو شکر بالاخره یه چیزی بهت سازگار بود[چشمک]نوش جان.... انشالله که این کابوس زودتر تموم شه و بچه سالم باشه و ما بیایم کلی تبریککککککککککککککککک و بوس و اینا[بغل]

bahar

آخ جونمممممممممم جوابمو دادی هورا شدم خودتو وبلاگت و فندقک همه با هم یه میلیارد تا لایک[گل][ماچ][گل][هورا]

نارسیس

حاملگی هم دورانه خوبیه ها منم میخوام[ناراحت]

الي

ميدونم شنيدن اين جمله سخته ولي اميدواره هر چي صلاحته همون پيش بياد

گیس گلابتون

آخییییییییییی اسمش شد بزبزقندی؟ جانم:) در مورد کامنت گذارها که نگو و نپرس! امروز صبح کله سحر وبلاگ را باز کردم و دیدم نوشته "تو زندگی ات را روی آشینه دیگری بنا کرده ای. ناپسری ات را از مادرش جدا کرده ای" اینجوری که نه! با چنان کلمات مستهجنی که تا الان رعشه گرفته ام! ای بابا... شوهرم نه سال پس از طلاقش مرا دید و زنش یازده ساله از ایران رفته یک زنگ هم به پسرش نمی زند!!! دیوانه هستند بعضی ها. خوب می کنی که دیگر به شخم پسر همسایه هم حسابشان نمی کنی. تو زن حامله که قرار نیست این همه حرص بخوری که می بوسمت

آفرین

با تموم وجودت ازین لحظه ها لذت ببر.امیدوارم جواب تست هات عالی باشن و بتونی یه حاملگی آرام و شاد رو پشت یر بذاری.

من

امیدورام به سلامت نی نی تون دنیا بیاد :) و از لحظه لحظه دوران بارداری لذت ببرید.

گلابتون بانو

از ته دل امیدوارم نی نی کاملا سالم باشه و با سلامتی و دل خوشی به دنیا بیاد.

سرزمین آفتاب

براي فندق و ساير دوستان يكي از دوستان اينجا نوشته ماهي سيصدهزارتومان از فلان سايت با نصب بنر در بالاي وبلاگ و ازين مزخرفات من رفتم ديدم اون سايت هم ايميل ميخواد هم پسوورد ايميل هم شماره حساب هم شماره كارت متصل به اون حساب !!! خب اونوقت به همون پسوورد ميره توي ايميلت و ميگرده پسوورد اينترنت بانكتو گير مياره جالبه. نه ؟؟؟؟ فندق جان دوستت منظوري نداره ها !!! اصلا فكر بد نكن !!! من يه خورده ذهنم كجه !!!