این مرغ وحشی...

ما زن ها مثل ظرف های نشکن میمونیم. پر طاقت و سگ جون - تشبیهه دیگه ، ببخشید- سرد میشیم ، گرم میشیم ، داغ میشیم ، توو فر میذارنمون ، توو فریزر میذارن ، صد بار ول میشیم روی سنگ و سرامیک ، صد بار چیزی ول میکنن توی سرمون ، آخ نمیگیم، اما یکهو دیدی با برخورد یک قاشق هزار تیکه میشیم. این قصه ء ماست .

خرد شدن ظرف های پیرکس و آرکوپال رو دیدین ؟ ما زن ها اون مدلی میشکنیم، ذره ذره میشه روحمون . مال مردها مثل چینی میمونه . لب پَر میشن فقط. ته تهش که تیکه بشه، میشه بندشون زد. اما اونی که خرد شده رو هیچ جوری نمیشه بهم چسبوندش.

من هم اگر انقدر از این مرد بدم میامد که نخوام سر به تنش باشه و بخوام جدا شم و حاضر باشم بمیرم ولی دیگه زنش نباشم ، خر نبودم که بچه دار شم ازش و با اون همه بدبختی بچه ام رو نگه دارم. اما به یک ضربه قاشق، خرد شدم و چند ماهه دارم خودم رو میکشم تا بچه به دنیا بیاد و احتمالا باید چند ماه دیگه بکشم و طاقت بیارم تا پسرم جون بگیره  و بعد ... تمام. البته اولویت اولم دفاع از این پایان نامه ء منحوس و طلسم شده است و اینکه یک کاری پیدا کنم و اینکه بتونم جایی رو برای خودم بگیرم. چون نه من تمایل دارم که برگردم خونه پدری و نه احتمالا اونها موافق جدایی ان که بخوان ساپورت کنن . حالا چه مالی و چه عاطفی. این دفعه احتمالا کسی هورا نمیکشه برام وتحسینم نمیکنه .

اون ضربه قاشق هم مال ماجرای این شبه . شبی که رفتیم سونو که بفهمیم دقیقا چند وقت از حاملگی میگذره . الف خیلی عصبی و عصبانی بود و من دااااااغون بودم . اون من رو مقصر میدونست و من اصلا نمیفهمیدم تقصیر من این وسط چیه . اصلا دنبال مقصر نبودم ، به نظرم همه چی دست به دست هم داده بود که این اتفاق بیفته و حالا وقتش بود دنبال راه حل باشیم نه گناهکار . ولی اون انگشت اتهامش رو گرفته بود سمت من و مامانم. توی اتاق انتظار یک کلمه حرف نزد. من همین طور نشسته بودم واشکام ناخودآگاه می ریخت. انقدر که خانمی که روبرومون نشسته بود بلند شد و از کیفش یک دستمال کاغذی در آورد و داد به من و لبخند مهربونی زد و بدون هیچ حرفی نشست سر جاش. وقتی هم نوبتمون شد و دکتر داشت سونو میکرد، زل زده بودم به مانیتور و گریه میکردم . الف هم نشسته بود و با اخم نگاه میکرد مانیتور دکتر رو. وقتی میخواستیم برگردیم ، بر خلاف همیشه و همه جا که اول من میرفتم و دستم رو میگرفت ، جلو جلو راه افتاد. ساعت های ده شب بود، تاریک بود و زمستون و جلوی پله های ورودی ساختمون یخ زده بود و برف جمع شده بود. من هنوز ده روز از جراحیم نگذشته بود و درد داشتم و نمیتونستم صاف راه برم. وقتی از پله ها آمدم پایین و پام رو گذاشتم روی زمین ،یکهو لیز خوردم، خودم رو به سختی نگه داشتم به نرده ها و صداش کردم. برنگشت ، جوابم رو نداد. دستم رو که ول کردم زمین خوردم. بلند تر صداش کردم ، برگشت و گفت هان . پاشو بیا دیگه ... قبر زندگی ما اینجا کنده شد. همون لحظه و همون جا به حد مرگ ازش بیزار شدم. مطمئن شدم که نمیخوامش. بلند شدم و خودم رو کشوندم تا ماشین. انقدر رنجیده بودم که دیگه حتی اشکم هم در نمیامد و نمیتونستم گریه کنم. فقط یک چیزی قدِ توپِ بسکتبال توی گلوم گیر کرده بود و فشار میداد و راه نفسم رو بسته بود و درد میکرد. داشتم خفه میشدم. یک هفته بعدش هم رفتارش همین بود، اما وقتی قرار شد بچه بمونه یکهو ورق برگشت . شد مهربونترین مرد دنیا. کافی بود من هوس بکنم چیزی رو و  از زیر سنگ هم شده برام گیر بیاره . تموم این مدت، یعنی کل دوران بارداریم ، حتی اگر دیرش شده بود و کار داشت و جلسه داشت ، آبمیوه صبح من ترک نشد. اگر وقت داشت برای ظهر هم میگرفت و میگذاشت ، اگر نه وقتی میرسید اول آبمیوه من رو میداد. حتی دوران مریضی مامان که من برای مامان آبمیوه میگرفتم ، میگفت خب واسه خودت هم بگیر. میگفتم نه ، مزه اش اینه که تو برام بگیری و باز قبول میکرد و هیچی نمیگفت . اما این کارها هیچ حسی به من نمیداد. چون حس میکردم برای من نیست ، برای بچه اش داره میکنه . هرچقدر هم این مدت قسم و آیه خورد که من تا نبینمش حسی ندارم و فقط به خاطر توئه ، نتونستم باور کنم. هنوز هم نمیتونم باور کنم.

