والدین نمونه

جمعه حال مامان خوب نبود و از نزدیک ظهررفتیم اونجا که پیش مامان باشیم. وقتی میخواستیم برگردیم ، مامان گفت بچه رو بذار پیش ما باشه . چون صبحش باید میرفتم دانشگاه و خانواده شوهر هم نبودن که بخوام بذارمش اونجا و در نتیجه مامان گفت چه کاریه راه به این دوری بچه رو ببری و دوباره صبح برش گردونی. بذار بمونه و امشب تخت بگیر بخواب! من هم که میدونستم وقتی این هست مامان حالش خوب میشه گفتم باشه و پسرک رو گذاشتم و برگشتیم.

مدیونین فکر کنین از سر کوچه یادم رفت که اصلا پسری هم دارم ! دوتایی مثل دیوونه هایی که زنجیرهاشون رو باز کردن ، اولین کاری که کردیم این بود که قشنگ ضبط ماشین رو بلند کردیم . این مدت من خبر نداشتم از دنیا بعضی ها چه جلافت هایی به خرج دادن! محمد رضا هدایتی کِی خواننده شد؟ ولی خداییش صداش هم قشنگه . شعرش هم قشنگه. من عاشق ِ ترانهء "من بی تو میمیرم " شدم. یک کم به لهجه ء ستار توی لاو استوری خندیدیم. بعد رفتیم ناصر بستنی و فالوده خوردیم ، بعد رفتیم خرید و من دو تا شلوار خوشگل خریدم . یک صوووووورتی کمرنگ و یک مشکی . داشتم از ذوق میمردم وقتی از یک شلوار خوشم آمد و آقاهه گفت خانم سایز کوچیک هاش تموم شده! نیشخند شوشو میگفت کاش همه جا سایز کوچیک هاشون تموم شده باشه ، هم تو خوشحال میشی هم من ! - دراینجا غرض از سایز کوچیک 38 ئه ، 34 و اینها رو نمیگم!  .

بعد هم رسیدیم خونه ، اولین کار زدن کانال پی ام سی با صدای بلند ، روشن کردن کولر اونم روی دورِ تند! و کِرِم زدن بود. نشستم پشت میز آرایشم و هرچی میتونستم به خودم کرم زدم بسکه این مدت عقده ای شدم. به خاطر بی بی هیچ نوع کرمی نزدم این یک ماهه ، نه به دستم و نه به صورتم که نکنه بغلش میکنم یا میبوسمش پوستش حساسیت بده یا کرم به شیشه اش و اینها بخوره و بره توی دهنش و خدای نکرده مریض بشه . تمام تنم مثل کویر خشک بود و میسوخت . شامپو و صابون خودم هم شامپو و صابون بچه شده . آرایش هم فقط وقت نیاز و اون هم سریعا پاک میکردم و با شامپو بچه صورتم رو میشستم که ردی ازش نمونه . الف هم مهربون شده بود و واسم آب انگور گرفت و گفت به یاد دوران حاملگیت!نیشخندگفتم این یک مورد رو هرروزمیتونی براش یادمان بگیری.

صبحش هم رفتم دانشگاه و مسئول های آموزشمون کف و خون بالا آوردن .میگفتن تو زایمان بهت ساخته  انقدر خوشگل شدی!!؟ من هم هی لبخند های ژوکوند از این گوش تااون گوش تحویلشون میدادم!

شاعر میگه : یا رب سبب مرگ سگ سلطان چیست / سگ داند و پینه دوز که در انبان چیست . ( البته یک داستان داره این مَثَل که خیلی هم جالبه داستانش. ) این قصه من و وزنمه .

خلاصه که بد نبود. تصمیم گرفتیم هفته ای یک شب بگذاریمش خونه مامانم اینها ، هفته ای دو شب خونه مامانش اینها - چون نزدیکن و میشه بهش سر بزنیم وقتی اونجاست - ، دو شب من شیفت باشم و نگهش دارم و دو شب باباش. این طوری عدالت هم برقرار میشه ، به همه هم خوش میگذره.

دیشب توی ماشین گفت این هفته هم برنامه ریزی کن بریم کلاه قرمزی رو ببینیم ، هم رستوران ... - رستوران محبوبمون - رزرو کن ، خیلی وقته نرفتیم . تعجب کردم ولی گفتم باشه . این جمعه به گمانم امام زمان ظهور میکنه ، الف خودش پیشنهاد سینما رفتن بده .

 

/ 84 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اکسیر

where is my comment?? [نگران]

sanaz

Inghadr az in matnet khoshal shodam ke nemidooni. Kash hamisheh khoob o khosh bashi.

آرزو

مامان عاقلی داری. خیلی عاقل. بچه را نگه نداشت چون فردا برمی گردی یا دانشگاه می ری یا ... پسرک یک ماهه شد. کمی جون گرفته. تو خسته ای. مدتهاست با شوهرت تنها نبودی. من امشب نگهش می دارم تا تو و شوهرت تنها باشید و کمی فاصله ها کمرنگ بشه.

نیکادل

تازه شبش رو سانسور کردی وگرنه یکی بود تو اون قبلیا کامنت میذاشت _که آره عزیزم زود برو طلاق بیگیر و ازین صوبتا_ مییییییییمرد.[نیشخند]ریحانه جان...خیلی خوشحالم برات...معلومه شوشو خیلی عااااچقته..خیلی ها...بعد مطمئنم وبلاگتو میخونه ونظرم میذاره..حتی!

هانا

wow aliiiie :*:*: tabril migam fandogh joon:D

baran

khoda ro shokrrrr,che shohare khoooobi,azizeee man bad az be donya oomadane bache adam daghooon mishe,khodam midooonam,rabeteye beiyne zano shohar ham eftezahhh mishee,vali be morure zaman hame chi dorost mishe,motmaen bashhhh

sorkhikhanoom

سلام فندق جان. انقدر از خوندن این پستت خوشحال شدم که خدا میدونه. این رو واقعا از ته دل میگم که خوشحالم برات از لحن نوشته ات معلومه که خودت هم روحیه ات بهتره. امیدوارم که همیشه مادرت سالم و سلامت باشن واقعا مادر با درایت و باشعوری هستن. معلومه که حواسشون به همه چی هست. امیدوارم که همیشه همتون شاد و خوشحال باشین.

ساناز

ب ب به به. خدا رو شکر. زندگی شیرین میشود. ایشالله همیشه با همین هیجان و انرژی بنویسی عزیزم تا ما هم از شادی تو سرحال بیایم

لیلی سا

شاد باشین باهم بانو...به کوری چشم همه ی حسودها هم که شده لطفا شاد باشین با هم........[لبخند]