تولدانه

الان نوشتن من ، حکم حرف زدن مرده ها رو داره . ولی خب من سخت جون تر از این حرفام که بعد از یک مهمونی سنگین ،  5 ساعت یک محفل بیزنسی پر تکاپو و یک عروسی ، بخوام بمیرم و یا لال بشم و یا ننویسم. 

تولد پسرکم برگزار شد. خدا رو شکر خیلی خیلی خوب هم برگزار شد. هرچند که خیلی شبیه رویاهای دو سه ماه پیش من نبود که تمِ فلان داشته باشه و از دم در عکس هاش رو بنر بکنن و اینها، ولی خوب بود. خیلی خوب بود. خدا رو شکر برخلاف دندونیش که ملت یک خط در میون آمده بودن ، این دفعه همه مهمون ها بدون حتی یک غایب حضور داشتن که خودم تعجب کردم. 

پریشب تا صبح در حال دسر درست کردن بودم و تهیه مقدمات  و مخلفات . دیروز صبح ساعت هفت رفتم خونه مامان اینها. وسایل رو گذاشتم و یک کم چرت زدم. بعد رفتم ابرو برداشتم و برای پسرک کالج مشکی و جوراب سفید خریدم که ست لباسش مرتب باشه ، اومدم خونه و گفتم که چی چطور بشه و خوابیدم. خواااااااابیدنی! ساعت 5 صدام کردن که پاشم برم دوش بگیرم و حاضر بشم . 

امدم پایین دیدم همه جا تزیین شده ، میوه ها چیده شده ، سالادها و اردور ها حاضر شده ، و جوجه نشسته روی میز آشپزخونه و نای نای میکنه . دو دستی چنان رقصی میکنه و چنان کمری میچرخونه که من و باباش روی هم انقدر هنر نداریم. 

در حینی که خواهرم برام کافی درست کرد یادم افتاد به الف گیر ندادم امروز ، یک زنگ زدم و غرغر کردم بهش و به میزان لازم که غر زدم رفتم حاضر شدم تا مهمون هام برسن . 

خدا رو شکر که هم به همه خوش گذشت و هم به من و هم به بی بی . قشنگ میفهمید که مراسم به خاطر اونه  و کلی ذوق کرد. تنها خاطره بد مراسم هم این بود که الف سی دی اهنگ اماده نکرده بودو من لپ تاپ خواهرم رو اوردم و همون جا تند تند چند تا اهنگ تولد دانلود کردم ، بعد پسر یکی از مهمون ها که بییییییییییییی نهایت تخس و بی ادب و بی تربیته ، و واقعا نمیشد دعوتش نکنیم چون مامانش از صبح آمده بود کمک مامان ، یکهو سیم لپ تاپ رو کشید و لپ تاپ با صدای وحشتناکی افتاد کف زمین و چند تیکه شد قاب روش . در این حد که صفحه اش هم ترک خورد و سی رامش سه متر اونوتر افتاد. کلا ریده شد توی اعصاب من . فعلا لپ تاپ بی بی رو دادم به خواهره تا کارش راه بیفته - بیچاره در حال پایان نامه نوشتنه ! .

غذاها هم عالی شده بود و تزییناتش و همه کلی تعریف کردن. شام این ها بود، باقالی پلو با زبون ، برنج ساده ، ماهی قزل آلا، جوجه کباب ، خورشت فسنجون ، سوفله سبزیجات ، اردورها هم رولت ژامبون ، کاناپه تن ماهی ، سالاد لوبیا سبز، کول سلو، و سالاد لبنانی ، ماست ، چندین مدل ترشی و، زیتون  ، سبزی خوردن . دسرها هم ژله رنگین کمان ، پاناکوتای موکا، کرم انبه ، کوکتل هلو و زغال اخته ، چیز کیک کارامل ، بستنی ماکیاتو ، شکلاتی و وانیلی و تارتلت میوه . که بجز دو تای آخری که خریده بودیم ، بقیه رو خودم درست کردم و سرویس شدم. همه هم به قول خودشون تا حد خفگی خوردن و قرار شده من بی خیال فوق ام بی ای بشم و کلاس آشپزی و مخصوصا دسر بگذارم. 

