پستی برای نوشتن

این پست در واقع برای من نیست ، نویسنده های این پست همه ء کسایی ان که مدت هاست با من هستن و با خنده هام خندیدن و با ناراحتی هام ناراحت شدن و با حرص خوردن های من حرص خوردن. حتی اگر از خنده ء من ناراحت شدین و به ناراحتی من خندیدین و با حرص خوردن من ریلکس شدین هم فرقی نمیکنه ، شما هم میتونین سهمی داشته باشین. در واقع از همه خواهش میکنم که سهیم بشن .

من بارها و بارها و بارها از خیلی ها ، خیلی ها ، شنیدم که میگن خانواده شوهرت خیلی خوبن و مادرشوهرت خوبه و از این تیپ حرف ها . خب مشخصا لجم میگیره . بعد واسه این که بگم نه بابا. خیلی گول نخورین ، یکی دو چشمه از حرکات و حرفها که در عین حال خیلی مخرب هم نباشه و آبروی شوهره نره و فقط یک مادرشوهره بره زیر سوال ! رو تعریف میکنم ، بعد میگن خب باشه .باز هم خیلی خوبه . و باز من حرص میخورم.

حالا الان سوال من ، و سهم شما، چیه ؟ این که : محک مادرشوهر خوب و بد چیه ؟ به چی میگن خوبی به کی میگن خوب ؟ و بالعکسش. و این که بهترین و بدترین خاطره ای که از مادرشوهرتون دارین چیه ؟ برام بنویسین. مفصل پلیز.

آقایونی که اینجا رو میخونن ، پلیز نرین. قسمت ِ مردونه ء سوالم مونده . من هیچ وقت احساس هیچ مردی رو در نزاع ِ حتی پنهان ِ بین مادر و همسرش درک نکردم و هیچ کس نگفته بهم که چه حسی داره . وقتی میرین پیش مادرتون و از زنتون شکایت میکنه ، چه احساسی دارین ؟ اگر حق با مادرتون باشه چی ؟ و اگر حق با مادرتون نباشه چی؟ و وقتی پیش همسرتون هستید و از مادرتون شکایت میکنه ، گریه میکنه ، نق میزنه ، دچار چه احساسی میشین؟ دلتون میخواد چکار کنین ؟ دلتون میخواد اونها چکار کنن ؟ بعد اگر خاطره ء ملموسی هم دارین پلیز بگین .

شاید من اگر بخوام تشبیه کنم ، بگم سنگ میانه ء آسیاب که از دو طرف ساییده میشه ، هرچند که شاعر گفته  "مرد باید که در کشاکش دهر ، سنگ زیرین آسیا باشد " اما خب در کشاکش زن و همسر ، اون وسط می مونن مردهای بنده ء خدا!

لطفا خساست ، تنبلی ، بی حوصلگی و از این جور چیزها بخرج ندین . میدونم سخته ، ولی این همه من نوشتم  و تجربه و احساساتم رو به شراکت گذاشتم ، یک کم هم شماها من رو شریک خاطرات و تجربیات و احساساتتون بکنین. دوستی که یک طرفه نمیشه .

راستی لطفا خیلی حواستون به کاراکترهای کامنت باشه . من الان به تعداد موهای سرم ، قبل از ریزش ، کامنت نصقه دارم که تهش تایپ شده ولی هرگز به دست من نرسیده . و انگار یک سریال رو ببینی ، ولی 4 قسمت اخرش رو نبینی و هیچ وقت هم نفهمی چی شد. این طوریاست خلاصه .

پیشاپیش ممنونم ازتون .

 

/ 175 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
sahere

والا ما که مجردیم. ولی خداییش از خوندن بعضی از کامنت ها بدجوری خندم گرفت. خدا عاقبت همه رو بخیر کنه...

پرند

بازم سلام دوست عزيزي كه از من سوال كرده بودي من عقيدم اينه كه آدما هرچقدرم سعي كنن فيلم بازي كنن بازم يه جوري ذاتشونو نشون ميدن. از نگاهشون معلومه حس ميكني. بعضي وقتا حتي يكي قربون صدقه ات هم ميره اما حس خوبي بش نداري. من فكر ميكنم همه ما اينو حس ميكنيم اما سعي ميكنيم خودمونو توجيه كنيم كه نه خود پسره مهمه , همه همينجورن و... خانواده همسرم كلا با محبتن همسرم خواهراشو خيلي دوست داره اونا هم همينطور. وقتي من ابن محبت و ديدم به نظرم يه فاكتور مثبت بود چون كسي كه خواهرشو دوست داره و بهش محبت ميكنه يعني دوست داشتن و بلده و به همسرش هم احترام ميزاره. احترام گزاشتن به پدرو مادر خيلي خوبه اما اونا جايگاهشون بالاتره و بايد بهشون احترام گزاشت.اما خواهرو برادر با ادم در يه سطحن اگه ديدي يه نفر به خواهر برادرش احترام ميزاره و دوسشون داره بدون معلومه كه خانواده ي سالم و كاردرستين كه بچه هاشونو اينجوري تربيت كردن. ببين جايگاه خانوما تو خانوادشون چيه. با مادرو خواهرشون چه برخوردي دارن . كلا زياد.باهاشون رفت و امد كن به روابطشون توجه كن به حستم نسبت بهشون توجه كن.عجله نكن با شناخت عاشق شو ( كامنت بعد)

