جشن ویارونه

خسته ام ولی خوبم. هنوز خیلی کار مونده . این مامانش مهمونی میگیره یک شهر باید بیان کمک که سی نفر رو دعوت کرده . بنده خدا مامان من با اون حالش تا الان داشت دلمه میپیچید و مرغ ته چین رو آماده میکرد . غذاهای مامانش آش و باقالی پلو و شیرین پلو و آلبالو پلوئه با سالاد کرفس ، غذاهای من دلمه برگ مو و فلفل دلمه و گوجه و کشک بادمجون و ته چین مرغ و کبهء لبنانی + ژله هفت رنگ و ژله انار + سالاد یونانی ! و قراره ایشون به ما ویارونه بده! نیشخند و اسمشه که مهمونی مال ایشونه .

عیب نداره .همش فدای یک ناخن پسری یا دختری. مهم نیست . من هم اگر میکنم واسه اون نیست ، واسه ویار خودم هم نیست ، بالاخره چند تا مهمون من دارم که دلم میخواد همه چی مرتب و آبرومند باشه جلوشون .

میخواست انگشتر رو هم بپیچونه که با سیستم لبخند فندقی و نگاه گربه چکمه پوش در شِرِک مانعش شدم!البته لبخند رو به مامانش زدم و نگاه رو تحویل شوشو دادم !

این بود که سر شب رفتیم وانگشتر هم خریدیم. ماشالله سلیقه که نیست... هلووووئه! هرچی دست میذاشتم حدود بیست و خرده ای بود. مامانش رسما سکته کرد. بعد رسید به حدود نه تومن! باز هم سکته کرد. شد پنج تومن باز هم سکته زد. بعد از زمرد رسید به یاقوت کبود! ولی گفتم عیب نداره .باز هم فدای موی پسری یا دختری. دیگه با یک و خرده ای که من نفهمیدم چقدر شد دقیقش - چون فکر کنم دویست تومنی تخفیف گرفت - یک انگشتر ظریف یاقوت کبود خریدیم.

من میگم زمرد، یک انگشتر پسندیده قد همه دست من ، یک نگین سبز گنده هم وسطش، گفت این خوبه . تعجب کردم ، پرسیدم چند؟ گفت 680!!!!!! منم سرم رو گذاشتم دم گوش شوشو گفتم من شیشه خرده انگشتم نمیکنم. انقدر خوشم آمد ، خیلی جدی انگشتر رو برگردوند و گفت مرسی و منو برد بیرون از مغازه .

خلاصه که یک رسم پسندیده به رسوم ایرانی اضافه شد!اولا که ویارونه با مادرشوهره، دوما که باید شب ویارونه یک انگشتر یا دستبند بدن! اونم انگشتر سرویسی که قراره موقع زایمان بدن!نیشخندزبان انگشتر اون قیمتی ذوق نداره ولی مویی از خرس کندن  غنیمت است و این رو باید توو لیست موفقیت هام بنویسم.

*به مامانم میگم شما هم ما رو همین قدر دوست داشتین ؟ مامانم میگه پ َ ن َ پَ! فقط تو مادری و بچه ات رو دوست داری ، بقیه نامادری ان ! گاوچران

**مجددا به مامانم میگم توو ویارونه چکار میکنن ؟ دیگه چی باید بدن؟ مامانم گفت والا من تا حالا اسمش رو هم نشنیده بودم، تو خودت خلق کردی تا تهش رو در بیار از خودت دیگه! منتظر

 ***سر جدتون کسی به قیمت نوشتن گیر نده که به خدا  اعصاب ندارم!!! محض ثبت در تاریخ مینویسم که پس فردا مامانش نگه انگشتر خریدم 20 تومن برات!

 

/ 35 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بانو

سلام من بیشتر مطالب شما رو خوندم. من هم دوران بارداری بسیار سختی رو تجربه کردم و همین طور تمام این تست هایی رو که گفتی گذروندم و یکسری مسائل دیگر که خسته ات نمی کنم. فقط لطفا" از حالا تمرین خوابیدن درست رو شروع کن به پهلوی چپ بخواب با بالشی میان زانوها. کلاس هایی هست در مورد ورزش در دوران باردای خیلی خوبه اگه تونستی شرکت کن. هم برنامه ورزشی میدن و هم تغذیه درست رو آموزش می دن. دیگه اینکه مصرف آب فراموش نشه خیلی مهمه .ببخش اگه خیلی توصیه ایی شد. اگه سوالی داشتی من در خدمتم.

یویو

سلام . مبارک باشه . این جا رو بخون http://talkandtea.net/archives/date/1386/06

خاطره

ما سرمون به کنکور گرم شده ابجی فندقمون چه کارا که نمیکنه .. مبارکه باشه نی تو پکی .... تبریککک اون انگشتر! هی بکن انگشتت ببینه یادش بیفته ..:دی ایکون 1 خاطره بد جنس!

کتی

شیرازی ها این رسمو دارن اسمش ارمه برون هست (ارمه یعنی همون ویار) و مهمونی می گیرن و از شوری و ترشی و شیرینی میذارن تو سینی و تزیین می کنن + لباس های مخصوص حاملگی و وسایل مورد نیاز زن حامله توی چمدون یا بقچه ترمه ... می دن به خانوم حامله ولی وظیفه خونواده دختر هست ایندیکیشنش هم از قدیم این بوده که خونواده دختر می گفتن خونواده پسر به دخترمون نمی رسن خودمون واسش ویارونه می گیریم !:) و یه مهمونی دیگه هم ماه های اخر می گیرن به اسم رختک برون که همون مهمونی سیسمونی هست و توش به مادر و پدر جدید خلعتی میدن و به نی نی هم سیسمونی و سیسمونی رو می چینن که بقیه ببینن و مهمونی می گیرن.اینم با خوانواده دختر هست !

سپیده

الهی من قربون اون 55 میلی 12 گرمی بشم نانازی از خدا می خوام بحق این روز عزیز این نی نی ناز ما رو هم در پناه خودش حفظ کنه و سایه مادرو پدرش سالها بالای سرش باشه [گل]

شیرین

‏↳‏ خوش به حالتون با این غذا ها من بدبخت فردا که تعطیله و سلف خوابگاه غذا نمیده باید ماکارونی تو حلقم بریزم.یه سوال: هلاهل جااااااان از بارداریتون خبر دارن؟خوشحالن عمه شدن؟راستی کادوی ویارونه شدیدا مبارک باشه[قلب]

ღ☆ஜ دنیا*•تاج خورشید ஜ☆ღ•*

توی دوران بارداری لطفا گوشیت رو خاموش کن و در میدان مغناطیسی سعی کن که قرار نگیری یا حداقل چند ماهی رو از خودت دور نگه دار[گل]

fifi

ناز شسصتت.آفرین آفرین

جوجو

خداییش خرسی بوده ایم مادرشوهرت!!! بزن کف قشنگه رو واسه آقای شوشو[دست]