قضیه کادو هم کار ابلهانه ای بود، چون واسه سالگرد ازدواج توقعی ازش نداشتم و واسه بچه هم که اون قسمت از هزینه های ولیمه اش رو که خودمون دادیم قرار بود کادوی من باشه و من قبول کرده بودم. همین که مراسم تولد بچه ام خوب برگزار شد برام کافی بود. درد من کادوی زایمان و اینها نبود و نیست . دعوامون هم گیس و گیس کشی و کتک کاری نیست.اصل درد من همینه که به خاطر یک لخته خون - اون موقع یک لخته خون بود دیگه - من ِ آدم بزرگی که به قول خودش عشقش و تمام زندگیش بودم رو زیر پا گذاشت و ندیده گرفت. هزاری هم که بگه من هم حق داشتم ، من هم ناراحت بودم ، نمیتونم بپذیرم و بهش حق بدم. حداقل در این یک مورد. هرچی هم بهش میگم که چقدر کار اونشبش ظالمانه بود زیر بار نمیره و معذرت خواهی که هیچ ، حتی حاضر نیست بپذیره کارش بد بوده و اشتباه . من هم گفتم باشه ، حق با تو! ولی یادت نره و هروقت بعدا خواستی فکر کنی چرا این طوری شد، خودت رو بذار جای من اون لحظه ای که با تن زخمی و جراحی شده و مریض و حال بد لیز خوردم و هیچ کس نبود دستم رو بگیره.

 فعلا دارم روی مخش کار میکنم که بره و مراحل قانونی رو انجام بده که بعدا معطل نشم و بهش هم توضیح دادم که سنم دیگه بهم اجازه نمیده که بخوام پنج سال هم علاف تو بشم. حکم که داشته باشم دیگه خیالم راحته ، محضر رفتن میمونه دست خودمون. و من قطعا تا زمانی که بچه ام احتیاج به مراقبت 24 ساعته داره هستم پیشش. همین الان و وسط نوشتن این پست یکبار شیرش دادم و دوبار عوضش کردم.

 *ممنون از نظرهای مفصل همتون . مخصوصا سارای عزیز. مرسی از حوصلتون و از اینکه پابه پای من هستین . این حرف ها رو نمیشه توی دنیای واقعی زد، نه هرجایی و نه به هرکسی. باز هم ممنون.