پرند

نه اينكه اول عاشق بشي بعد اشنا بشي و سعي كني خودتو توجيه كني و بگذري يا كلا از ترس اينكه اخلاق بدي نداشته باشن بدون اينكه شناخت پيدا كني بخواي عجله كني چون اخرش خودت ضرر ميكني. البته ميدونم خيلي از اونايم كه اينجا دل پري داشتن اينكارا رو هم كردن بلاخره يه بخشيشم لطف خداست برا همينه.از بچگي دعامون ميكنن انشااله خوشبخت بشيد عاقبت بخير بشيد. شما همه سعيتو بكن كه با شناخت ازدواج بكني اونيم كه ديگه در توانت نيست بسپار به خدا انشا اله كه ازدواج خوبي بكني و بياي اينجا از خاطرات شيرنت(با مادرشوهرت!) برامون بگي :)

ممنونم پرند جون

راستش من مدتهاست كه به شدت فوبياي ازدواج دارم شايد براي خيليا خنده دار باشه ولي حتي اسم خواستگار كه مياد من چنان حالم بد ميشه و دنيا جلو روم تيره و تار ميشه و تهوع و استفراغ و...و خلاصه يك قيامتي به پا ميكنم كه مامانم مجبوره ردشون كنه تا الان 3تا موقعيتي كه هركي ميشنوه ميگه عالي بوده و فلان رو اصلا راه ندادم تو خونه دعاكنيد منم مثه دختراي ديگه نرمال بشم و از خواستگار و ازدواج نترسم و يه جورايي مثه بقيه دخترا آرزوي شوهر كردن داشته باشم[ناراحت] از طرفي خودم ميدونم دارم لگد به بختم ميزنم و همين الان 27 سالمه اما نميدونم چه مرگمه

روزگار سبز من

ولي دنيا دار مكافاته ،‌ نبايد حرص خورد چون هر كي از هر دست بده از همون دست هم ميگيره. براي من كه همينطور بوده و مادرشوهر و خواهر شوهرم دقيقا همون كارايي كه با ما كردند در عرض 3 سال بدترش سر خودشون اومد. بزرگترينش اين بود كه مادر شوهرم كه حسرت اينو داشت كه بين من و همسرم به هم بخوره و همسرم منو طلاق بده ، دختر 40 ساله ي خودش هنوز 6 ماه از عروسيش نگذشته بود كه طلاقش دادن!‌ و براي اون يكي دخترش ،‌ در روز عقدش چنان بي احترامي هايي از خانواده شوهره ديدن و چنان ابرويي ازشون جلوي فاميلاشون رفت كه من و همسرم فقط انگشت به دهن مونده بودم از كار خدا !‌ كه چطوري مو به مو و حتي خيلي بدتر تمام اون كارايي كه با ما كردن سر خودشون داره مياد !‌ جالبه همين خواهر شوهري كه طلاق گرفت ميخواست روز عروسيم منو بفرسته يه ارايشگاهي كه 50 هزار تومن بود !!!!! بعد هم قهر كرد كه چرا همسرم منو برده ارايشگاهي كه خودم ميخواستم برم. بعد براي خودش رفت ارايشگاه چند ميليوني ، حالا كاري نداريم كه شوهره گداش نداشت بده و همه رو خودش داد ، اما چه سود كه قبل اينكه عكساشونو بگيرن از هم جدا شدن! بله ، اينه نتيجه بدخواهي .....

اینایی که میبینی از مادرشوهراشون تعریف میکنن واسه اینه که باهاشون مث تو زندگی نکردن. مامان منم ده سال پیش مادرشوهرش زندگی کرد و ... هرچی زودتر جمع کن زندگیتو از اون خونه برو مشکلاتت حل میشه.

