برای مریم ترین ها

دوستی همیشه برام واژه مقدسی بوده و از اون مقدس تر، خود دوستانم بودن. سخت نمیگیرم برای دوست شدن، معتقدم زندگی و زمان خودش آدم ها رو الک میکنه و اونی که باید بمونه ، میمونه . آدم های حقیر و کوچولو خود بخود توی تکون های یک رابطه ، حذف میشن و می افتن.

هرچند به دنیای مجازی نمیشه اعتماد کرد و اعتقادی به اعتبارش ندارم ، اما من اینجا دوستهای خوبی پیدا کردم.

توی موبایل من ، اگر بزنین " مریم" براتون یک لیست بلند بالا میاره ، آدم هایی با تحصیلات و سن و قیافه و شغل های متفاوت و بی ربط که تنها وجه اشتراکشون ، دوستی بامنه و مریم بودنشون . وقتی توی خونه میگم با مریم حرف زدم ،مریم رو دیدم ، رفتیم خونه مریم و ... ،  اولین سوالشون اینه کدوم مریم؟ و چقدر خوشحالم که تمام مریم هایم  دقیقا به لطافت گل مریمند. و خوشحال ترم که اینجا ،  این دنیای کثیف و پر دروغ مجازی، باز هم پر از مریمه و مریم هایی که دنیای سایبری رو زیبا و خوشبو میکنند.

فکر کن  دوست ندیده ای داشته باشی که برای پسرت هدیه فرستاده باشه ، فکر کن دوست ندیده ای داشته باشی که وقتی داره از اون سر دنیا میاد یک ایمیل پر محبت بهت بزنه و دوستانه بگه که اگر چیزی لازم داری بگو ، و انقدر صداقت توی کلامش باشه که ادب و تعارف و هرچیزی که توو این مایه هاست رو کنار بگذاری و یک لیست بلند بالا براش بفرستی و دو روز بعد ووچر سفارشش رو ببینی و دو روز بعدتر خبر وصول خریدهات و هی عکس ها رو نگاه کنی و پسرکت رو توی لباس های جدیدش تصور کنی و ذوق کنی از دوست های ندیده ای که از فامیل و آشناهای دهن پر کن 20 ساله راحت تری باهاشون و محبتشون بیشتر شامل حالت شده. و فکر کن که این دوست ندیده "مریم" باشه .

این متن برای تمام مریم هاییه که گل مریم رو شرمنده کردن از خوبی خودشون ... و به خاطر همینه که خودم رو ناراحت نمیکنم بابت کامنت هایی که دوستان در تشریح خودشون مینویسن. اینجا هرکس خود افشایی میکنه . من نه اونقدر خوبی ام که خیلی ها باور دارن و نه اونقدربدی که خیلی ها خیال میکنن. نه لایق این همه محبت دوستانم و نه سزاوار این قدر عداوت دشمنان. برای همین از هر دو میگذرم. نه به لطف غره میشم و نه به کم لطفی مغبون.

اما دلم نیامد حرفی نزنم از این همه محبت و عشق یک دوست ندیده ... مرسی مریم جان.

و تقدیم به تمام مریم ها... + 

 

/ 87 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم مامان باران

خوب ظاهراً پرشیت بلاگ کامنتم رو قورت داده........ راستش برات نوشته بودم که شرمندم کردی و دلیلی نمیبینم که بخوای ازم تشکر کنی. همیشه برات دعا میکنم خوب و خوش و شاد باشی و زندگی سه نفرت در پناه حضرت علی ای باشهه که خیلی بهش ارادت داری. امیدوارم زندگی همیشه برات روزهای خوب در استین داشته باشه. قدر زندگی عشق همسرت و پسر نازنینت رو بدون و بی توجه به حسودا زندگی کن. امیدوارم منم مثل بقیه مریم ها لایق این تعاریف بشم یه روزی......ممنونم.

mona

mamnoon ba ejaze sharesh mikonam albate gheshmatish roo

تامسون

سلام... نزدیک یک ماه بود اینجا نیومدم...حالا اومدم و خوندم.. متوجه شدم میخای کم بنویسی..ایشالا هرچی صلاحته اتفاق بیفته و زندگیت هر روز پر از انرژی باشه در کنار همسرت و پسرت.. بهترینا رو برات آرزو دارم..

مریم توپولی

فدای تو همه مریم ها هم تورو دوست دارن عزیزم چقدر خوبه که هر از گاهی باز هم میایی

خواننده

عقده های روانیت کم شد؟ به به و چه چه شنیدی تورو خدا نرو و بمون و از این زت و پرت ها امیدوارم الف هم تو خونه این عقده هاتو کم کرده باشه گامبو

رضوان

ریحانه جان میشه ازت خواهش کنم این چرت و پرت ها که این عقده ای ها مینویسن رو تایید نکنی و حذف بکنی؟

فتانه

دوست عزیز...... هر روز میام سر میزنم . خوشحالم که همه چی روبه راهه....بیشتر از همه واسه پسر کوچولوت شادم..... فقط نمی دونم که آیا واجب شده که بعضیا در مورد همه چی نظر بدن ؟ آدمای کوته بین.............فندق جان این پست رو واسه دوستش نوشته و ازش تشکر کرده....بابا جان شماها قلبوتن سیاهه بذارین باشه........ولی اگه حرف نزنین مطمئن باشین هیچکس به لال نبودنتون فکر هم نمی کنه.........

ليلا

خوش به حالت كه دوستاي خوبي داري .خدا مريم ها رو برات نگه داره .

نیوشا

خوشحالم که سرحالی.خوشا به سعادت تو و مرهایت که ایطوری ردپای زیبا از خودتون به جا میزارین. دوستی هایتان پایدار و مستدام.