کلاف سر در گم

از دکتر برگشتم ، چقدر ساده دلانه فکر کردم که قراره امشب تموم بشه. آقای دکتر محبت کردند و فرمودند قانونی خیلی طول میکشه و بچه به تکون می افته تا اون موقع ، من هم غیر قانونی کاری نمیکنم ، اما شما 4 تا آمپول سقط رو به فاصله 4 ساعت بزن تا به خونریزی بیفتی بعد بیا بیمارستان من قانونی کورتاژت کنم.

بعد به یکی از دوستان که خودش هم دکتر بود زنگ زدیم وگفتیم راهکار دکتر رو ،  شاخ در آورد، و وقتی اسم دکتر رو گفتیم شاخ هاش دو برابر شد. گفت راهی که به شما گفته احتمال مرگ مادر بیشتره تا بچه ، بعد خودش کپسولی رو معرفی کرد که به صورت شیاف استفاده میشه و خطرش کمتره .

هنوز توی شوکم. یعنی دستمزد یک کورتاژ به قدر جون یک آدم می ارزه ؟ چقدر میخواد بگیره که به قدر یک زندگی باشه ؟

بعد بی انصاف حتی یک نامه نداد که من برم قانونی تقاضا بدم. یعنی برای نامه باید دوباره این راه رو برم و دوباره ویزیت بدم که نامه بده .

*توضیح ماجرا این که این دو ماهه و خرده ای من همه اش درد استخون داشتم و درد شکم. هر دوی این ها دردهای بارداری بوده ، درد استخون چون من پوکی استخون زودرس دارم و درد شکم هم طبیعیه احتمالا، اما چون هیچ حال خاصی مثل تهوع و ویار نداشتم حتی نیم ملیونیوم درصد احتمال حاملگی نمیدادم. هرچی هم دکتر رفتم برای دردهام یا گفتن مال چاقیته ، یا گفتن مال کم خونی ، و خب ماجرای پیچ روده هم سرجاش بود. این بود که یکهو تصمیم گرفتم برم پخ پخ !من حتی سه هفته قبل از عمل هم بی بی چک استفاده کردم و منفی بود. ناراحتی شوشو هم مال اینه که میگفت قبل از اینکه بری عمل ورزش کن و رژیم بگیر اگر دردت بهتر نشد بعد از عید برو عمل کن ، که من قبول نکردم و گفتم خسته شدم از درد کشیدن و حرف شنیدن. البته خودش هم مقصره ، چون شب قبل از عمل بهش گفتم یک بی بی چک دیگه بگیر، کلی مسخره کرد که هی پول میدیم واسه دستشویی کردن تو! هیچی هم ازش در نمیاد.

بهرحال به اینجا رسیده و به قدر یک دنیا حرف توی سینه ام جمع شده از چیزهایی که این مدت توی مطب ها و بیمارستان ها دیدم و شنیدم.

 

/ 56 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
طیبه

الهی الهی هیچ نمی توان گفت[ناراحت][ماچ]

ساناز

واقعا مملکت خر تو خریه خدا برای هیچ کس دوا دکتر نخواد[ناراحت]

memol

شوکه ام....بدجوری....

خدی جوووووووووووووووووووووون

هردفعه خاستم تو وبلاگ شوشوت نظر بدم لپ تاپم قاطی کرد و مسخره بازی در آورد از طرف من بهش بگو: برای درک یک زن لازم نیس حتما زن باشی تو مرد باش و درک کن! اعصابمو بهم ریخت..........................

خدی جوووووووووووووووووووووون

هردفعه خاستم تو وبلاگ شوشوت نظر بدم لپ تاپم قاطی کرد و مسخره بازی در آورد از طرف من بهش بگو: برای درک یک زن لازم نیس حتما زن باشی تو مرد باش و درک کن! اعصابمو بهم ریخت..........................

مریم

ببخشید دوباره مزاحمت شدم. اما می خواستم بدونم با دکترهای دیگه مشورت کردی؟ همه به اتفاق می گن باید سقط بشه؟

مریم مامان باران

وای حتی نمیتونم فکرشو بکنم.خدای من یعنی چی؟ الان یعنی جنین ناقص شده؟ سونو دادی؟شاید سالم باشه خوب...........نمیدونم دارم دیوونه میشم از اینهمه بی وجدانی...............همه چیزو چک کردی که باز اشتباه نکرده باشن؟ ترو خدا من کاری ازم بر میاد؟

بهاره

وای خوب شد آمپول نزدیا ! واقعا خدا رو شکر . بد وضعیتی میاره سر آدم اون آمپولا...

لیلی سا

الهی فدات شم.......می فهمم چی می گی..... نمی دونم..شاید حکمتی داشته قبل از عمل نفهمین این مشکل رو... وای اون آمپول ها...دخترعمه من فقط چند هفته ش بود...یکیشو زد.......به مرگ افتاد..........بچه ش مریض بود.....شدید....و این بعدی خیلی یهویی بود.......و شوکه شده بود....که اینم مریض باشه....این بچه ی مریضی که نگهداری می کنه یعنی اگه این مادر رو نداشت تا الان با این حساسیت ها و آلرژی های بالاش زنده نمونده بود...و خب این سوزن...........بد چیزیه....وحشتناک...اونم دکتر بهش تجویز کرده بود!!!!!

هما

آدم بارداری رو با آزمایش خون مطمءن می شه نه با بی بی چک خانوم پر مدها