جواب تست های پاتولوژی هنوز نیامده . گفتن که باید یک سری آزمایش تکمیلی انجام بشه و احتمالا بیست و هشتم حاضره جواب ها. دل توی دلم نیست. اگر این ها جوابش خوب باشه و نتیجه منفی باشه ، یعنی شاید بشه درمان تزریقی رو با پرستار و بستری در منزل هم انجام داد. امروز مامان بغض کرده بود و میگفت دلم برای خونه تنگ شده و من بهش اطمینان دادم که خونه هیچ فرقی نکرده بجز اینکه جای شما خالیه .

تنها چیزی که استرس جواب های نیامده ء پاتولوژی ِ  دیروز رو کم کرد، اولین تکون های قابل مشاهدهء بی بی بود. برای اولین بار وقتی تکون خورد میشد با دست گذاشتن هم حسش کرد و با چشم تکون های نرم شکم رو فهمید. حس غریب و لذت بخشی بود. از دیروز هی مامان به هرکی دور و بر بوده گفته به من چیزی بدن بخورم و بعدش کنارش روی تختش نشستم تا مامان دست بذاره روی شکمم و منتظر بمونه اون تکون بخوره و مامان قربون صدقه اش بره و من خدا رو شکرکنم.

امروز و بعد از حس کردن واضح تر تکون هاش و اینکه دیگه میتونم حس کنم کدوم تکون ِ دستشه و کدوم پاش، و مقایسه اش با تصورات ِ ذهنیم راجع به وول وولِ  بچه توی شکم که فکر میکردم مثل راه رفتن ِ کرم میمونه ، به این نتیجه رسیدم که چقدر تصورات ِ غلطمون میتونه ما رو از لذت های بزرگ محروم کنه . تصور غلط راجع به ازدواج ، بچه ، حتی شغل های خاصو هر چیز دیگه ای ؛ گاهی فکرهای غلطمون ترمزهای زندگیمون میشن. خدا رو شکر کردم که توهم ِ کِرم بودن، باعث نشد که از همچین تجربه ای محروم بشم. این روزها علی رغم ِ اینکه سخته و تلخه و هر بار دیدن ِ درد مامان و ناله هاش روحم رو فشرده میکنه ، اما خدا رو بیشتر و بهتر و نزدیکتر حس میکنم و وجودِ پسرکوچولو یادم میاره که میشه توی اوج ِ سختی به معجزه امید داشت و من به معجزه ای بزرگتر امیدوارم .

 

 

/ 23 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آفرین

مطمئنا خداوند بهترین ها رو برایت رقم می زند...

اطلس

به یه مریض إ هیچ چیزی اندازه ی امید و نشاط نمی تونه کمک کنه ایشالا زودتر از اینکه گل پسرت بیاد مامان برمی گردند خونه[چشمک]

لیلی سا

الهی قربونت برم......چه عالیه..... می گن خوردن شیرینی جات باعث وول وول بچه می شه[نیشخند]

بهار

شایدم دختر کوچولو ! آخه منم تو سونو گفته بودن پسرم بعد که به دنیا اومدم دختر بودم :D

مرجان مثبت

[گل]

زهرا

امیدوارم که مامان زودتر خوب بشن و سالم برگردن خونه و سال ها سایه شون بالا سرتون باشه.[گل]

مهشیدمنتظر نی نی

سلام مبارکه . خدا رو شکر که اوضاعتون بهتر شده. من هم از هفته هجده یا نوزده، حرکاتش رو حس می کنم و الان که هفته بیست و چهارم بارداری ام، به شکلی واضح همسرم متوجه این حرکات میشه. فکر می کنم پسر شیطونی باشه هم برای شما و هم برای من! تمام این لذتهایی رو که گفتید از ته دلم حس می کنم و روزبروز مشتاقتر میشم. حالا به نظر شما با این همه لذت و شورو هیجان منحصر بفرد مادری، قدیمی ها حق نداشتن این همه بچه دنیا می آوردند؟

ستایش

عزيزم توكلت به خدا باشه ايشالله مامانت خيلي زود برمي گرده خونه واز تو و گل پسرت مراقبت مي كنه.