یک روز گند!

دیروز پسرک یکماهه شد. من ِ خوشدل هم شکر ِ کاراملیزه شده میل کردم و از دو سه روز قبلش به مامانم اینا و مامانش اینا! گفته بودم که شب شام بیان خونه ما،  تولد یکماهگی.پریشب فهمیدم که داییش هم تهرانه . به الف گفتم برو بالا هم یاد آوری کن و هم داییت رو دعوت کن . گفت باشه و زمانی که بچه رو برد بالا ببیننش- پدر شوهر جان امر فرمودن که هر روز باید بیارینش ما ببینیمش - بهشون گفته بود. از پنج صبح بلند شدم و شروع کردم دور و بر رو مرتب کردن و راس و ریس کردن کارها. از نُه هم کارگرم آمد و باز پا به پای اون دویدم و کارکردم ، اون وسط ها رسیدگی به بچه هم بود و الف جان هم مثل تمام روزهای تعطیل خواب بود و فقط لطف کرد وقتی میخواست اتاق خواب رو تمیز کنه، آمد روی کاناپه خوابید که توو دست و پا نباشه . 

دلم میخواست دور هم خوش باشیم و موقع آمدن مهمون ها تمام وقتم توی آشپزخونه صرف نشه و چون آشپرخونه ما اپن هم نیست، وقتی اون تویی عملا هیچی از مهمونی نمیفهمی، برای همین شام سوپ سفید درست کردم و کیک مرغ و سالاد کلم روسی و دسر هم کوکتل میوه که سروش راحت باشه  . همه چی رو هم آماده گذاشتم که زمان شام راحت باشیم و راحت بشه غذا رو خورد و کسی خسته نشه از پذیرایی .

مامان که ظهر پرواز داشت و مستقیم از فرودگاه آمد و کمک کرد بچه رو حموم کنم، خواهرام و بابام حدود هشت بود رسیدن. یک کم حرف زدیم و خوش و بش ، و من برای اینکه روی میزها خراب نشه تا خانواده شوهر نیامدن، توی آشپزخونه بهشون چایی دادم و گفتم بقیه پذیرایی ها باشه همه با هم باشن. وقتی هم این ها آمدن ، الف جان همچنان خواب بودن! ساعت شد هشت و نیم ، نه ... نه و نیم ... ده ... ده و ربع بود که زنگ زدم به مامانش ،  گفت ای وای! اصلا حواسم نبود. یادمون رفته بود!تعجببیست دقیقه بعدش تشریف فرما شدن، فقط مادرشوهر و پدر شوهر. من هم مانتو و روسری پوشیده بودم، گفتم پس دایی و رضا کجان . مامانش چشمی گردوند و گفت به طور مجزا دعوتشون نکرده بودین نیامدن!!! اگر میخوای بیان، زنگ بزن بهشون .! من رو میگی... عین یخ توی تنور وا رفتم. مانتو و روسریم رو در اوردم و توی دلم گفتم به جهنم که نیامدن . چایی ریختم و تند تند شروع کردم ظرف ها رو روی میز شام گذاشتم و گفتم بفرمایید شام و بعد رو به مامانش گفتم مگه من نگفتم همگی تشریف بیارین ؟ باید دونه دونه زنگ بزنم ؟ و رفتم توی آشپزخونه قاشق سالاد بیارم که مامانش دنبالم آمد و گفت نه ! منظورم این نبود. گفتم پس چی بودمنظورتون؟ من از صبح دارم زحمت میکشم که بگین دعوتشون نکردم؟ مهمونی که دعوت نمیکنم میگین چرا نکردی! دعوت میکنم یک قصه دیگه در میارین ؟ گفت الف بد دعوت کرده . گفتم من از الف پرسیدم که به خود داییت گفتی بیاد؟ گفت آره قول هم داده!!گفت آخه خسته بودن ، بیرون بودن، نمیتونستن بیان . گفتم پس چرا میندازین گردن من ؟ بگین نتونستن بیان. چرا میگین دعوت نکردی؟ ... حالا من صدام گرفته بود و میلرزیدم همین طور که حرف میزدم و داشتم تلاش میکردم که بغضم نترکه . نگو ولوم صدام رفته بود بالا و یکهو دیدم الف بچه به بغل امده و اخم و دعوا که چی شده و چرا این طوری حرف میزنی ؟ ... انقدر حالم بد بود که نتونستم جوابش رو بدم. مامانش که خیالش راحت شد ما دو تا دعوامون شد ، رفت نشست پشت میز و راحت شروع کرد به خوردن . الف هم در رو کوبید و رفت بالا! مونده بودن خانواده من ، هاج و واج که چی شده!  اون یکی که گفت من میل ندارم و یک گوشه سرش رو به مجله گرم کرد و اون یکی هم یک پیاله سوپ از توو قابلمه کشید و همون توی آشپزخونه نشست !  و من حس کردم که حداقل به خودم و ذوق و شوقم مدیونم و باید این مهمونی رو تا آخر پیش ببرم. این بود که خودم رو خندون نشون دادم و انگار نه انگار چیزی شده . مامان و بابا رو بردم سر میز و خواهرام رو صدا کردم و براشون سوپ کشیدم و داشتم کیک مرغ رو میبریدم که دیدم الف و دایی و داداشش آمدن. من خیلی طبیعی خوش امد گفتم و حتی با الف هم انگار هیچی نشده برخورد کردم. بعدش هم کیک و میوه و ... کادو هم خانواده الف یک کیف کولی عروسکی کوچولو دادن که خیلی بامزه است . خانواده من هم پول دادن با لباس و قمقمه بچه و یک وسیله بازی.