پسرک کلی کادوهای خوب گرفت ، و خب مقادیریش هم به مامانش رسید!نیشخند من شب خونه خودمون خوابیدم و الف برگشت . امروز ظهر هنوز خواب بود که من آمدم خونه خودم تا حاضر شم و برم جلسه . از 4 تا 9 جلسه بودم و از نه تا یازده هم رفتیم عروسی - با همون سر و ریخت بیزنس لیدی ای ! تاپ و شلوار زیر مانتو تنم بود و کتم هم توی کیفم ! - و الان برگشتیم و من محظوظ شدم از کامنتهای مهربون شما. ممنون از تبریکاتتون و از آرزوهای خوبتون برای پسرک . 

"روزی بزرگ خواهد شد و برایش خواهم گفت که دنیا پر از دوستهای ندیده ایست که انرژی های مثبتشان روزهایی از تو را سبز کرد . سپاس از همه"

/ 140 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیلوفر

سلام ریحانه جان می شه ادرس وب بی بی رو به منم بدی؟البته می دونم که معمولا ادرسش رو نمی دی [گل]

خانوم بزرگ

سلام فندق جان ميخواستم اگر امكانش باشه هم ازت رمز مطالب قديمى ات رو بگيرم و هم اينكه راز وزن كم كردنت رو ؟؟؟اون وقتا يادمه كه چاق بودى كه وبلاگت رو گم كردم حالا خوندم كه لاغر شدى؟؟؟؟؟؟ منم كه هشتاد كيلويي شدم و در به در يه راه حل!??

سانی

عزیزم چه زود گذشت همش فکر میکردم پسملکت تازه 9 ماهه است فوقش ده ماه نمیدونم چرا با اینکه میدونشتم 8 ما از بیبی من کوچکتره مبارک ترین اروزهمامو واسه تو وبیبی + الف سند میکنم پی اس : میدونم الان چه حالی داری من تا یک هفته بعد از تولد پسلم له بودم

فروز مامان دیانا

سلام خانومی ، پسرک 1 ساله شیطون بلا چطوره ؟ خستگی از تنتون دراومد ؟ شاد باشین [ماچ]

پریسا مامان امیر ارسلان

تولدش مبارک با بهترین آرزوها که سرآمدش سلامتی و شادکامیه....واقعا هنرمند هستی فندق جان.بیا یه وبلاگ آشپزی هم بزن ما هم مشتریت میشیم.خیلی عالیه که سعی میکنی همیشه همه چیز پرفکت باشه.شاد باشی دوستم.

مریم مامان تینا

سلام فندق جون.تولد پسر گلتو تبریک میگم.تو کامنت ها خوندم که محجبه هستی شوک شدم .نمی دونم چرا همیشه فکر می کردم دکلته وباز می پوشی.اگه برات زحمتی نیست طرز تهیه دسر ها رو بهمون آموزش بده.اینجوری خیلی بهتر یاد می گیریم تا اینکه خودمون بریم دنبالش.اگه میشه ادرس وب گل پسری بمن هم بگو.

heti

تولد گل پسر مبارک باشه .وخسته نباشی از مهمونداری . کامنت گذاشته بودم ولی فکر کنم ثبت نشده .

پونه

فندقی کامنت من مشکل داشت که تایید نشده؟ تا امروز منتظر تاییدش بودم[نگران]

بولوت

میدونم تاخیر داره ولی تولد پسرکت مبارک.

یه دوست

میگم خاک تو سر من که نه لباس دیدم نه مبل نه ظرف فقط خوراکیای خوشمزه دیدم کلا درکم از زندگی پایینه از خودم بدم اومد که اینقدره سطح فکرم پایینه که سرم نشد از مبلها و ظرفات و لباس مهمونات ایراد بگیرم[عصبانی]