سوده

حالا چرا خنثي هستي تو

لبخند ماه

فندق عزیز من خیلی وقته خاموش و البته نه خیلی پیگیر و مداوم وبلاگ شما رو می خونم و الان می خوام به خواسته شما گوش بدم و از تجربه خودم بگم. بیشتر از یک ساله ازدواج کردم و توی این مدت کار ناپسندی از مادرشوهرم ندیدم که تو دلم مونده باشه. مطمئنم که هیچوقت ازمن پیش شوهرم گلایه نکرده. حتی من دلخوری م رو از همسرم به مادرش می گم و اونم باهام همراهی می کنه. طبقه پایین خونه شون می شینیم. واسمون نون تازه میارن، سبزی پاک کرده، غذای نوبرانه و ... خدارو شکر هیچ مشکلی نداریم و من همه اینا رو در مدیریت مادرشوهرم می بینم. اینکه تعادل رو در همه چی رعایت می کنه. مهربونی ش به اندازه س. به چشم یه آدم غریبه که اومده جو خانواده رو خراب کنه به من نگاه نمی کنه. البته اینجور مسائل به هم پیوسته س. از اونطرف شوهرم به اونا هم می رسه و از محبتش به اونا کم نکرده و منم با این موضوع مشکلی ندارم. می تونم بگم یکی از بهترین خانواده های شوهر دنیا رو دارم و واقعن ازشون راضی هستم. امیدوارم شما هم خیلی زود از این نظر به آرامش برسین... [گل]

رویا

من کلی مواظب کرکترهای کامنتم بودم و نصفش کردم اما بازم نصفه اومد! ببخشید. داشتم می گفتم [نیشخند] مادر شوهر بنده بسیااااااار فضول تشریف دارن و کافیه یکی از اقوام من خونه بخره یا خونشو عوض کنه صد تا سوال می پرسه یعنی تا اندازۀ کمدها و پنجره ها رو هم می پرسه و اینقدر خنگ و بی سیاسته که کاملا" تابلوئه که داره با خونۀ خودش مقایسه می کنه: چند خوابه است؟ اتاقاشون از اتاق های ما بزرگترن؟ کابینتاشون از آشپزخونۀ ما بیشتره؟ یعنی خیلی خنگه ها! باید یه بار به روش بیارم که خونه ای که توش نشستی رو پسرت بهت داده حواست باشه! در عین حال همه چیزو از من قایم می کنن (مادر و پدر و پسر و دختر) هر چهارتاشون. مثلا" دختره می ره ماشینشو عوض می کنه (با پول شوهر بنده) من بعد از 6 ماه می فهمم و می گم پس چرا به من نگفتید تا لااقل شیرینی شو ازتون بگیرم؟ می گن تو این مدت هر دفعه اومدی خونمون از کنار این ماشین (که توی کوچه پارک شده بوده و من کف دستمو بو کرده بودم که مال خواهر شوهره) رد شدی چطور نفهمیدی؟ خلاصه که باید بگم فندق جان حیف که اینجا جا نداره والا به انداژۀ دو تا وبلاگ درد دل دارم که بکنم. برو مادرشوهرتو بذار رو چشمت!

بهاره

من 2 و3 بار کلن کامنت نگذاشتم ولی این یکی رو باید کامنت میذاشتم خلاصه بگم: 1 ماه مونده به عروسی به خاطر پدرش رفتم زیر ماشین[لبخند] اینا دیدن من دستم شکسته گفتن باشه عروسی کنید!!! حالا تا قبلش خبری نبود، خلاصه ما هم که دیدیم دیگه ممکنه قبول نکنن ، تسلیم شدیم با دست شکسته و پهلوی کبود شده من رو بردن خرید عقد از صبح ساعت 10 و 11 تا 11 شب( تمام و کمال به جیب همسرم) هرموقع میخواستم بشینم شروع میکرد به غر غر کردن که از ترسم هیچی نمیگفتم بلند میشدم روز عروسی جلو همه برگشت به من گفت تو هرکاری کردی پسر من رو بدزدی از اول تا آخر مراسم نرقصید شام 30 تا اضافه بود جلو همه برگشت گفت آبروی ما رو بردید غذا کم اومده شوهرم خیلی خیلی هنر کرد 1 سال و 3 ماه باهاشون قهر بود تا اینکه پدرش ماه رمضون امسال افتاد به دست و پای من که آشتی کنن من بردمش آشتی دادمش ولی در کل این مدت آرزو به دلم موند یه تو بگه بهشون ... یه بار جوابشون رو بده همه ی اینها که گفتم قطره ای از کارهاشونه ... حالا برات بگم برادرشوهرم خیلی شیک و مجلسی بعد عروسی ما ، رفته با یه دختره همخونه شده ... ما بهش احترام گذاشتیم و اجازه خواستگاری و... دادیم حالا