فقط اینکه من انقدر ناراحت بودم که با پسرک عکس نگرفتم از شدت بهم ریختگی و پشت دستم رو داغ کردم که دیگه بخوام همچین غلطی بکنم. با خودم فکرکرده بودم که من شاید خیلی وقت نکنم کنار این بچه باشم، بگذار تا زمانی که هستم ، هرچی که از دستم بر میاد براش انجام بدم که بعدها فکر نکنه اگر مادرش رفته از دل خوشش رفته و بدونه اگر بودم نمیذاشتم چیزی کم داشته باشه. ولی دیشب پشیمون شدم و با خودم قرار گذاشتم از این به بعدو ماه های بعدی یک کیک میخرم و یک شمع و از پسرک عکس میگیرم . خودم و خودش. حالا باباش هم اگر آدم بود و دلش خواست باشه ، مهم نیست ، باشه .  

از پنج صبح روز قبل تا دو شب بدون وقفه بیدار بودم و کار کردمو آخرش شب با گریه خوابیدم و یک تن کوفته . صبح هم دوباره شیش پاشدم و کارهاش رو کردم و بردمش دکتر چکاب . البته الف هم بود. پسرکم شده 4150 گرم و قدش هم 53. الهی من فدای اون قد و بالاش.

*اصل ماجرای نیامدن دایی و برادرش هم این بوده که گویا چون کادو نداشتن گفتن ما رومون نمیشه بیایم ، مامانش واسه اینکه حال منو بگیره و بندازه گردن من اون طوری گفت و فکر نمیکرد من  پِی حرفش رو بگیرم و این طوری بشه .

 

/ 129 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سانی

ببخشید من انقدر فضولی میکنم خب واسه خونه نمیتونی از بابات کمک بگیری و چیش همسرت وانمود کنی بابت واستون وام جور کرده؟ بعد حتی اگه مستاجری بشی اونجوری سالی یه بار تنت میلرزه نه هر روز اگه صاحب خونه ت خوب باشه که فبها من یه دوست دارم مادر شوهرش حتی قبل از عقدشون خونشو کرده بود تو شیشه یک تکنیکهیی میزد که اینو بچزونه خلاصه بژم دوستم رفت پیش یه دکتر خوب واسه مشاوره همچین راهکار بهش داد که الان 4 سال از عروسیشون میگذره و خداروشکر خیلی راضیه اگه خواستی شماره دکترشو واست بگیرم بازم معذرت میخوام اگه بدون اطلاع از زوایای زندگیت دخالت کردم فقط به حساب دوستی و همدلی بذار

حورا

خواهش میکنم به "منتظر رفتنتم" جواب نده! ارزش جواب دادن نداره. حیف زحمتی که آدم برای اونا بکشه. من هم هر وقت دعوتشون کردم پشیمون شدم.... فقط لطفا مثل من نشی که هر چند وقت یکبار هوس کنی آزموده را دوباره بیازمایی!! و باز دعوتشون کنی! مبارک باشه یک ماهگی گل پسرت.... پسر من هم پس فردا یک ساله میشه... من هم کلللی مهمون از بستگان همسر دارم...

کودک فهیم

فندق جانم. به نظرم اگر به مشاور مطمئنی مراجعه کردی حتما دست نوشته های خودت که برخیشون رو در وب می گذاری و از اتفاقاتی که برات افتاده می نویسی بهش بده.یا اصلا لینک وبلاگت رو بده بهش.چون شاید اونقدری فرصت نباشه که همه چیز رو بهش بگی و یا حتی در لحظه فراموش کنی برخی جزئیات رو.اون باید از خیلی قبلتر هم اطلاع داشته باشه.شاید حتی زمانی که ازدواج نکرده بودی. اگر بتونه خودش هم بخونه و پیگیر باشه به نظرم خیلی بهتره.

alma

عجب مادر شوهر بی شعوری داری ، بمیره الهی[نیشخند]

پیشی

الهی بگردم میدونم چی میگی مادر شوهر منم روانیه ...باهاش قطع ارتباطم میاد یواشکی از همسایه ها از خونه من با خبر شه !!!!!!!!!!!!!قرار مهر بریم مشهد واسه شفاشون دعا میکنم [نیشخند]این منتظر رفتنتم دیوونه نیست آیااا؟؟؟؟!!!!

پیشی

الهی بگردم میدونم چی میگی مادر شوهر منم روانیه ...باهاش قطع ارتباطم میاد یواشکی از همسایه ها از خونه من با خبر شه !!!!!!!!!!!!!قرار مهر بریم مشهد واسه شفاشون دعا میکنم [نیشخند]این منتظر رفتنتم دیوونه نیست آیااا؟؟؟؟!!!!

بهار

این یارو عاشق مرد توام قاطی داره ها.به نظرم باید ادرس و شماره دکترو به این بدی!ندیده و نشناخته عاشق شوهرت شده.تازه میخاد اینترنتی تصاحبشم بکنه!

سانی

دکتر اسدی 22373732 22088206 سعادت آباد علامه شمالی نبش 18 غربی ساختمان سهیل دوستم خیلی تعریف میکنه و واقعا راضیه انشاله واسه تو هم مفید باشه

ناشناس

تازه با وبت اشنا شدم قصد بچه دار شدن دارم اما نظرم کاملا برگشت خیلی عصابم بهم ریخت وقتی نوشته ها تو خوندم تنها سایتی بود که منو جذب خودش کرد به نظر من از شوهرت طلاق بگیر حیف جوونیت نیست با کسی که قدرتو نمیدونه زندگی کنی من نمودونم ما زنای بدبخت ایرانی چرا با این همه اذیت مردا باز باید بشینیم دو دستی زندگیمونو بگیرم فکرم کنیم خیلی خوشبختیم به نظر من باید شوهرتو بدی به همون منتظر رفتنتم تازه باید یچیزی هم سر بدی