** تیتر از این بیته : مرنجان دلم را که این مرغ وحشی / ز بامی که برخواست، دیگر نَشیند...

 

/ 185 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گیتا

سلام.اول بگم همه مردا مثل همن فک نکن همه ما زنا خوشبختیم هیچ مشکلی با شوهرامون نداریم یا هیچوقت به طلاق فکر نکردیم اما بعدش میفهمیم احمقانه ترین کار همینه شما یه سفر برو بدون همسرت از هم دور باشین مطمئنا دلت براش تنگ میشه یا حداقل نظرت عوض میشه یه خورده مثبت نگاه کن خانومی[قلب]

baran

yani mikhay bacharo bezari,beriiii?

یک مادر

به شوهرت گفتی مراحل قانونی روانجام بده چی گفت؟با خودش حرف زدی . این چیزایی که این جا نوشتی به خودش گفتی؟ من شوهرت رو جنایتکار نمی بینم. بی تقصیر هم نیست. فقط می دونم الان که دخترم 10 سالشه گاهی که با باباش حرف می زنن ومی خندن و حتی برعلیه من توطئه های آبکی می کنن از داشتنشون خوشحال می شم.خیلی زیاد در حالی که تنها دعوای خیلی جدی زندگیمو ماه دوم بارداریم با شوهرم داشتم.

بانوسرن

ز بامی که بر خاست مشکل نشیند. فندق جان مشکل بشینی بهتر از این نیست که اصلا نشینی؟

1

1

زهرا

خب بهت حق می دم که دلت بشکنه. گاهی بعضی برخوردها آدم رو خرد می کنه. اما رک می گم بهت. به نظر من بیشتر داری فقط توجیه می کنی حس نفرتت رو. تو دلزده و خسته شدی از این زندگی ت وفقط دنبال یه بهانه ای هستی که همه چیز رو بندازی گردنش الکی. ضمن اینکه همه چیز رو خیلی بزرگ می کنی. و فقط بقیه رو مقصر می دونی و حتی یه نیم نگاهی به رفتارهای خودت نداری. حتی همین جا. به قول خودت الف هم اینجا رو می خونه. و تو اینطوری خردش می کنی. همه چیز بارش می کنی. و گاهی حتی مکالمات بین تون رو می گی که چطور شخصیتش رو خرد کردی. در حالی که خیلی مسائل تعریف کردنی و گفتنی نیست. بین زن و شوهره. حتی توی جواب کامنت ها هم یه جا جواب می دی. دو قدم بعد خودت همون جواب رو رد می کنی! فقط می تونم بگم امیدوارم بهترین تصمیم رو با دید باز بگیری. هم خودت رو در نظر بگیری و هم همسرت و هم پسرت.

مصطفی

سرور وبلاگ من غشیه! یعنی بعضی وختا غش می کنه! ما بزرگتر از منید و با تجربه، نمیشه نصیحت کنم اما از بیرون که به این قضایا نگاه کنیم، میبینیم این راه درستی نیست که توش رفتید، منظورم این جنگ اعصاب با همسرتون و لج بازیه! امیدوارم زودتر اوضاع به وضعیت سابق برگرده، همش یاد اون پُست کتاب عهد عتیق خوندن پدر و دیدن عکس آقای الف توی گوشی تون میوفتم و خندم میگیره! حیف نیس اون روزا؟

يه رهگذر كه مشتري شده :)

همه همه چیز رو گفتن :) بیخودی الان تصمیم گیری نکن تو ناراحتی و ضعیفی جسمت از 2 عمل راستش توی این 2 ماه 3 تا از همکارهای آقای من بچه دار شدن همشون بدون استثنا میگن تا قبل از تولد بچشون بهش احساسی نداشتن بنابر این فکر کنم حرف همسرت راست باشه باور کن :)

ترنم

تشبیه جالبی بود و حیف که خیلی واقعی بود.

عصرونه

یعنی از این جراحی های لاغری نداشتی ؟