روزهای شلوغ

این چند روز به اندازه ء این یک ماهی و نیمی که تقریبا بجز خوردن و خوابیدن و خوندن کار دیگه ای انجام ندادم ، بدو بدو داشتم. دیشب ساعت هشت و نیم شب رفتیم و واسه خواهرش انگشتر خریدیم. از این پروانه ای های جدید . کار قشنگ و شیکی بود. بهرحال من واسه دشمنم هم بخوام خرید بکنم، یادم نمیره سلیقه ء من داره معرفی میشه،واسه همین کم نگذاشتم. الف گفت یک چیز ارزون تر بخریم ، گفتم یکبار داریم میخریم براش و من دیگه یک شاخه خشکیده براش نمیگیرم ، ولی همینی که میخریم رو خوب بخریم. وقت کنم عکسش رو میگذارم.

امشب هم خودم یک لیست بلند بالای خرید داشتم که فقط روسری خریدم. همیشه فکر میکردم این همه مغازه ء روسری فروشی مگه چقدر در میارن ؟ واسه سه تا روسری که نزدیک دویست تومن دادم دقیقا مشکلم حل شد و فهمیدم چقدر در میارن! حالا تازه این ها خیلی برندهاش برند نبود! خیلی وقت بود روسری مجلسی نخریده بودم کلا قیمت نداشتم!

این کفاش ها چرا جو گیر شدن ؟ حالا یکی توی اسفند بخواد بوت بخره باید بمیره ؟ همه رو جمع کرده بودن ! اونهایی هم که مونده بود مفتش گرون بود و نمیشد نگاهش کرد! الان دچار ناامیدی شدیدم.تمام بوت های من مجلسیه که پوشیدنش با حال من منتفیه، چون واقعا میترسم از زمین خوردن با اون پاشنه ها! اصلا دلم نمیخواد بچه ای که این همه مصیبت رو پست سر گذاشته و ظاهرا مشکلی نداره رو به خاطر ده سانت پاشنه از دست بدم.

به خاطر استرس کارهام حالم هم یک کم نامیزون شده دوباره . امیدوارم بی مشکل بریم و برگردیم . از چیزهای این مدلی که انقدر ذهنم رو درگیر میکنه متنفرم.

* پست " آقا خرسه و ما" که از هرم مازلو صحبت کردم ، عده ای برداشت کردن که بنده اختلاف طبقه اجتماعی رو گفتم و اون رو میزنم توی سر شوهر مربوطه . هرم مازلو راجع به سلسله مراتب نیازهاست که هرچند میتونه وابستگی مستقیمی به شرایط اجتماعی و اقتصادی داشته باشه ، اما ، اما مجزا از اونه . من و شوهر محترمه الان توی یک خونه و با یک شرایطیم ، اما خونه اونقدر که دغدغه منه  ، دغدغه ء اون  نیست. اون الان نیازش طبقه چهارم و پنجمه. چون واسه اون حل شده است ، همین من زمانی که درس میخوندم یا کار میکردم انقدر گیر خونه و محله نبودم ، چون سطح نیازم به خاطر تغییر نگرش جابجا شده بود.

حالا از سفر برگردم ایشالله یک پست درست و حسابی مینویسم راجع به نگرش و طرز و فکر و تاثیرش. باشد که اولین نفر به درد خودم بخوره و بتونم یک کمکی به خودم بکنم برای در اومدن از این فکرهای صد من یک غاز که نه تنها باعث رشد نمیشه ، بلکه هی پس رفت اخلاقی و شخصیتی و در نهایت اجتماعی داره .

 

/ 9 نظر / 2 بازدید
شمیم

امان از دست این تغییر نگرش "چیزی که من و همسرم هر روز با هم بحث می کنیم "یه چیزایی برای من دغدغه است برای اون اصلا مهم نیست دایم بهم میگه :نگرشت رو عوض کن ...دیگه دارم دیوونه میشم عزیزم یه کمکی هم به من بکن که واقعا مستاصل شدم.

نیلوفر

البته شما خودت استادی در زمینه استفاده از آیات قرآن. اما آیه ای هست در سوره بقره به این مضمون البته اگر درست بنویسم: صمم بکمم عمین فهم لا یرجعون که خوندن و دمیدنش بر اعضای بدن باعث میشه از چشم و زیان بدخواهان در امان باشی. من هر وقت جایی میرم و نمیخوام کسی ببینم و یا با افسر رانندگی مواجه میشم [نیشخند] اینو میخونم. بخون و با خیال راحت برو بزن به دل فامیل. مطمئن باش هیچ مشکلی پیش نمیاد. 1000 بار بیشتر امتحانش کردم. [ماچ]

یاسمن

واقعا منم معتقدم که کار کردن و درس خوندن خیلی روی دید آدم و نگرشش به مسائل تاثیر گذاره.با اینکه منم خودم این چیزا رو می دونم و سر کار می رم نمی دونم چرا اینقدر غر میزنم و از شرایط نارا ضیم.منم باید روی خودم کار کننم البته با صحبت های قشنگ شما[ماچ][قلب]

یاسمن

دقیقا نظرت در مورد خریدن کادو مثل مامان منه.در عین حال که زیاد از طرف خوشش نمیاد و میلی به خریدن کادو براش نداره اما همیشه بهترین رو خریده.حتی شده یه نفر یه کادوی خیلی چیپ به مناسبتی برای ما اوردن اما ما همیشه بهترین رو براشون بردیم.بحث ترس و این حرفا که بعضیا میزنن نیست.به قول خودت آدم شخصیتش رو می رسونه.

تیرداد

مامان فندق!در مورد این تغییر نگرش به نتیجه ای رسیدی عمومی کن لطفا! عروسی خوش بگذره.

قاصدك

آخ مي بيني .. منم بوت مي خوام و نيست ..[خنثی]

...

ببخشید من گیج شدم واقعا سه تا روسری مجلسی میشه دویست تومن ؟؟!!

ریحانه

سلام. هرم مازلو رو برا منم تعریف کنی خوبه. تا به حال فقط اسمش رو شنیده بودم.