عروسی نامه

من الان جنازه ای ام که راه میره . از دانشگاه آمدم و رسما میخوام بمیرم. اولین نتیجه اش اینه که نه پاتختی میرم و نه دوره دوستانه ام رو. هیچ کدومش به قدر زندگی ارزش ندارن!

امتحانامم خوب دادم، من واقعا تعجب میکنم که این مزخرفات رو از کجام درمیارم و مینویسم و استادها هم حال میکنن و نمره میدن. این نشون میده ذاتا" مدیرم!!بهرحال امتحان دیروز خیلی خوب بود، امتحان هفته پیش 9.5 از ده دشدم و امتحان امروز هم احتمالا ده میشم از ده . مولودی هم خوش گذشت . عروسی هم خوب بود. خوبیش هم مال این بود که کلی سوژه واسه تفریح و تعجب داشتم! از رفتارهای عجیب خواهرشوهر جان بگیرین تا یک ماجرای پلیسی که فقط من فهمیدم و حال هم نداشتم به کسی بگم ! فقط اینکه توی عروسی هاتون لطفا حتما مادرعروس و مادرداماد- اگر جدا هست دیگه - با هم سر میزها بچرخن و معرفی کنن مهمون هاشون رو به هم که کسی خودش رو جا نزنه . حالا حوصله کنم تعریف میکنم چی شد.

یک کم هم عذاب وجدان گرفتم وقتی داماد دیشب رو دیدم. گفته بودم که عروس بنده خدا، عاشق شوهرجان بنده بوده . انقدر هم قضیه جدی بوده که وقتی آشنا شدیم، همون اوایل آشنایی الف ماجراش رو تعریف کرد و من هم به هیچ جام حساب نکردم. به نظرم توی فامیل این چیزها خیلی طبیعی می آمد. خود من هم کم کشته مرده نداشتم که!نیشخند عقد که کردیم ، یک دور مامانش برام تعریف کرد، یک دور خواهرش ، یک دور هم باباش! اولین باری هم که رفتم ولایت پدریش ، نوه عمه اش کامل برام گفت ، بعد دختر اون یکی عمه اش و بعد دختر عموش و من کلا عادت کردم که هرکس از این فامیل رو میبینم ، اول یک دور ماجرای عشق نافرجام این دختر بنده خدا رو برام تعریف کنه و هیچ کس هم انقدر دوگوله نداشت که بابا شاید من یک نفهمی مثل خودتون باشم و بزنم زندگیم رو خراب کنم با این قصه مزخرف . حالا از حق نگذریم دختر خوش قد و بالایی هم هست . البته قیافه من ظاهرا بهتره !خجالتولی خب هیکل و قدش حرف نداره ، آهان ، سه سال هم از شوشو بزرگتر بوده. ماجرا هم این بوده که برادرشوهر من عاشق خواهر کوچیکه این بوده که همسن شوشوئه . باباش اینها خواستگاری میکنن و پدر محترم دختران که هم از دل دختر بزرگش خبر داشته، میگه یا هر دو ، یا هیچ کدوم. دخترکوچیکه اما خودش سرش جای دیگه گرم بوده ، نه اون قبول میکنه و نه شوشو و این میشه که هیچ کی به هیچ کی نمیرسه .

اول اون دختر کوچیکه عروسی میکنه ، بعد برادر شوشو، بعد شوشو ، و این هم ازدواج نمیکنه و باز هم بعد از عروسی ما گویا تا مدت ها امید داشته شاید فرجی بشه و ما جدا بشیم! من هم برخلاف تصور همه خیلی باهاش خوب برخورد میکردم و چند باری هم که آمد خونمون ، و مامانش داشت خودش رو میکشت که نذار بیاد و فلان ، خیلی خوب ازش پذیرایی کردم و احترام گذاشتم. وقتی شوشو گفت چرا؟ گفتم بذار بفهمه فاصله بین من و خودش رو و خودش بپذیره که به درد تو نمیخورده . مضافا اینکه من هیچ حس بد و نگرانی از بابت اینکه زندگیم رو بهم بزنه ندارم. چون تو اول این رو دیدی و من رو انتخاب کردی ، اتفاقا آدم های تازه بیشتر خطر محسوب میشن تا آدم هایی که قبلا وجود داشتن .

خلاصه که پارسال یا یک سال و نیم پیش نامزد کرد و از همون موقع هم آمد تهران خونه نامزدش. حالا دختره خودش لیسانس داره ، با اون قد و بالا، زن یک دیپلمه ای شده که هفت هشت سال از خودش کوچیک تره و هفده هجده سانت کوتاه تر!!! هرجور حساب میکنم اگر من سوختم ، اون یکهو جزغاله شد! ولی خب دعا میکنم خوشبخت بشه که خوشبختی خیلی به حساب و کتاب های ما ربطی نداره.

حالا هم تا نمردم برم بخوابم که خودم و بی بی داریم جون میدیم از خستگی. بیچاره بچه ام نای تکون خوردن و لگد زدن هم نداره . بمیرم براش!

 

/ 13 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مارال

اگر حساب كنيم آقاي الف مثلا34 سالشه عروس ميشه 37؟ داماد 29؟ تا الان چرا صبر كرده

دنیا

سلام خانمی. فقط خواستم بگم که گل گفتی که آدمهای تازه بیشتر خطر محسوب میشن تا آدمهایی که از قبل وجود داشتن. من یکی با پوست وگوشتم حسش کردم. شاد باشی وسلامت هم خودت هم شازده پسر نازت[لبخند]

نوا

خسته نباشی[لبخند]

سپیده

ای جان قربون فندقک نازت بشم من[ماچ]

پرین

به به فندقی.خدا رو شکر میبینم روحیت بهتره ها.ای ول. ای ول.[ماچ]

لیلی سا

از این حرفت خیلی خندیدم!!!!که ::: اگر من سوختم اون جزغاله شده!!!! خیلی فاصله ی سنی ها ملاک نیست.....ما یه فامیل داریم شوهرش سیزده سال کوچیکتر از خودشه!!!!!!اینقده خوشبختن...تازگی ها هم بچه دار شدن اصلا یه وعضی[نیشخند]اما هرچی بگم این شوهره اینو دوست داره کم گفتم....

حسن آذری

چگونه آقای ح. مشکل خانم س را حل کرد؟

مریم توپولی

اینخده این داستانهای خاله زنکیه گودزیلا اینا رو دو.ست دارم (داییم به خونواده ی شوهر میگه گودزیلا اینا) اینقده حال میده بشینی هی گوش بدی اخه مطمئنی تا یکی دو ساعنت کسی کاری به کارت نداره

مانیا (مالزی نشین)

خوشم میاد از این خصلت... ولی واقعاً با اون تیکه موافقم که اینا واقعاً چرا فکر نکردن که این بازگویی ماجرا، خب ممکنه ایجاد مشکل کنه توی زندگی شما خب... بی خی، خوبیش اینه که تو به اندازه کافی سیاستمدار و عاقل هستی