ویرانی

ویرانم. گفته بودم که پزشکی و سیستم درمانی در ایران مرثیه ایست بی پایان . نگفته بودم؟ چقدر دکتری مثل دکتر " ش. پزشکی" باید احمق و کثیف و نفهم و هرچه ... است باشد که سونوی یک زن حامله رو تشخیص نده و به یک آدم 160 سانتی با 75 کیلو وزن بگه تا 30 کیلو کم نکنی حامله نمیشی و دچار نازایی هستی. (اگر اعصاب داشتم از این آدم شکایت میکردم که به جای پزشکی بره لگن بذاره !)

چقدر یک دکتر جراح باید احمق و بی خیال باشه که یک نگاه ، حتی یک نگاه به سونو و جواب آزمایشات تو نندازه و نفهمه که فاکتورهای خونت علامت بارداری داره .

نمیدونم یقه ء کی رو بگیرم ؟ دو ماه تمام آواره این دکتر و اون دکتر بودم. درد کشیدم ، ویزیت های چند صد هزار تومنی دادم برای زیارت برخی از این دلالهای جان  ، اونوقت امروز به من میگن نه هفته ! دو ماه و یک هفته ، تاریخ میدن30.5.91، ضربان قلب 160 و این ها همه برای موجودی که دیر حضورش رو حس کردیم.

حال اینجا شبیه خونه هاییه که دور از جون شما انگار جوون 18 ساله از دست دادن. متهم ردیف اول هم به زعم شوشو منم. انگار اگر به قدر دنیا اشک بریزم هم نمیفهمه که رنج من بیشتر از اونه . که من تمام این مدت درد کشیدم و درد از دست دادنش - چه جسمی و چه روحی  - برای من بیشتره . نمیدونه بیهوشی دوباره با من چه میکنه . متهم میشم به خودخواهی و اینکه حاضرم از همه بگذرم برای رسیدن به هدفم و من اشک میریزم که مگه من چی میخواستم و چکار کردم ؟  تمام هزینه و استرس و مراقبت ها با خانواده ام بوده و حالا آقا طلبکار عالم و آدمه .

فردا باید برم دوباره . قرار بود هفته دیگه برم ، ولی دکتر گفت داره بزرگ میشه و انداختنش سخت تر میشه . برای تخریب یک آدم ، یک زندگی ، گاهی بمب لازم نیست ، ذره ای به قدر 16*32 میلی متر کفایت میکنه .

 

/ 112 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آبانه

[تعجب][تعجب]چیییییییییییییییییییییییی!!!؟؟؟ چطور ممکنه نفهمیده باشن قبل از عملت !!!!!!؟؟؟[تعجب][تعجب][تعجب][تعجب][تعجب] فندقققققق اگه تو شکایت نکنی من میکنم !!!!!

مریم

وا..........پناه بر خدا....مگه میشه همچین چیزی.... حالا بیهوشی و تزریق پتدین و مورفین و اینچیزا که دلیل سقط کردن نمیشه عزیز من! اول باید ثابت بشه رو بچه اثر داشته بعد! مطمئنی اینایی که پیششون میری دکترن؟ فندق جون آدم اول از همه خودش مسئول سلامتیه خودشه...تو این مملکت باید خودت به فکر خودت باشی.اگه بخوای خودتو بسپاری دست دکتر تا هر بلایی سرت بیاره که نمیشه.بعدشم جراح وقتی شکمو باز میکنه رحمو میبینه که حامله اس!البته من نمیدونم چه عملی کردی ولی واقعا میشه یه جراح رحم حامله رو هم تشخیص نده؟ جل الخالق! عجایب خلقتی دیدم در این وبلاگ! حالا فکرشو نکن درست میشه....یه کم هم کمتر ناشکری کن ...اینقدر نگو من بچه نمیخوام و بچه اله و بله...[لبخند]

مریم

سلام عزیزم.خیلی ناراحت شدم برایت ولی شاید قسمت این بوده.من پرستارم وهر روز شاهد مراجعه چندین خانم بامشکل [گل][گل]سقط خودبخودی به بخش اورژانس و زنان هستم .جدای از قصور کادر پزشکی در مورد شماسقط جنین برای هر کسی ممکنه اتفاق بیفته . ضمنا حق با شماست ومتاسفانه تعدادی از پزشکان مافقط به فکر پرکیس وپورسانت هستندومن ازت میخوام حتما از کادر درمانی وپزشکت شکایت کنی.امیدوارم روحیه ات را نبازی واجازه ندهی کسی بابت این قضیه ازت باز خواست کنه .شاید همسرت که توانایی درک شرایط بحرانی شما راندارد برای پدر شدن هم فعلا امادگی لازم را ندارد.خیلی مواظب خودت باش وشاید زمان بهتری خداوند بهت فرشته کوچولو ی سالمی بدهد.

لیموترش

اوه خدای من [ناراحت] خدا گاهی چه قدر سخت بنده هاشو ازمایش می کنه[ناراحت][دلشکسته]

طیبه

یعنی شوهر شما می گه حتی اگر ناقص بود نگهش دار؟ !! می شه اون ملک آسمانی رو از توضیح وبلاگت برداری رو اعصابمه [عصبانی]

admin

فندق جان بارداری اونم به شکل یه داستان ناتمام [ناراحت]

یاسمن

سلام میخوای به من بگو بی فرهنگ بیشعور بی کلاس بیتمدن .... هر چی دلت می خواد بگو ولی من رفتم تو وبلاگ شوهر جونت با همین اسم و ایمیل هرچی از دهنم در امد بهش گفتم که لیاقت خودش ومادرش بود من مدت هاست که خاموشم ولی بعد از چند سال دیگر امشب آمپر چسبوندم من ادم بی ادبی نیستم ولی صبرم واقعا تموم شده از شخص خودت واقعا معذرت می خوام ولی شوهرت حقش بد اصلا هم معذرت نمیخوام اگر هم حتی تو هم از دستم ناراحت شدی باش چون نمی تونم ببینم پول و ساپورت را یکی دیگر داره میکنه گردن کلفتی را یکی دیگر داره میکنه شرمنده!هر چیزی هم حدی داره !!

نگارا

واقعا متاسفم ریحانه جان عجب بلاهایی یکهو سر آدم میاد. می دونم خیلی دردناکه ولی سعی من برای خودت کوچیک جلوه اش بدی. مهم ترین چیز تو دنیا سلامتی خودته نه بچه ای که الان فقط یک توده است. دردناکه دردناکه اما باید خودتو قوی کنی و هرچه زودتر انجامش بدی. کی گفته آمپول سقط خطرناکه؟ فقط هرچی زودتر بزنی بهتره. برای شکایت هم مطمئنم مامانت راه خوبشو می دونن. فقط من چون خواهر و برادرم پزشکن می دونم علاوه بر شکایت کیفری تو کلانتری باید به سازمان نظام پزشکی هم شکایت کنی. خیابون فلسطین جنوبی خیابون ایتالیا

mahrokh

برای تخریب یک آدم ، یک زندگی ، گاهی بمب لازم نیست ، ذره ای به قدر 16*32 میلی متر کفایت میکنه .جقد این جمله زیبا،شاعرانه،احساسی و پر معنیه